SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mieczyk:)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 918


EX FONTANA PURA ET HORDEUM DISTICHUM NUTANS ET HUMULUS LUPULUS BAVARICUS
NUNC EST BIBENDUM.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 678 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5910
robienie tego miecza chyba zajelo dobry rok czasu :D a nawet wiecej. Ladna robota :) widac ze mozna takim drzewa kosic :)

"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
W mit katany jako najdoskonalszej broni białej wierzą chyba tylko wychowani na holiłud Amerykanie Moim zdaniem średniowieczny rycerz nawet bez zbroi, zniszczyłby samuraja mieczem jednoręcznym i tarczą Dlaczego? Bo miecze europejskie były bardzo lekkie, mniej więcej ważyły tyle samo co samurajskie. Trwałość również jest na podobnym poziomie, ostrość też. Przejdźcie się do bractwa rycerskiego, pogadajcie z jakimś specjalistą od średniowiecznych militarii albo poczytajcie co nieco w internecie Następna sprawa to wyszkolenie - i rycerz i samuraj byli dobrze wyszkoleni. Rycerze są wolni, ale tylko na filmach Dodając do tego mocniejszą od azjatyckiej budowę ciała... Aha - żaden miecz nie może przeciąć blachy, nie mówiąc już o zbroi płytowej albo pniu drzewa Pozdrawiam!

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Bez obrazy Puar, ale Twój post jest w stylu 'czy Bruce Lee był zajefajny' - oparty na domysłach i pomysłach A tego typu miecze, choćby jako dekoracyjne, wyglądają świetnie. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale to nawet nie jest katana - tak przy okazji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Fakt, to jest obosieczny Ja przedstawiłem tylko subiektywną opinię na temat zwycięzcy pojedynku no i obiektywne (miecz nie przetnie zbroi, katana wcale nie była lepsza od miecza europejskiego,wszystko zależy od człowieka ). W sumie trochę offtopuję, ale nie mogłem się powstrzymać

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
To nie offtopuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
autorze ukradłes mi bezpowrotnie 9 minut z życiorysu...

A co do szermierki średniowiecznej to sam ją uprawiam z doskoku bo mój przyjaciel jest instruktorem i fakt jest taki że 2 wyszkolonych ludzi samuraj i rycerz mających do dyspozycji katane i miecz oburęczny nie sa wyrównanymi przeciwnikami.
Rycerz ma przewagę zasięgu co sprawia ze automatycznie jest skazany na wygraną.
tez na początku myślałem że katana lżejsza jest i szybciej wyprowadzi się nią cięcie lub pchnięcie ale dość boleśnie mnie o tym przekonali na treningu.
A co do tego że mieć nie przentnie zbroi metalowej to dobrze uderzony rycerz mieczem oburęcznym tracił rękę i nawet zbroja mu nie pomagała
Widziałem jak mój znajomy póltorakiem przecią pyszke ananasów na pół nie wkładając w to zbyt wiele siły.
A zbroja na łaczeniu nie była zbyt trwała więc szło ją przeciąc w odpowiednim miejscu .

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 918
co do konfrontacjii uwazam ,ze to tylko czyste spekulacje.rycerz sredniowieczny i czasy swietnosci rycerstwa europejskiego,a ''czasy samurajow'' to troche inne czasy byli:)oni nigdy sie nie spotkali.Portugalczycy to juz co innego dla mnie i wiadomo jak to wszystko sie odbylo....
historia uczy,to jest pewne.

EX FONTANA PURA ET HORDEUM DISTICHUM NUTANS ET HUMULUS LUPULUS BAVARICUS
NUNC EST BIBENDUM.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szybka nauka padów- jaki styl?

Następny temat

Uderzenie w wątrobe

WHEY premium