SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy ciąg- ból w odcinku lędźwiowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
jak w temacie, podczas robienia martwego ciągu, prostuję się czyli tak jak trzeba a odczuwam lekki ból pozniej w odcinku lędźwioym, ciezko potem jest sie prostować.

Czy pasy do ćwiczen pomagają w takich sytuacjach? jak tak to prosze o podanie jakiegos;p
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
moze zla technika ? ja tez tak mialem kiedys ale po czasie zniklo... i zdaje mi sie ze tu o technike chodzi ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
całkiem mozliwe, ale niestety tego się chyba nie dowiem;p
staram się zawsze robic tak jak na filmikach...
wiec trudno powiedziec w czym problem.
Takie pytanie do upewnienia się
podczas MC mam mieć kręgosłup wyprostowany jak najbardziej się da?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 78 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5278
No właśnie nie, gdy się za bardzo wyginasz to robisz tzw. przeprosty i to może, a raczej na pewno spowodowało występujący ból.

Kochaj kiedy możesz, ufaj kiedy możesz, kiedy trzeba pokaż kły...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
o prosze, wiec widocznie to moj błąd, od nastepnego tygodnia sprobuje troche mniej się wyginać...
a taki pas
http://allegro.pl/pas-kulturystyczny-allright-skora-rozmiar-xl-i1249372773.html
pomaga w tym cos?
widzialem raz na filmiku jak takie bydle podnosiło bardzo duzo na martwy ciąg i miał wlasnie pas...
ja mialem kiedys skoliozę i moze do dzis mam lekko krzywy kręgosłup więc moze powinienem lepiej się w pas zabiezpieczyć?
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
pas nie jest Ci potrzebny , jeśli coś jest nie tak ze zdrowiem to idź do lekarza czy możesz wykonywać martwy ciąg

oczywiście rozumiem, że rozróżniasz ból mięśniowy od bólu "kręgosłupa"

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
tak, dokładnie rozróżniam
dzieki
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 127
Witam panowie. Mam 15 lat, i od niedawna interesuje się trójbojem siłowym, wcześniej ćwiczyłem 5 miesięcy kulturystykę. Tak samo jak kolega podczas martwego ciągu czuję ból w odcinku lędźwiowym, ale tylko z prawej strony. MC nie wykonuje na zupełnie prostych plecach, nie ćwiczę też z duzymi ciężarami. Może coś poradzicie. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
musisz mieć zachowane naturalne krzywizny kręgosłupa podczas wykonywania martwego ciągu , w każdej chwili ta pozycja musi być nienaganna, to gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczenia

trudno wyczuć co może być źle, może gdzieś technika wykonania leży

jeśli interesujesz się trójbojem poszukaj sekcji w swoim mieście , tam znajdziesz doświadczonych zawodników i trenera, który pomoże Ci opanować technikę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 127
Dzięki, pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klata

Następny temat

Split x2

WHEY premium