SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

maxwell&piotrooo dziennik treningowy start 128s.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 140709

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3513 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71987
nogi + brzuch
plecy, tył barkow i izolacja na bica,
klatka, bok i przod barkow + izolacja na trica
łapy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Cokta a mógłbyś jakiś atlas ćwiczeń polecić? Dzisiaj obiło mi się o uszy o programie P90X. Wiesz coś na ten temat? Kolega mówił że ma go w domu i jest podobno super.

erwinoos z pasem robię tylko plecy jak zabiorę go z domu. A często zdarza mi się zapomnieć...

Przemyski dodam wyroki ze sztangą, bo lepiej mi się ćwiczy niż z hantlami. Łydki dobić do +60 powtórzeń?
No tak masz rację, przyda się ta supinacja do treningu na biceps. Triceps 2x w tygodniu ponieważ chce go w należyty sposób wykształcić. Reasumując co byś zostawił w tricepsie? Zastanawiałem się właśnie nad dipsami, ale nie wiem czy będę w stanie wykonać to ćwiczenie bo strasznie nie lubię poręczy, ale jeżeli trzeba to znaczy że trzeba.
- pompki w podporze tyłem 3 serie (20,20,20)
- wyciskanie francuskie 3 serie (12,10,10)
- dipsy 2 serie {5,5)
- i może te czachołamacze 3 serie (10,10,10)
Teraz będzie dobrze przemyski?
Ok to na płaskiej dołożę jeszcze jedną serie będzie wtedy powtórzeń (12,10,10,8) Kontrolowanym ciężarem, czyli takim które jest dla mnie odpowiedni i mogę wykonywać nim poprawnie technicznie?

arnold69 póki co barki nie dają się we znaki, ale lepiej chuchać na zimne więc zmienię na wyciskanie sprzed głowy. Fakt, będę tam potrzebował więcej siły niż na unoszenie sztangielek... Dam więc HP jako drugie ćwiczenie. Zobaczę po pierwszym treningu jak się będę czuł. Ale pewnie je dodam.
Jeżeli starczy mi sił na ściąganie drążka to będę to wykonywał. Plecy zmęczoną się trochę przy tym treningu, a nie chce też wykonywać ćwiczeń niedokładnie technicznie bo to nie ma sensu...
Dieta to podstawa. Łap soga i zapraszam.

szaunima proponujesz żebym w ten sposób zmienił cały trening? Jakoś nie mogę pojąc twojego posta... Mógłbyś jaśniej?

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie w poprawę tego treningu. Mam nadzieję że efekty tego cyklu będę podobne do efektów poprzedniego.

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Maxwell ja nie jestem na tyle kompetentny żeby oceniac Twoj plan wiec pozostaje mi życzyc Ci powodzenia i przyrostów na nowym planie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Ale za to masz szczere chęci żeby oglądać mój dziennik i to mnie cieszy.
Dz-dzięki (jak pablo z Mielna) i to samo kieruje w Twoją stronę vix.

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2644 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
maxwel źle mnie zrozumiałeś chodzilo mi o twoj obwód pasa! :D :D :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Max co do łydek zrobiłbym 5x - 20-15 coś w tych zakresach
Podejrzewam, że chciałeś zrobić tzw "priorytet" na ten triceps, ale nie polecam, w tej fazie robić żadnych priorytetów, tylko ćwiczyć wszystko jednakowo z tą samą intensywnością, a będzie dobrze.
Dlatego zostawiłbym triceps 1x w tyg i wykatował go porzadnie, jak nie lubisz dipsów, to skup się, żeby podstawowym ćw były francuskie leżąc łamaną, dorzuć do tego ściąganie na wyciągu i np unoszenie hantla z opadu

Co do czachołamaczy, to dobre ćw, ale osobiście na Twoim miejscu skupiłbym się na tych podstawach i progresował w obciążeniu(byle technika nie kulała), a nie szukał innych udziwnień

Kontrolowany ciężar to dokładnie tak jak napisałeś, żebyś wykonał ćwiczenie, wykorzystując maksymalnie potencjał roboczy. Dobierz tak obciążenie, żeby zrobić 12x w 1 serii na płaskiej, ale bez zapasu siły, czyli 13x bez pomocy już nie zrobisz


Jeszcze parę uwag, które zaproponował Ci Arnold. Zgadzam się jeśli chodzi o wyciskanie z przed głowy, tak jak napisał - ćwiczenie mniej kontuzjogenne, bardziej naturalny ruch niż pp zza głowy.

Wywal trening tricepsu z nóg i daj do klaty - popieram.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
erwinoos aaa. Żeśmy się zrozumieli jak ślepy z głuchym. Obwód pasa zaraz pod pępkiem 82,2cm.
Przemyski może zrobić jakąś rampe na łydki?
Zgadza się miał być priorytet, ale skoro mówisz że w mojej obecnej fazie treningowej nie ma to sensu, to pewnie masz rację.
Ostatecznie może być takie rozłożenie ćwiczeń na triceps? Będzie połączony z klatą tak jak mówicie.
- pompki w podporze tyłem 3 serie (20,20,20)
- wyciskanie francuskie 3 serie (12,10,10)
- prostowanie ramion na wyciągu 3 serie (10,10,8)
- unoszenie hantla z opadu 2 serie (12,8)

Chyba tyle ćwiczeń wystarczy. Dobór serii i powtórzeń jest w porządku?


Zmieniony przez - maxwell1 w dniu 2012-01-08 14:59:52

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Za dużo. 7-9 serii na trica będzie w zupełności wystarczyło (wywal 1ćwiczenie). Weź pod uwagę, że robisz go po klatce piersiowej, a tam on trochę już dostaje

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2012-01-08 17:19:16

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Więc wyrzucę unoszenie hantla z opadu i wtedy już będzie wszystko ok.

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
dawno nie zaglądałem ,
widzę bardziej kompetentni korygują plan więc
jedyne co mogę to życzyć powodzenia i przyrostów ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szaffiii - masa na zimę!

Następny temat

trening PPL, prosba do znawcow. czy da rade urosnac? JEST ANKIETA

WHEY premium