SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lunika bedzie szczupła

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 93569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468
to nie wiedzialam ze masz dwie sztuki ciesze sie ze psiak nie cierpi.

to mowisz ze ten olejek az taki wplyw ma na jakosc zycia?

ja tez jestem ciekawa co Ci endo powie -- mam nadzieje ze wizyta przebiegnie po Twojej mysli

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
Odebralam czesc wynikow. Jutro odbiore badania tarczycy T3 i T4. Podam wszystkie w komplecie co by tu Wam nie rozdrabniac i nie mieszac. Ogolnie powiem, ze w wynikach prawie mieszcze sie w normach.

Cholesterol ten dobry czyli HDL mam ponad norme, ten zly LDL w normie a calkowity 180 i tez w normie. Z reszty badan wywnioskowalam, ze mam braki wit. B. Dzis lekarz je obejrzy i ciekawe co powie.

W kuchni mam juz zalana podloge i tylko trzeba czakac by wyschlo i beda kladziene plytki. W zwiazku z remontem kuchni miska kuleje. Mieso musze podjadac sklepowe tzn. produkty. Unikam wedlin typowych biore te rozne w galarecie ale podejrzewam, ze to male pocieszenie.

Kaszmirko olejek bardzo mi pomogl. Nie chce mu tu robic reklamy bo moze sie ktos na niego skusic kto nie powinien. Jak chcesz to na priva mozemy pogawedzic

Zmieniony przez - lunika w dniu 2012-09-19 07:44:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1546 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31468
luni to cholesterol masz ok, mi ostatnio wyszedl 240 ale z kolei ten zly w granicach normy.

Zmiany zmiany --- zazdroszcze remontu, tez bym chciala cos zmienic w mieszkaniu- to zawsze motywuje do zmian i w zyciu.

Jak znajdziesz chwilke to skrobnij mi na priva o Twoich odczuciach po zastosowaniu olejku

Czego nie możesz pokonać to powinnaś wykorzystać

http://www.sfd.pl/Kaszmir...__dalsza_droga-t898494.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Luni, wyślij i do mnie info o olejku. Teraz jeszcze nie ale może na przyszłość się przyda taka wiedza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
Wczoraj bylam u endokrynologa i nie dostalam hormonow bo powiedziala, ze jak mi da to popchnie mnie w nadczynnosc. I znowu mi powiedziala,ze sie po prostu starzeje ( w sumie to ma racje ale sluchanie tego nie jest mile).

Podaje wyniki (normy w nawiasach):
TSH 1,029 (0,550-4,780)
FT3 4,38 (2,57-4,43)
FT4 1,36 (0,93-1,7)
chlesterol calkowity 186 (120-200)
HDL 92 (45-60)
LDL 89 (50-130)
trojglicerydy 26 (35-200)
morfologia z malymi wahaniami ale w sumie to w normie
mocz wszystko ok
Zapytalam ja o ten ponad norme poziom HDL to powiedziala, ze ten cholesterol nigdy nie moze byc ponad norme a trojglicerydy to przy ciaglym trzymaniu diety nie mam co sie spodziewac, ze beda wysokie.
Suma sumarum wychodzi na to, ze nic mi nie jest i szukam dziury w calym.
Po skonczeniu remontu kuchni jeszcze raz podejde do skrupulatnego liczenia miski i treningu i zobacze czy drgnie waga. Moze faktycznie szukam problemu tam gdzie go nie ma i trzeba tylko mocno dokrecis sobie srube.

OBLI jak bys zerknela okiem praktyka na te wyniki i powiedziala co dalej z dieta to bede wdzieczna.


Zmieniony przez - lunika w dniu 2012-09-21 08:06:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Luni,
Tu masz linka do przeliczania wyników FT3 i FT4 na % i gdzieś tam podpięte są informacje jak interpretować wyniki procentowe (przemiana FT3 do FT4 - dawno temu czytałam, nie pamiętam szczegółów).
http://www.chorobytarczycy.eu/kalkulator

Wyniki masz w normach. Do kompletu przydałoby się USG tarczycy (najlepiej z przepływami). Może też antyciała tarczycowe, jeśli nadal masz podejrzenia co do tarczycy.
Warto zrobić sobie dokładniejszą diagnostykę nawet dla zaspokojenia swojej wewnętrznej potrzeby skontrolowania swoich podejrzeń.

A jak wyniki wyjdą ok. to nic tylko się cieszyć Wtedy głowa spokojniejsza się robi i samopoczucie się poprawia. Bo na działanie tarczycy ma wpływ stres... System "naczyń połączonych" z innymi gruczołami dokrewnymi i ich hormonami.

Luni nie daj się!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
No faktycznie bardzo ładne masz te wyniki tarczycowe. Chociaż na upartego możnaby dorobić teorię że tarczyca nie nadąża bo FT4 jest mniejsze niż FT3, czyli wszystko FT4 jest natychmiast przerabiane na aktywny hormon
A jakie konkretnie objawy każą ci myśleć o niedoczynności tarczycy?
Badałaś kiedyś przeciwciała tarczycowe?
I czy ta poranna temperatura waha się mocno z dnia na dzień czy jest mniej więcej stała?

BTW, jedna z endokrynolożek napisała kiedyś artykuł pod tytułem "To nie starość, to tarczyca"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
Kokosik dziekuje za linka. Naczytalam sie o tej procentowosci i tak jak Ziutka mowi mozna by sie uprzec, ze mam nie rowne procentowo hormony.
Usg mialam i jakies tak male plami czy cos takiego sa ale endo powiedziala, ze na to sie nie zwraca uwagi. Takie zmiany nie sa brane pod uwage. Ot i tyle mi babsko nagadalo.
Przeciwciala zrobie na wlasna reke tak dla wlasnego spokoju jak mowisz.
Ziutka ja do 20 kilku lat chorowalam na niedoczynnosc i bralam euthyrox. Pozniej TSH weszlo w norme i juz nikt mnie dalej nie leczyl.
Z uciazliwych objawow to wiecznie skrajnie sucha skóra, sypiace sie wlosy, sennosc i brak energii, wieczne doly, po zjedzeniu pewnych ilosci kapustnych pobolewa mnie sama tarczyca. Temperature mam 35,9 to moja normalna i raczej nie skacze. Jest mi wiecznie zimnio no ale nie ma co sie dziwic przy takiej temp. Mierzylam przez miesiac. Teraz miala 37,2 to trzesla mnie jak bym miala 38. Czasami mi przypyucha tarczyca. Teraz nie mam spuchnietej ale mysle, ze to tez pozytywny skutek suplementacji tranem i kelpem (odstawione na czas badan).Po za tym sporo ryb wciagam.
Teraz stosuje znany nam olejek i jakos duzo lepiej sie czuje. Moze to faktycznie nie tarczyca tytlko jajniki daja podobne objawy.
Dziewczyny dziekuje za pomoc
Przy waszych poradach jakos mi razniej i pewniej sie czuje.

Ciekawe co mowi ta moja lekarka kobiecie 50-60 letniej bo skoro u mnie to starosc to u nich zblizajaca sie chyba agonia.
W sumie to najwygodniej przypisac wszystko przemijaniu

Zmieniony przez - lunika w dniu 2012-09-24 07:30:40



Zmieniony przez - lunika w dniu 2012-09-24 07:45:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Właściwie to taka sytuacja, że nie wskazuje jednoznacznie ani na tak ani na nie. Bo z jednej strony i historia choroby, i objawy, i nierówne hormony, a z drugiej jednak te objawy są mało nasilone i niespecyficzne, a wartości hormonów w sumie ładne.
Rzeczywiście dobrze żebyś sobie zbadała przeciwciała. Z tym że negatywny wynik też niczego nie wykluczy, bo przeciwciała pojawiają się w rzutach i można ich akurat nie złapać. Ale z pozytywnymi byś wiedziala na czym stoisz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Akcja NOWA JA! Prosba o pomoc :)

Następny temat

kaszmirka/ akcja 40stka str. 71

WHEY premium