SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mięśnie pleców - prostowniki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5635


Witam.
Kieruje do Was pytanie odnośnie treningu pleców jaki wykonuje, ponieważ nie jestem zadowolony z mięśni prostych (prostowników). Nie są takie zaznaczone jak na fotce poniżej, są dość płaskie, zaś góra pleców jest w miarę rozbudowana.

Dotychczasowy trening jaki wykonuje na plecy. Zaczynam od MC - to moje ulubione ćwiczenie:

1.MC 5-6 serii progresja
2.podciąganie na drążku 3-4x8-10
3.wiosłowanie sztangą w opadzie nachwytem/podchwytem 3x8
4.wiosłowanie hantlem w opadzie 3x8
Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Ps. to nie jest moja fotografia, wygooglowałem ją, mam nadzieje, że nikt nie ma pretensji.

Zmieniony przez - mac412 w dniu 2011-08-08 22:44:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mac412

myślę, ze dobrym pomysłem byłoby zwrócenie uwagi na tzw. stałe napięcie mięśniowe- nie odkładamy więc ciężaru, nie robimy przeprostów, kontrolujemy ruch.

ew. można wprowadzić jakieś inne wersje mc- lecz tutaj już należałoby poczekać na szersze info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może zrób sobie na koniec treningu pleców 3 serie unoszenia tułowia z opadu,ja przy tym ćwiczeniu czuje mocno prostowniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
To może być kwestia genetyki jeżeli siłowo i wytrzymałościowo wszystko jest wporządku

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5635
Właśnie się zastanawiałem nad dołożeniem ławki rzymskiej na koniec treningu. Siłowo 130-140 na serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
Zakładając, że profil aktualny proporcje są wg mnie w porządku. Tu trzeba Apokalipsy

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5635
Może ktoś jeszcze się wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Martwy ciag na prostych nogach!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5635
To raczej ćwiczenie na mięśni dwugłowe nóg. Czasem stosuje do treningu nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
Ja bym się tym specjalnie nie przejmował skoro siłowo wszystko jest ok. A próbowałeś kiedyś robić mc na koniec treningu? Niby mniejsze obicążenia, ale za to dobrze się dopną całe placy, a skoro wzystkie inne mięśnie poza prostownikami będa już zmęczone to istnieje szana, że prostowniki przejmą na siebie większą częśc pracy przy podnoszeniu.
Piszę tak jak to czuję, nie wiem ile w tym mądrości ;) Ale może warto spróbować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no tak; ale żeby uchwycić ew. dysproporce to zdjęcie powinno być Twoje

JAKI rodzaj mc wykonujesz- klasyczny?

jakby był np. filmik to można byłoby uchwycić ew. błędy- a tak z opisu nie wynika praktycznie nic...

rzymska ławka nie pomoże wiele- albo nic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5635
Wykonuje klasyczny. Masz rację ciężko to ocenić, na czasie postaram się coś nakręcić lub zrobić zdjęcie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy plan push/pull 4x tydz

Następny temat

Trening z ograniczeniami

WHEY premium