SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mummy - chce dobrze wyglądać ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
Witam wszystkich w moim dzienniku, na początku troche o mnie. Fajnie jak by ktoś to czytał i ewentualnie doradzał, nie obiecuje ze wykorzystam wszystkie rady ale będę sie starał ! Zamierzam też wrzucać jakieś foty co 3 tygodnie.

1. O mnie

-wiek : za niedługo 21 lat
-wzrost: 189
-waga: 88kg
-staż ok 2-3 lat niestety często zaczynałem "od nowa" - wiele chorób mnie nawiedzało

ogólnie od zawsze miałem niedowagę i słabe warunki do jakichkolwiek sportów. postaram się teraz nieco zmienić. Wcześniej ćwiczyłem różnie - moimi celami były raz masa, a raz redukcja. Jednak wcześniej o diecie nie miałem pojęcia.


2.Trening i cele

Skusiłem się na fbw 15-10-5. Do tego raz w tygodniu ćwiczę boks - zawsze to było 2-3 razy w tygodniu, ale teraz dostałem się na studia i niestety nie zdąrze na treningi.
Priorytetem jest nabranie suchej masy, a tłuszczu nie chcę widzieć na oczy!

mój trening rozplanowałem tak:

przysiad ze sztangą 3 serie
wyciskanie płasko 3 serie
wyciskanie na barki 3 serie
wiosłowanie sztangą 3 serie

wyprosty na łydki 1 seria
pompki na poręczach 1/2 serie
uginanie ramion ze sztangą 1/2 serie

+a6w 2-3 razy w tyg.

teraz komentarze do powyższego - na duże partię stosuję po 3 serie odpowiedno 60%, 80%, 100% CR w zależności od dnia tr. 5, 10, lub 15 powtórzeń.

na mniejsze partię stosuję 1/2 serie (np. w poniedziałek 2 serie na triceps, a jedna na biceps, w środę odwrotnie)

Trenować mam zamiar 3/4 razy w tygodniu siłownia+1 raz boks. mniej więcej tak:

pon-
wtorek-boks (średnia intensywność - 90 min)
środa-siłownia (ok. 50min)
czwartek-siłownia (ok. 50min)
piątek-
sobota-siłownia (ok. 50min)
niedziela-siłownia (ok. 50min)

3. Dieta i zapotrzebowanie
dieta nie jest cudna, jest raczej prościutka, również ze względu na moje problemy gastryczne.

Moje zapotrzebowanie z nadwyżką 300kcal wyszło 3200kcal.
Wydaje się trochę mało, w razie czego będę stopniowo zwiększał o 100kcal (czyli 25g ryżu na oko)


tutaj jest dieta, do tego dorzucam białko 60g (ok. 250kcal)
+jakiś owoc/cabro po treningu w małych ilościach
aha z tą wątróbką to też nie jest codziennie - raz/dwa w tygodniu, bo czytalem że moze byc niezdrowa.
ogólnie na dzień jest 500g mięsa


Ok na razie to wszystko, nie wiem czy mam czekać teraz na akceptację, czy co :) jesli nic nie jest źle to wrzucę pierwszy trening i wrażenia... Jutro też cykne jakieś fotki na początek

Zmieniony przez - mummy w dniu 2012-10-03 18:04:33

Zmieniony przez - mummy w dniu 2012-10-03 18:05:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Dobrze Ci sie wydaje, jesz za mało. Dodaj kcal i obserwuj zmiany.

Plan najlepiej do wymiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
a co w tym planie nie tak?
robiłem juz zwyczajne fbw i troche mi się znudziło

co do diety i zapotrzebowania, to tez sie zdziwilem ale tak mi obliczyl ten plik vitalmaxa ;] poza tym nie chciałem od razu wrzucać węgli bo jestem po redukcji i wole powolutku (choćby 100kcal co 5 dni, a potem trochę zwolnić)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Jak chcesz takim planem rozwinac proporcjonalna/kompletna sylwetke?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
nie rozumiem, co jest źle...?
przecież to fbw - wszystkie grupy kilka razy w tyg.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
To tez wyglada jak zwyczajne FBW, sam ukladales plan? Chcesz hardkorowego trenu, zapodaj 15-10-5 by Wodyn i zobacz czym sie to rozni od tego, co sam sobie rozpisales. Nie kombinuj ale bierz dobrego gotowca z forum. Co jak co, ale treningi wg Wodyna dadza Ci popalic, o wiele lepiej niz to co teraz przedstawiles;\0

Poza tym, raczej w 15010-5 masz tak, ze w dniu 15-tek robisz 3 serie po 15 repow, w dni 10-tek, 4 serie po 10 repow a w dni 5-tek 5 serii po 5 repow. tak przynajmniej pisze w arcie Wodyna, jesli cos poputalem, przepraszam. a Ty jedziesz rowno po 3 serie, to raczej nie na tym polega. Jakie arty czytales nt FBW 15-10-5?

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-10-03 23:04:35

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_PROGRESJE-t297420-s1.html 

to czytałem... może nie rozumiem czegoś?
15-10-5 to zwyczajna odmiana fbw z tego co zrozumiałem. a główne założenia fbw to ok. 9 serii na duże partię mięśniowe na tydzień i 6 serii na małe... mi tylko troche więcej serii wychodzi na duże partie (po 12) z tym ze w 15-10-5 chodzi o to żeby dawać różne bodźce w postaci ciągłej zmiany powtórzeń...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
No, to czytałeś ten sam art co ja;) Tylko Wodyn tam rozpisał 2 zestawy, które trochę inaczej wyglądają niż u Ciebie. A z Twojej rozpiski zrozumiałem, że będziesz jechał 4 razy w tyg tym samym schematem.

https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_ZESTAWY_FBW-t307722.html - Tu masz jeszcze ciekawy art.

Cdvbkz, to nie jest stricte kulturystyczny trening, Wodyn pisze:

,,przedstawiona rozpiska nadaje sie przede wszystkim do mozliwie najszybszego powrotu do max sily , masy i wytrzymalosci silowej po przerwie lub zakonczeniu regeneracji po cyklu czysto silowym/zawodach... ale jesli ktos np biegal maratony i mial przerwe niech nie liczy na powrot az takiej wytrzymalosci, to samo moze sie tyczyc masy i sily. Mozna wiec to traktowac jako szybki powrot do ogolnej sprawnosci..."

Wiesz, mi po prostu chodzi o to, że Wodyn daje urozmaicone ćwiczenia, a Ty jedziesz najbardziej podstawowym FBW, nudy jak u Traktora;)

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-10-04 12:49:31

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-10-04 12:52:16

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Jak tam Mummy, żyjesz? Dawaj jakieś rozpiski:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Picie wody a mięśnie

Następny temat

piłka lekarska

WHEY premium