SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy ciąg na prostych przedramionach

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1293
Jeśli jestem bardzo początkujący to mogę zrezygnować z tego ćwiczenia? Przed ćwiczeniem martwego robię przysiady ze sztangą, tak mocno, że prawie mdleję. A poza tym ciężko z technika tego ćwiczenia. Zależy mi na prostownikach grzbietu żeby je wzmocnić, czy mogę ćwiczyć "dzień dobry" zamiast tego. Nogi dodatkowo wzmacniam bieganiem 5xtyg. Korzystam z gotowego planu FBW z priorytetem na barki.

1) wyciskanie sztangi zza pleców siedząc 2 serie
2) podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2 serie
3) wyciskanie sztangi płasko 3 serie
4) prostowanie ramion na wyciągu 2 serie
5) ściąganie drążka wyciągu górnego do karku 3 serie
6) przysiad ze sztangą 3 serie
7) martwy ciąg na prostych nogach 3serie - zamienić na "dzień dobry"
8) uginanie ze sztangą 2 serie
9) wspięcia stojąc 3 serie
10) brzuch
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Martwy Ciąg z małym obciążeniem na warto robić,dlatego lepiej robić ćwiczenie na ławce rzymskiej,poziomej albo po prostu leżąc na brzuchu-proste.Jak już się wzmocni prostowniki to można zacząć martwy ciąg,z pasem oczywiście.To ćwiczenie jest o tyle specyficzne,że bardzo łatwo o kontuzję,a objawy nieodpowiednio dobranego ciężaru-zbyt dużego,są dość nieprzyjemne bo w zasadzie powodują dysfunkcję całego ciała,co przekreśla odpowiednie wykonanie ćwiczenia w następnych dniach jakakolwiek to nie będzie grupa mięśniowa,z tych powodów nie jest polecane jako ćwiczenie dla początkujących.Z samym gryfem nie ma sensu go robić,a jak przedobrzysz to zapłacisz za to-też proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Jeśli jestem bardzo początkujący to mogę zrezygnować z tego ćwiczenia? - jaki konkretnie staz ??

Przed ćwiczeniem martwego robię przysiady ze sztangą, tak mocno, że prawie mdleję. - czyli robisz je zle... poczytaj oparwidłowym ich wykonywaniu i o odpowiednim doboirze ciezary zanim narobisz sobie problemów...

Zależy mi na prostownikach grzbietu żeby je wzmocnić, czy mogę ćwiczyć "dzień dobry" zamiast tego. - bezpieczniejszym cwiczeniem dla poczatkujacego bedzie ławka rzymska, na poczatku bez obciazenia potem mozesz do klatki wziasc jakis talerz i z nim cwiczyc

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1293
Staż zerowy, dopiero zaczynam. Z tymi przysiadami to trochę przesadziłem, że mdleję, ale są męczące dla mnie. Czyli ewentualnie mogę zamienić martwy ciąg na ćwiczenie na prostowniki na rzymskiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
przy Twoim stazu nawet powinienes...

ale jak widzisz plan który wybrałes nie jest dla Ciebeie jesli był w nim wpisany Martwy Ciag bo to za ciezkie cwiczenie dla poczatkujacego podobnie sparwa ma sie z przysiadami...

poszukaj gotowych planów dla poczatkujacych...

propobuje zapoznac sie ze skrótem ACT

zdrowia.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1293
ACT nie za bardo mogę, gdyż to trzeba wykonywać szybko, a ja nie mam takiej możliwości. Mam dużo sprzętu ale na małym terenie i nie mam możliwości przygotowania sobie wszystkiego na szybko. Więc pozostaje FBW ze zmienionym planem na lżejsze ćwiczenia. Dzięki i pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
pozdrawiam.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja po przysiadach i martwym mam odruchy wymiotne i ledwo chodzę i kręci mi się w bani...czyli źle wykonuję ćwiczenia?? człowieku..bez przesady..moim zdaniem takie objawy występują po idealnym treningu..czyli jest git


chociaż dla kogoś zaczynającego nie wiem czy to dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ja po przysiadach i martwym mam odruchy wymiotne i ledwo chodzę i kręci mi się w bani...czyli źle wykonuję ćwiczenia?? - TAK przypuszczam ze zle oddychasz w czasie cwiczenia i robisz jez zbyt duzym ciezarem... dlatego wystepuje krótkie niedotlenienie mózgu kreci Ci sie w bani i jest Ci słabo... nie jest to z pewnoscia oznaka dobrze wykonanego treningu bo mimo wszystko czy to poczatkujacy czy tez zaawansowany kulturysta nie powinien miec takich objawów zwąłszcza POCZATKUJACY jakim jest autor

moim zdaniem takie objawy występują po idealnym treningu..czyli jest git - jest g**** a nie git

zdr.

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2008-07-28 23:41:21

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3341
Nawet zaczynajac, warto robic i to i to. Po prostu mozesz robic siady 2 razy w tygodniu, a MC raz, a w nastepnym na odwrot. To, ze cwiczenie jest trudne technicznie, to zadne wytlumaczenie. Przysiady tez sa trudne. Robienie jednak zarówno przysiadow, jak i MC z jednakowa czestotliwoscia (wysoka oczywiscie) na kazdym treningu jest raczej za ciezkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Mimo ze to co piszesz nie jest kłamstwem to i tak nie polecałbym wykonywania tych dwóch cwiczen autorowi którego staz wynosi 0...

na te dwa cwiczenia przyjdzie jeszcze odpowiedni czas jesli autor siłownie chce potraktowac długodystansowo i powaznie...

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3341
Niech robi, co chce. Jego decyzja. Imo lepiej robic oba od poczatku, ale to tylko moje zdanie. O przepraszam, jeszcze Mark Rippetoe tak mysli :P

Niewazne, nie chce robic, niech nie robi, ale w MC podnosi przeciez najwieksze ciezary, to jest cwiczenie nr 2 zaraz po przysiadzie, ja nie wyobrazam sobie zebym mial z niego zrezygnowac.

Ale jak powiedzialem: kazdy cwiczy jak chce i robi co chce.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja brzucha i cyckow

Następny temat

Dokładanie cięzaru co ile ?

WHEY premium