SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

maxwell&piotrooo dziennik treningowy start 128s.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 140744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013




1.Drążek szeroko nachwytem
3x
3x
3x
3x
3x
3x
3x
3x

REGRES:
5x + 10kg
5x + 10kg
5x + 10kg

Serie docelowe już robię sam, bez jakiejkolwiek pomocy. TEN FAKT BARDZO MNIE CIESZY! Oznaka, że siła idzie do przodu. W regresie jak zwykle faza negatywna z talerzem 10kg, skupiam się dalej głównie na negatywie, ale w pozytywie także wkładam swoją siłę.



2.Wiosło w pochyleniu tułowia ze sztangą nachwytem
6x70kg
6x70kg
6x70kg
6x70kg
6x70kg
6x70kg

REGRES:
12x50kg
16x45kg
10x40kg
10x40kg

Docelowa już ważyła sporo. Dołożyłem te 5kg, nie ma już takiej płynności ruchu, ale najszerszy obrywa i tak. W regresie siły opadły całkowicie, przez chyba pogodę, bo na siłowni każdy taki zamulony był...

3.Wiosło jednorącz sztangielką we wsparciu o ławkę skośną
6x35kg
6x35kg
6x30kg
6x30kg
6x30kg
6x30kg

REGRES:
6x25kg
12x20kg
12x20kg

Nie mogę tej sztangielki utrzymać, chociaż bym tam srał złotem... Słabe są jeszcze te przedramiona. Pracuje nad nimi i widać postęp, ale to jeszcze za mało. Albo złapię mniejszy ciężar, albo wybieram wiosłowanie w siedzeniu na atlasie, jak myślicie co będzie lepsze?

Ściąganie linek i pompki w podporze tyłem

Jak w zeszłym tygodniu. Niczego nie liczyłem, pompki robiłem do oporu z ciężarem 10kg, na 4 seriach. Prostowanie kilka serii na naście ruchów, potem regres tak samo.

Po treningu, banany, twaróg, cynamon, mleko, kawa, wiórki.
---------------------------------------------

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zakup te paski w końcu, nie rób sobie ograniczeń ciężaru z powodu słabego chwytu. Przy treningu grzbietu chwyt słabnie z ćwiczenia na ćwiczenie (ciężkie ruchy przyciągające swoje robią), więc zawsze warto je mieć w pogotowiu. Nie wspominając już o cięższych seriach w których są nieocenione - dzięki nim nie skupiasz się na paleniu przedramion, tylko na pracy grzbietu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Chyba będę zmuszony tak zrobić. Dobrze mówisz dec - w końcu. Odłożę trochę grosza i sobie je sprawię. Mam w zasadzie haki, z których dzisiaj chciałem skorzystać, ale to jest straszny dyskomfort gdy mocnej ściskamy hantel...

20zł dokładne kosztują, paski z treca. Więc w sumie nie duże pieniądze.

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013




1.[/Przysiady ze sztangą na barkach
6x|70kg
6x|70kg
6x|70kg
6x|70kg
6x|70kg
6x|70kg

REGRES
12x|50kg
16x|45kg
18x|40kg

Docelowe weszły z zapasem. Spokojnie mogę dokładać. Na następnym treningu musi pójść 75kg. Nie wiem też, czy ruch nie jest przypadkiem za płytki... Ale to się skoryguje. Regres jakby nie patrzeć mnie dobił, a nogi zrobiły się pełniejsze.



Film na początku jest obrócony, potem już jest normalnie.

2.Syzyfki 5x12

12x|CC
12x|CC
12x|CC
12x|CC
12x|CC

Gładko poszło, aż za bardzo mógłbym powiedzieć. Zostaje wiele siły na to ćwiczenie, więc trzeba to wykorzystać. Więc w przyszłym tygodniu zrobię sobie jedną albo dwie serie dodatkowe, na dobicie.



3.Uginanie podudzi leżąc
6x|5sztabek
6x|5sztabek
6x|5sztabek
6x|5sztabek
6x|5sztabek
6x|5sztabek

REGRES:
12x3sztabki
14x2sztabki
16x1sztabka

Dołożyłem, i ciężko się zrobiło. Fakt faktem, nie przywiązuje na tym planie dużej uwagi do dwugłowych, więc jedyne bodźce na tą grupę mięśniową mam z tego ćwiczenia. Starałem się i wyszło. Regres tak samo dobił że nie mogłem zrobić ani jednego powtórzenia więcej!

4.Wspięcia na palce
12x100kg
12x120kg
12x140kg
12x140kg

Łydki jak to łydki, takie tam sobie podnoszenie ciężarów. Nic dodać nic ująć.

------------------
Wybrałem się dzisiaj na piwo z kolegami i dziewczyna. Wpadła jedna perła, taki sobie tam mały czit.

Zmieniony przez - maxwell1 w dniu 2013-04-27 00:09:34

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
"Fakt faktem, nie przywiązuje na tym planie dużej uwagi do dwugłowych"
Możesz sie rozpisac w tym temacie? Dlaczego tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Na tym planie odpuszczam jeszcze tyranie dwugłowych. Na następnym wpadną zamiast jednego ćwiczenia, dwa.
Poza tym nie jestem przekonany do ćwiczenia na dwugłowe. Czy będę miał z ćwiczenia dwugłowych jakieś korzyści?
Poza tym, strasznie nie lubię zakwasów na tych mięśniach.

Zmieniony przez - maxwell1 w dniu 2013-04-27 20:15:36

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
Nie jestem znawcą w tym temacie ale ja bym patrzył na to pod kontem równowagi dla stawu. zaznaczam ze nie jestem znawca i to jest tylko moja własna dedukcja zakwasy na dwójkach sa fajne, ogołem nogi zmasakrowane to przyjemnosc sama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1785 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 52312
To tak jakbyś napisał, że ćwiczysz biceps a tricepsa nie ma sensu bo po co.
Zacznij robić przysiady bo na filmiku robisz półprzysiady przy syzyfkach nie rób przeprostu w kolanach to poczujesz bo przez to rozluźniasz mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Te przysiady płytkie, dlatego, że najpierw uginasz kolana a nie wychodzisz biodrem w tył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
NomenNescio
Nie jestem znawcą w tym temacie ale ja bym patrzył na to pod kontem równowagi dla stawu. zaznaczam ze nie jestem znawca i to jest tylko moja własna dedukcja zakwasy na dwójkach sa fajne, ogołem nogi zmasakrowane to przyjemnosc sama

Dla stawu? W jakim sensie? Bo nie rozumiem. Zgadza się, czuć przynajmniej że się nogi czuje, ale czy siedzenie na toalecie nie sprawia Ci trudności przez kolejne 2-3 dni?

IGM
To tak jakbyś napisał, że ćwiczysz biceps a tricepsa nie ma sensu bo po co.
Zacznij robić przysiady bo na filmiku robisz półprzysiady przy syzyfkach nie rób przeprostu w kolanach to poczujesz bo przez to rozluźniasz mięśnie

IGM to teraz dałeś mi do myślenia. Ale jeżeli popatrzę na to, to jest tam jedno ćwiczenie czyli 10serii w przybliżeni. To dla dwójek za mało? Staram się schodzić do równi z kolanami, ale najwidoczniej jeszcze nie wychodzi. Nie robię przysaidów ATG, żeby nie było nie jasności.

rolkoks
Te przysiady płytkie, dlatego, że najpierw uginasz kolana a nie wychodzisz biodrem w tył.

Żeby tak zrobić muszę podstawić podkładki pod nogi, bo bioro w tył=przechylenie w tył ze sztangą i zaczyna mną bujać...

Jeszcze przyjdzie czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szaffiii - masa na zimę!

Następny temat

trening PPL, prosba do znawcow. czy da rade urosnac? JEST ANKIETA

WHEY premium