SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

metoda treningowa DTP

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
siema. krążę sobie ostatnio po necie w poszukiwaniu różnych metod treningowych, tak dla posiadania większej, jakiejś tam wiedzy teoretycznej. I... natknąłem się na system treningowy DTP - niestety po wpisaniu w wyszukiwarkę na sfd brak wyników wyszukiwania, stąd ten post.

metoda polega na robieniu dwóch przeciwstawnych partii dwoma ćwiczeniami, np. wyciskanie hantli na ławce prostej i wiosłowanie hantlami. rozkład ćwiczeń to: 50 powtórzeń , 30sec przerwa , 40 powt. , 45s , 30 powt. , 60s , 20 powt. 75s , 10 powt. , 90s i tak w drugą stronę do 50 powtórzeń.

założenie treningu to pobudzić wszystkie rodzaje włókien mięśniowych na jednym treningu. w każdej serii (od 50 - 10 powt.) ciężar rośnie, a w drugiej części (od 10 - 50 powt.) logicznie ciężar maleje.

wiem, że pewnie nie wyjechałem tu z żadną nowością i pewnie wielu z Was zna tę metodę, jednak czy ktoś ją stosował przez kilka tygodni i jest w stanie powiedzieć coś więcej o efektach takiego zarzynania się na treningu?

PS. nurtuje mnie fakt (wiem, że można to sprawdzić w praktyce) jaki %CM powinien iść na pierwszą serię 50 powtórzeń?

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
To ćwiczenie na wytrzymałość siłową-z tak krótkimi czasami regeneracji to samym gryfem zrobić wyciskanie ta metoda moze być problem...:)

Bardziej ,dużo bardziej-przydatne do sportów wytrzymałościowo-siłowych(sporty walki,gry zespołowe,la) niż w kulturystyce.
Robić to mozna 1-2 x w tyg ale przez 6 tygodni nie bardzo sie przyda..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
gość, który przeprowadza te treningi z osobami biorącymi udział w występach w sportach sylwetkowych, zaleca zrobienie tego treningu przez okres od 3-4 tygodni, gdzie w jednym tygodniu ćwiczymy każdą partię ciała w ten sposób: bic z tricem, klata z plecami, czworka z trojka, itd. ... ... on uważa, że powielane schematy budowania masy w zakresie 8-12 powtórzeń są przestarzałe, oczywiście nie uważa on, że to nie działa, jednak mówi, że spokojnie taki system można odpuści właśnie na rzecz takiego DTP. ponoć objętość mięśnia się zmienia na duży plus po takich 3-4 tygodniach takiego właśnie treningu.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Najlepiej sprawdzić na sobie.
Wiele jest takich treningów- np trening obwodowy-gdzie kilkanaście ćwiczen wykonujemy po np 10 powtórzeń-jedno za drugim-mozna to robić na początku sezonu,bo póżniej w trakcie są jednak spadki na masie i sile-o czym nie raz się przekonałem.

Ja osobiście wolę w trakcie treningu dołozyć na koniec ćw z z 50-100 powtórzeń lub jakiś dropset,ewentualnie superset z kilku ćw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
czyli jednak robienie jakiś tam pojedynczych serii, na zasadzie ostatnich w danym ćwiczeniu, bądź ostatnim na daną partię, w zakresie większym, tak jak piszesz 50-100 powtórzeń ma sens...

w takim razie czas skończyć teoretyzować i zabrać się za praktykę!

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
To najlepsza decyzja..:)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
a to zdjęcie to jakiś gratis od Ciebie dla mnie? :D:D

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Duże zakresy powtórzeń to nie żadna nowość. Najlepiej stosować je w połączeniu z tradycyjnymi metodami.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
nightingal
Duże zakresy powtórzeń to nie żadna nowość. Najlepiej stosować je w połączeniu z tradycyjnymi metodami.


jasne, że nic nowego, jednak duże zakresy to pojęcie względne. dużym zakresem dla mnie do tej pory było 25 ruchów i z tym się spotkałem, ale że 50 - 100 to coś nowego.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dlatego było wyżej napisane, że trzeba sprawdzać na sobie- dla mnie dużo to np. pietnaście ale nie przesadzajmy znów, 100 powt. też wykonywałem i myślę, ze samodzielnie jest średnio korzystne, a w rozbudowie masy czy siły chyba wogole, przynajmniej w bezpośredni sposób, a pośredni może pomagać, jako dodatek, albo na zasadzie dokooptowania do tradycyjnej ciezkoatletycznej metody, albo przez . krotki czas, zamiennie z ww. metodą, jednak wg. mnie schemat pierwdszy będzie lepszy i bezpieczniejszy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
ok, wszystko dla mnie jasne. dzięki za wytłumaczenia.

będę miał jeszcze jedno pytanie, dotyczące treningu objętościowego (tego niemieckiego), a nie będę zakładał kolejnego tematu, otóż:

nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego w dniu barki + bic + tric ćwiczeniami tak jakby głównymi są biceps i triceps a ćwiczeniem pobocznym (3 serie 10-20powt.) są barki i to jeszcze ćwiczenie w stylu unoszenie ramion bokiem i unoszenie ramion bokiem w opadzie...??!! dlaczego tutaj ćwiczeniem na 10 serii nie jest wyciskania sztangi zza głowy, a ćwiczeniem pobocznym jest superseria bic + tric? nie bardzo to rozumiem, dlaczego tak. to kurde tak jakby w dniu klatki głównym ćwiczeniem były rozpiętki, a nie wyciskanie głową w dół. nie bardzo rozumiem dlaczego tak wygląda dzień barków z łapami...?

oraz retorycznie chciałem potwierdzić: przerwy robimy pomiędzy danymi ćwiczeniami w superserii oraz po wykonanej jednej superserii?

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase

Następny temat

redukcja, prosze o pomoc

WHEY premium