SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masa czy rzeźba?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
Chciałbym mieć taką właśnie sylwetkę i wyrzeźbione mięśnie:

https://40.media.tumblr.com/3f03d96cb88d6716d785e919163463a7/tumblr_n53bimDAqO1tb0a92o1_500.jpg


Tylko nie wiem co mam robić żeby to uzyskać.
Proszę, pomóżcie mi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Dieta na masę nie znaczy napychanie się za każdym razem do oporu.Trzeba policzyć zapotrzebowanie aby mieć jakiś punkt wyjścia, dołożyć nadwyżkę kaloryczną, rozłożyć makroskładniki w diecie i odpowiednio jeść.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
To wrzuć jeszcze dla porównania zdjęcie swojej sylwetki żeby można było coś doradzić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
Oto jak wyglądam i proszę o pomoc w osiągnięciu tamtej sylwetki którą wam pokazałem w pierwszym poście i ogólnie to mam 17 lat wzrost 179 cm i waga 73 kg











Zmieniony przez - Darkseen w dniu 2015-08-27 16:46:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 153
Wpierw zrób jakąś masę mięśniową, bo z czego masz rzeźbić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
no ale w tym linku https://40.media.tumblr.com/3f03d96cb88d6716d785e919163463a7/tumblr_n53bimDAqO1tb0a92o1_500.jpg  to tam koleś jest szczupły dość i nie ma chyba dużo jakoś mięśni i chyba nie muszę robić tej masy tylko już mogę rzeźbić co nie?
I w ogóle to ile bym musiał czasu poświęcić na ćwiczenia i potem na spalanie tkanki tłuszczowej żeby to osiągnąć? Ile miesięcy czy lat nie wiem nawet, tak przy 3-4 treningach na siłowni tygodniowo i zdrowej diecie.


Zmieniony przez - Darkseen w dniu 2015-08-27 17:15:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ty nie masz z czego rzeźbić bo nie masz zbudowanej masy mięśniowej. Nikt ci czasu nie poda bo to zależy od zbyt wielu czynników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
najpierw musisz zbudowac jakies miesnie bo u Ciebie nie ma ich zbyt wiele, pozniej zredukowanie tluszczu do takiego poziomu jak na zdjeciu to kwestia 2-3miesiecy zalezy jak bardzo zatluszczony jestes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
Jeżeli chodzi o masę miesniowa to musze jesc wiecej niz powinienem w 5-6 posilkach dziennie tak zebym sie opychal i czul mocno najedzony tak? do tego cwiczyc na silce 3-4 razy w tygodniu i powiedzmy że po okresie 8 miesiacach z ostrą praca na silce nad miesniami to wtedy moze mi nawet duzo przybyc tych miesni czy tak srednio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 153
To wygląda tak że wpierw sie masy mięśniowej nabiera co za tym idzie odklada sie tluszcz czyli nadwyżka energii przez nadmiar kcal w diecie, po nabraniu masy mięśniowej nadchodzi czas redukcji czyli spalasz ten tłuszcz głównie deficytem kalorycznym zeby odsłonić mięśnie ktore tez yroche przy tym sie spala i wtedy osiagasz juz powiedzmy jakas sylwetke- w dużym uproszczeniu bo nie bede sie rozpisywal o diecie itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
no dobra a jezeli chodzi o trening juz wtedy po nabraniu masy i gdy chce spalic tluszcz to mam cwiczyc normalnie miesnie na silowni 4 razy w tygodniu tak jak je cwiczylem przez caly czas i do tgo dorzucic jakies aeroby powiedzmyz 3-4 razy tygodniowo jakis rowerek po 40-60 minut zaraz po cwiczeniach silowych czy w dni wolne od tej silowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 153
Moge ci poradzic odnośnie masy: trenuj ze 4 razy w tygodniu, wylicz zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj 500kcal ( wcześniej określ czy jestes ektomorfikiem, endo, czy mezo...) to ci sie przyda do diety ( ogólnie poswiec troche i poczytaj o tym), jeśli chodzi o mikroskladniki to jedz duzo bialka 2g na kilogram czystej masy mięśniowej, najlatwiej zainwestuj w jakies bialko to ci ułatwi sprawę, duzo wegli jeszcze i pamietaj o regeneracji po treningowej no i jbedziesz rósł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy w treningu hst

Następny temat

Pytanie: trening, dobrze dobrany?

WHEY premium