SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mycie włosów zimną wodą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2625
Witam,
Moja koleżanka zawsze myje głowę zimną wodą. Odradzam jej to, ponieważ uważam, że jest to szkodliwe na skórę głowy i opony mózgowe. Chciałbym was zapytać, co wy o tym sądzicie? Macie może na to jakieś przykłady z medycyny? Czy może ja jestem w błędzie i myjąc głowę zimną wodą nic się nie stanie?
PS. Temat pokażę koleżance, więc może wspólnie uda nam się ją przekonać;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
letnia czy zimna woda są świetne na włosy jak i na naczynia skóry głowy. Sam tak robię. Zasmucę, Cię ale żebyś wpłynął na opony mózgowe to musiałbyś we wrzątku moczyć głowę dobrych parę minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Z kolei słyszałem od koleżanki fryzjerki, że mycie głowy zbyt ciepłą wodą może się przyczynić do powstanie łupieżu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2625
Ja słyszałem, że zbyt zimna lub zbyt ciepła woda wpłynie na przetłuszczanie włosów. Ale nie o to mi dokładnie chodziło;)
Czekam na kolejne opinie - czy zdrowo jest myć głowę zimną wodą prosto z kranu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
ASHARDON - jakaś niedouczona fryzjerka, skoro twierdzi że ciepła woda wywołuje łupież, który spowodowany jest zakażeniem grzybiczym skóry,
_II_ - przetłuszcanie włosów zależy od cechy osobniczych i hormonów - woda nie ma na to wpływu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 240 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
łupież z tego co wiem nie jest tylko i wyłącznie spowodowany grzybicznym zakażeniem skóry. Myj ciepłą wodą lepiej, tak wgl nie ten dział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2625
Ten dział, bo chodziło mi nie o to, co jest lepsze dla moich włosów (to byłby dział uroda), lecz o to co jest lepsze dla zdrowia.

Kto jeszcze uważa, że lepiej myć ciepłą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 581 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16852
Ja myję ciepłą, ale na końcu spłukuję zimną. To podobno wzmacnia włosy. Ale ile w tym prawdy - nie mam pojęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 240 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
a mi się wydaje, że specjalnie zadałeś głupie pytanie ( czy może Ci się coś stać) żeby więcej osób Ci odpowiedziało na pytanie. Co może Ci się stać niby? umyjesz zimną i dostaniesz zawału? czy umyjesz ciepłą i dostaniesz wylewu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 83124
predzej jak wyjdziesz z mokra glowa na wiatr...moze sie boi ,ze przeziebi sobie kalafiora
1

"If I advance, follow me. If I stop, urge me on. If I retreat, kill me."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2625
@Oleczny i @Bryan123 - czytanie ze zrozumieniem się kłania, pytałem odnośnie koleżanki a nie odnośnie siebie - to po pierwsze.
Moi drodzy, jeśli nie potraficie pomóc i udzielić konkretnej odpowiedzi - nie piszcie; idźcie nabijać posty gdzie indziej a nie w dziale Zdrowie.
@Oleczny - po cholerę mi dużo odpowiedzi na pytanie? A co się może stać, to właśnie chciałem się dowiedzieć, lecz zamiast tego uzyskałem dyskusję o łupieżu, włosach i głupie posty. Obawiałem się o to, czy można uszkodzić skórę głowy/opony mózgowe itp. regularnie myjąc włosy w zimnej/lodowatej wodzie z kranu i tylko o to pytałem. I jeszcze jedno - według Ciebie to głupie pytanie? Obawa o zdrowie innych jest głupia?

Zmieniony przez - __II___ w dniu 2012-08-30 12:01:12

Zmieniony przez - __II___ w dniu 2012-08-30 12:03:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Silnie stłuczony mięsień czworo-głowy uda

Następny temat

Problem z nadgarstkiem - coś strzela.

WHEY premium