SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

miś o małym rozumku i wielkiej d... (pomoooocy)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Postuję dziś po raz pierwszy ale na forum zaglądam od bardzo dawna.
parafrazując słowa Puchatka, jestem misiem o małym rozumku (a przynajmniej nikłej znajomości biologii i chemii) i dużej d... czuję się trochę zagubiony w gąszczu artykułów i postów. Proszę o chwilę uwagi i radę - co ze sobą zrobić i jak to zrobić skutecznie.

oto moja krótka historia:P
od podstawówki walczę z otyłością. Do 8 klasy osiągnąłem wagę krytyczną - 125 kilo, przy wzroście 187 cm. W drugiej klasie liceum udało mi się zrzucić 28 kilo w dwa miesiące. Przez następne kilka lat udawało mi się bez problemu trzymać wagę na poziomie 98-100 kilo przy których nie wyglądałem źle i czułem się całkiem nieźle, choć oczywiście wszelka muskulatura jaką miałem ukryta była pod warstwą tłuszczu. Ćwiczyłem karate i chodziłem na siłownię 2 razy w tygodniu, przez dwa lata, głównie wieczorami. Później miałem jeszcze mniej czasu, więc przestałem. Mimo to nie tyłem. Do tego roku.

Mam 23 lata i przez ostatnie 2 miesiące utyłem 28 kilo. Nigdy nie stosowałem żadnej konkretnej diety i statystycznie na codzień miałem mało ruchu ale nie przybierałem tak drastycznie na wadze, więc było to duże zaskoczenie. Tak czy inaczej, teraz ważę 128 kg przy wzroście 194 cm i zdaje się że wciąż tyję. Mam sylwetkę dojrzałego tatusia i przez litość dla Was nie dorzucę zdjęcia na poparcie tych słów... Liczby powinny dać Wam pewne wyobrażenie.

Potrzebuję radykalnej zmiany trybu życia, a przede wszystkim sensownej diety której będę się w stanie trzymać. Tu pojawia się moje pytanie. Czym powinienem się kierować w jej układaniu? Przeczytałem podwieszone artykuły kilka razy, lecz nadal nie jestem pewien co w mojej sytuacji powinno stanowić podstawę jadłospisu. Tłuszcze? Węglowodany? Białko? Czy mam ważyć każdy plasterek mięsa czy sera, czy kierować się zdrowym rozsądkiem? Jeść 5 czy 8 posiłków dziennie? nie jeść kilka godzin przed zaśnięciem czy nie ma to wielkiego znaczenia w moim przypadku?

czy jestem endo? jak mam to sprawdzić? jeżeli jestem - jak to wpłynie na moją dietę i treningi?

Chciałbym wrócić do ćwiczeń na siłowni i tu pojawia się kolejny problem. Od dawna cierpię na ból kręgosłupa i stawów, nie wiem dokładnie czym spowodowany, ale z roku na rok ostrzejszy. Bieganie po kilku minutach przeradza się w koszmar, podobnie brzuszki skutkują głównie bólem kręgosłupa zamiast bólem zmęczonych mięśni brzucha. Czym może to być spowodowane? Jak powinienem dobrać ćwiczenia żeby nie nabawić się kontuzji i wzmocnić stawy i ścięgna? Czy ćwiczyć z dużą ilością powtórzeń czy z małą? Krótkie czy długie przerwy między seriami?

Proszę o wyrozumiałość i radę.
z poważaniem
B.Spasiony

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 128

Wzrost: 194

Obwód klatki: 120

Obwód ramienia: 40

Obwód talii: 129

Obwód uda: 78

Obwód łydki: 51

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 32% ?

Aktywność w ciągu dnia: mnóstwo czasu przed komputerem, praktycznie cały dzień (pracuję nad tym)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: wieczorny spacer do sklepu, biegi na zajęcia po zaspaniu:P

Odżywianie: dużo mięsa i nabiału, mało warzyw. Zero cukru, czasami słodycze. Lubię wszystko poza owocami morza.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: zespół jelita wrażliwego

Stan zdrowia: zespół jelita wrażliwego, bóle stawów i kręgosłupa

Preferowane formy aktywności fizycznej: długie spacery, chodzenie po skałkach, siłownia 3 razy w tygodniu, kung-fu/karate dwa razy w tygodniu.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jeżeli ma sens, jest możliwe

Stosowane wcześniej diety: bez słodyczy, cukru, minimalna ilość węglowodanów, mnóstwo warzyw i trochę owoców (skutek - 20 kilo w 1 miesiącu, 8 w następnym, 3 w następnym). nigdy nie stosowałem właściwie zbilansowanej diety.

fokokomórka

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
ok, poczytałem trochę więcej i jestem w trakcie układania diety niskowęglowodanowej. wrzucę ją wieczorem. Z tego co zdążyłem przeczytać na sto procent jestem endo:(

fokokomórka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy HMB w moim przypadku to dobry pomysł?

Następny temat

Palenie papierosów , a silownia

WHEY premium