SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

małą prośba

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
witam nie denerwujcie sie na mnie ale mam mala prosbe poniewaz jestem tutaj dopiero jeden dzien nie wiem gdzie co jest szukalem ale tyle tego wszystkiegojest ze masakra nie umiem sie tutaj odnalesc chcialbym aby ktos mi podal jakies linki do artykolow ktore powinienem przeczytac chodzi mi o diete redukcyjna mam 20 lat 174cm wzrostu i waze 85kg chcialbym schudnac ale zupelnie nie wiem co mam jesc ile mam pic wody nie wiem jak to wszystko rozplanowac co trzeba jesc rano a co wieczorem lubie ogolnie wszystko co jest zwiazane z mlekeim jakies jogurty serki mleko itp nie lubie tylko ryby ktos moze mi pomoc ?? podac jakies artykuly co i jak jesc i kiedy albo poprostu mniej wiecej napisac co i kiedy a jeszcze jedno pytanie czy musze wstawac gdzies o 8h rano zeby zrobic sniadanie i zjesc :> ? bo zazwyczaj wstaje o 11 -12 <lol> a chodze spac o 2-3h =) PROSZE O POMOC i nie bluzgajcie mnie za ten temat =/ naprawde trudno mi sie w tym odnalesc a ktos kto na tym sie zna zrobi to z checia i powie wszystko szybko itd mam nadzieje ze jest ktos tak mily ze to zrobi pozdrawiam

Gibons

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
tak wiem diete mam ulozoną i trzymam sie jej silownia tez jest 3x w tyg i 3 razy w tyg 30 min biegania lub 1h roweru. A jaki spalacz byscie polecali ? i ile mniej wiecej kosztuje no i przez ile trzeba go brac zeby byly efekty czy np przez 1miesiac czy 2 miesiace ?

Gibons

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
https://www.sfd.pl/temat231127/

EDIT: a link poniżej prowadzi do ciekawgo narzędzia, które ułatwi Tobie ułożenie diety

http://www.darkthorn.republika.pl/

Zmieniony przez - sergiusz w dniu 2006-06-13 00:28:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
dzieki pomogles mi ale nie do konca :P cholera troche to zamotane wiem mniej wiecej o co chdozi ale czy moglby mi ktos pomoc w ulozeniu diety a raczej tego co jesc w jakich porach bo z tym mam problem gdyby ktos mial chwile bede bardzo wdzieczny jakby np mogl zagadac na GG do mnie to zajmie chwilke ciemny nie jestem zbytoni chyba w tym temacie :P ale nie wim kilku rzeczy a chailbym zeby mi to ktos kompretentny wytlumaczyl i ktos kto to lubi i zna sie na tym moge na kogos pomoc liczyc ?

a mam jeszcze pare pytan ?
co oprucz wody mineralnej moglbym pic codziennie ?
i jezeli chodzi o owoce to jakie przyspiweszaja przemiane materi ?
a jesli chodzi o warzywa to tez ktore najlepiej jesc ?
i teraz najwazniejsze moze jakies witaminy jeszcze do diety ? lub jakas odzywke bialkowa tylko zaznaczam ze zaczynam dopiero i chcialbym cos taniego w miare :P

Prosze niech ktos pomoze tak szybciej zakumam to wszystko bo tutaj jest naprawde duzo informacji ale jak tak czytam to mi sie miesza niemilosiernie to wszystko i juz nie wiem co z czym i do czego :/ bede bardzo wdzieczny naprawde pozdrawiam i licze ze ktos mi naprawde pomoze

Gibons

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Nikt nie streści Tobie zasad układania diety i dobierania odpowiednich składników pokarmowych w kilku zdaniach w taki sposób, abyś momentalnie wszystko zrozumiał. Po prostu jest tego za dużo. Jedyny sposób to czytanie forum, które w zupełności wystarczy jako rzetelne źródło wiedzy i funkcja " szukaj " - jakże pomocna.

" co oprucz wody mineralnej moglbym pic codziennie ? "

Zieloną, czerwoną herbatę, herbaty ziołowe, takie jak mięta, rumianek, itp. , czarna kawa przed aerobami, ewentualnie jakiś naturalny sok, ale tu bym uważał, maślanka od czasu do czasu, oczywiście carbo [ odżywka węglowodanowa - tania bardzo ] z wodą przed i po treningu albo carbo wraz z wpc [ odżywką białkową ] z wodą albo mlekiem.

" i jezeli chodzi o owoce to jakie przyspiweszaja przemiane materi ? "

Nie wiem jakie, ale wiem, że owoców nie będziesz za dużo jadł [ za dużo fruktozy ] , jeden w zupełności wystarczy jako przekąska między posiłkami.

" i teraz najwazniejsze moze jakies witaminy jeszcze do diety ? "

Np. SUPRADYN ze względu na stężenie witamin albo jakieś zestwy multiwitaminowe, może coś z TRECA ...

Na resztę pytań spróbuj odpowiedziec sobie sam.

SKUP SIĘ NA DIECIE bo to jedyny klucz do sukcesu w redukcji i nie tylko, spróbuj ułożyc a następnie podaj ją do sprawdzenia, zapewne ktoś oceni i podpowie w razie błędów. Nie proś o gotową, nikt Ci jej nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
ok bardzo dziekuje za odp nie prosze o gotowa diete bo wiem ze nikt nie bedzie mi jej ukladal bo ja tak chce zdaje sobie sprawe z tego mniej wiecej wiem o co chodzi mam poprostu pare pytan tylko a wiec mysle ze jeszcze ktos mi odp na nie :P

no to tak
ile kosztuje mniej wiecej ta odzywka co wspomniales o niej ?? napisales ze tanio tanio tzn ile :>??

codziennie jem duzy jogurt zazwyczaj pitny w jakich godzinach najlepiej go sporzyc ? i czy moglbym jeszcze codziennie jesc kefir chociaz maly ?? (lubie takie rzeczy:P)

ile mniej wiecej kosztuja takie witaminy i ta odzywka bialkowa kiedys mialem odzywke bialkowa 2,5 kg ale zaplacilem za nia 180 zł :/ co prawda schudlem wtedy czyli 2 lata temu 10 kg ale potem poznalem dziewczyne pewna i zaczolem siedziec zupelnie w domu z nia wogole sie nie ruszalem na nogach caly czas autem bo nie dawno zrobilem prawko no i to 10kg wrucilo :/ chce sie tego znowu pozbyc :/ stad te pytania do was jestescie tu dluzej niz ja wiec wiecie co i jak

moglby mi ktos podac link do jakiegos programu ktory oblicza po wpisaniu wieku wagi zrostu itd dzienne zapotrzebowanie na ww bialka i tluszcze ?? bede wdzieczny =)

Gibons

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
... link do programu masz u góry, pisałem już o " narzędziu " . Carbo to wydatek rzędu 50 pln za 3000g. Witaminy i odżywki białkowe to cała paleta produktów jak i towarzyszących im cen. Na wszelkie pytania, jakie zadajesz raczej trudno odpowiedziec nie znając Twojej diety, zapotrzebowania kalorycznego. Jeśli nawet ktoś coś powie to będą to ogólniki, do których nie będziesz miał podstawy - planu dietetycznego dlatego jeszcze raz mówię, DIETA.

... Jogurty, kefiry, maślanki ... można pic, ale tylko naturalne i w odpowiednich ilościach [ 250ml jogurtu naturalnego 2% tłuszczu do drugiego śniadania np. ]. Żadnych smakowaych i rozreklamowanych produktów, które są słodzone i naszpikowane chemią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
ok to postaram sie tak na szybko ulozyc diete no i zobaczymy co z tego wyjdzie jak na pierwszy raz =)

tylko u mnie jest problem z godzinami za colere nie wstane o 8:00 rano zeby sobie zjesc sniadanie bo chodze spac o 2-3 w nocy =) no ale sprobuje ulozyc cos :
a wiec :

aha moja waga to 85kg wzrost 174cm 20 lat mniej wiecej obliczylem cos takiego tzn w glowie na wlasne rozumowanie ze powinienem zjadac dziennie 2,5g bialek 3g ww i 0,8 tluszczu na 1kg masy ciala co wy na to :>?

I sniadanie 10:00
mleko 0,5% tluszczu - 0,5l
platki owsiane

II sniadanie 13:00
jogurt
bulka razaowa z twarogiem lub np szynką
jakis owoc

III obiad 16:00
tyz bialy
piers z kurczaka
mala łyzeczka oliwy z oliwek

IV Trening 17:00/17:30

V posilek 20:30
4 kromki chleba razowego lub 2 bulki razowe
tunczyk w sosie wlasnym lub tunczyk w wodzie

druga opcja to zamiast tunczyka np twaróg

VI posilek

tutaj przydalby mi sie jakis suplemat zeby samo bialko na noc wpieprzac tak o 23:30cos kolo tego pzed 24 w kazdym razie a potem zawsze duzo herbaty pije na noc tak srednio z 3 na godzine hehe =)
oczywiscie przez caly dzien do tego z hmm 2 litry nie gazowanej wody mineralnej no ale ta dieta jest taka na szybko i tylko na podstawie tego co wiem na dzien dzisiejszy ale chcialbym ja jakos urozmaicic zeby to nudne nie bylo jeszcze jakies jajko dodac gdzies ten kefir wsadzic tam a ziemniaki moglbym jesc ? tylko ja lubie takie krojone na 4 czescie a nie rozwalone jesli to ma jakies znaczenie w ogole =/ co sadzicie o tym co stworzylem :D prosze o szczera odpowiedz dziekuje z gory za pomoc dobrze ze sa ludziektorzy jeszcze chca pomagac innym bezinteresowanie pozdrowienia dla wszystkich takich =) dzieki

Gibons

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Dieta powinna zostac poprzedzona najpierw ustaleniem bilansu kalorycznego a później odpowiednim układem proporcji posiłków w ciągu dnia oraz proporcją makroskładników w posiłku. To taka strategia, punkt wyjściowy, dzięki któremu wszystko będzie sensownie współgrało ze sobą.
Poniżej masz przykład takiego " szkieletu " .

Posiłek 0 [ kawa czarna ] i aeroby &#8211; 05:15
Posiłek 1 [ śniadanie ] - 06:15
Posiłek 2 [ drugie śniadanie ] - 11:00
Posiłek 3 [ obiad ] - 15:00
Posiłek 4 suplementacja okołotreningowa: 17:15

Trening: 17:30 &#8211; 18:30

Posiłek 5 suplementacja okołotreningowa [ regeneracja ] &#8211; 18:30
Posiłek 6 [ posiłek potreningowy ] - 19:30
Posiłek 7 [ kolacja ] - 23:30

B / T / W

Posiłek 0 &#8211; śladowe ilości &#8211; gramatura zbędna
Posiłek 1 &#8211; 30 / 16 / 65
Posiłek 2 &#8211; 25 / 10,5 / 60
Posiłek 3 &#8211; 30 / 10,5 / 50
Posiłek 4 &#8211; 15 / 0 / 25
Posiłek 5 &#8211; 25 / 0 / 45
Posiłek 6 &#8211; 40 / 12 / 40
Posiłek 7 - 25 / 5 / 5

Twoja powyższa dieta jest kiepska.
Robiona na szybko bez wiedzy. Na szybko można zrobic kobiecie dziecko, ale nie dietę. Poczytaj sfd, w odróżnienu od przykładu do diety potrzeba trochę wiedzy. Z mojej strony to tyle, powodzenia w układaniu i konsekwencji w stosowaniu.

EOT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
witam a wiec zabralem sie za ukladanie diety redukcyjnej zaczołem od tych wszystkich wzorow tylko nie wiem czy dobrze to policzylem i aby dalej cokolwiek robic musze miec pewnosc wiec pisze z prosba czy moglby mi to ktos sprawdzic czy to jest dobrze policzone chce miec wszystko idealnie zrobione =)

no wiec mam 174 cm wzrostu 85kg wiek 20 lat aktywność średnia czyli 1.2

obliczylem to tak :

85kg x 24h = 2040 (BMR)
2040(BMR) x 1.2(aktywność) = 2448 (dzienne zapotrzebowanie kaloryczne)

białko 2,3g x 85kg = 196g x 4kcal = 784 kcal z białek

ww 3g x 85 kg = 255g x 4kcal - 1020 kcal z ww

teraz tak poniewaz jest to dieta redukcyjna od dziennego zapotrzebowania czyli 2448 kcal odjałem pisało (300-500) wiec dla równego rachunku odjąłem 448 kcal i zostawiłem 2000 kcal potem dodałem 1020 kcal + 784 kcal = 1804 kcal z bialek i ww wiec 2000 kcal - 1804 kcal = 196 kcal z tłuszczy teraz 196 kcal (tłuszcze) podzieliłem przez 9 kcal i wyszło mi w przybliżeniu 22g tłuszczu dobrze to obliczyłem ?? prosze kogos kto sie na tym zna aby mi odpowiedzial a rozłożyłem to mniej wiecej tak :

B/W/T/

10:00/39/80/7
13:00/39/70/7
16:00/39/65/8
17:00/TRENING/
19:00/39/40/
22:00/39/

wydaje mi sie ze cos z tłuszczami powmieszalem i mi ich za malo wyszlo =/

Gibons

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
... stanowczo za mało tłuszczy [ chyba namieszałeś ], ale za to węgli mnóstwo. Później zerknę dokładniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 870
no cos namieszalem napewno bo kiedys to obliczalem i mi wyszlo cos kolo 96 a teraz tylko 22 tylko nie wiem gdzie blad popelnilem moze nie te wzory ??

Gibons

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drastyczne odchudzanie !!!

Następny temat

OCEŃCIE MOJĄ DIETE!

WHEY premium