SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

moje rozciąganie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1622

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 457 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7533
Witam mogę tak się rozciągać ? Cwiczę KB 3x w tygodniu mamy sporo rozciągania :) w pozostałe dni chcę ćwiczę rozciąganie w domu.

Najpierw robię rozgrzewkę (jeśli jestem po treningu na siłowni ćwiczę bez bo rozgrzewkę robię przed treningiem siłowym), potem rozciągam się różnymi technikami poznanymi na treningach. Trwa to około 10-15 min. Na koniec siedam na tylku twarzą do łóżka, zapieram nogi o łóżko(robiąc tak jakby szpagat boczny). Nogi mam pod takim kątem że czuję bardzo wyraźny ból mięśni podudzi. (dokłaniej robię coś takiego http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching_pliki/image022.jpg tylko że stopy oparte mam o łóżko i siedze :P). Siedzę tak około 2x po 4 min robie sobie chwilową przerwę ok.10s.


Co o tym sądzicie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8352
a samymi wymachami szpagatu nie zrobisz

ja nie porównuję kickboxerów do baleciarzy. miałem na myśli to, co kiedyś wiele razy było już poruszane: to że ktoś potrafi szpagat, nie znaczy że będzie umiał prawidłowo wysoko kopać. analogicznie, żeby wysoko i poprawnie kopać nie trzeba umieć szpagatu. jednak zdecydowanie umiejętność zrobienia szpagatu przydaje się, choćby ze względu na mniejsze ryzyko odniesienia kontuzji. ja w ten sposób cię zrozumiałem, jeśli błędnie- wybacz.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 226 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3658
Siemka. Możesz tak robić, ale musisz dodać sobie jakieś inne ćwiczenia, żeby były bardziej rozmaite . Pozdro

Zmieniony przez - Ramil92 w dniu 2009-10-14 20:43:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8352
przede wszystkim rozciąganie dynamiczne, czyli wymachy itp. ew. kopnięcia w powietrze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 254
Sa rozne sposoby rozciagania.Najwiekszym sukcesem jest systematycznosc i schemat ktorego sie zawsze powinienes trzymac.Ja rozciagam sie dwa razy dziennie,rano po porannej zaprawie i wieczorem przed snem,6x w tygodniu,7 dzien to odpoczynek.
Czas na jedna sesje rozciagania ok 8-10 minut i to w zupelnosci styknie.
Ludzie,ktorzy widza jak robie obydwa szpagaty,przedni i boczny mowia,ze mam to w genach lub od dziecka sie juz rozciagalem,co jest brednia,bo mialem problemy z rozciaganiem,a dopiero w wieku 21 lat zrobilem pelny szpagat.Czesto z bolu nie moglem wytrzymac nawet 10sek w sklonie lub rozkroku ale z czasem idzie sie do tego przyzwyczaic.Przyklad mojego treningu:
1.siad prosty-sklon glowy do kolan,30sek.
2.szpagat przedni,prawa noga z przodu,30 sek.
3.szpagat przedni,lewa noga,30 sek.
Dwie serie tego zestawu cwiczen w tej samej kolejnosci.Jesli nie zrobisz szpagatu przedniego,to zrob tylko tyle ile uda ci sie zejsc.
4.siad w rozkroku do szpagatu bocznego-sklon tulowia do srodka,30sek.
5.siad w tzw."motylku"nogi jak najnizej,30 sek.
Dwie serie(cw.4 i 5)
6.rozsuniecie nog do szpagatu bocznego na pietach,1 min
7.Dowolne cwiczenie rozciagajace,30 sek
Po jednej serii na cw.6 i 7
Cwiczenia wykonuj jedno za drugim.W kazdej pierwszej serii powinienes odczuwac lekkie napiecie sciegien,a w drugiej poszerz sklon lub rozkrok nigdy nie przekraczaj bariery bolu na sile.Czyli jak juz nie dajesz rady wytrzymac to zmniejsz sklon lub rozkrok.Oczywiscie ten czas w jakim wykonuje sie w.w. cwiczenia moze byc dluzszy ale nie polecam bo pozniej bola nogi caly dzien,a efekty sa mniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 254
Rozciaganie dynamiczne jak,np.wymachy nog,sa ok ale tylko dodane do cwiczen na rozgrzewce,a samymi wymachami szpagatu nie zrobisz.Najlepsze jest rozciaganie statyczne,kiedy to wytrzymujesz w jednej pozycji przez jakis okreslony czas,rozkladasz to na serie z ciagle zwiekszajacym sie sklonem lub rozkrokiem.
Wiem co mowie,bo testowalem wiele technik rozciagajacych sciegna nog i uczylem sie na swoich bledach az wkoncu osiagnelem zamierzony cel czyli pelny szpagat boczny i przedni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 100 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3783
nie za mało czasu na regenerację ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 285 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4882
@siwy

a robisz rano jakas rozgrzewke ?? przed tymi cwiczeniami ? Czy moge sobie np wstać i od razu wykonac te cwicenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 100 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3783
zesztywniały po nocy chcesz się rozciągać.... ? ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8352
siwy, wytłumacz mi proszę, po co mafio.kox szpagat? nie trenuje baletu, tylko kickboxing. a trening podany przez Scorpiona jest chyba najlepszy z jakim się dotychczas spotkałem ;)

pozdrawiam

Zmieniony przez - korczan w dniu 2009-10-15 00:02:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 254
Nie mowie,ze szpagat jest najwazniejsza czescia wytrenowania.Ogolnie nie obchodzi mnie to,czy go ktos robi,czy nie.Jesli komus sie podoba inny plan to Ok,co mnie to.Polecilem to,co na mnie podzialalo i jesli ktos chce to sprobowac to ok,a czy ktos na to sra to jego sprawa.Uwierz mi korczan,ze jestem kickbokserem z wieloma tytuami wiec kontroluj bajere z tymi porownaniami do baletu.Wielu mistrzow swiata w kicku i muay thai robi szpagat to czy to oznacza,ze cwicza balet.
Zastanow sie dwa razu zanim cos napiszesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie pozycje z dosiadu?

Następny temat

rękawice sport masters

WHEY premium