SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

low-carb na redukcje do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1909

Witam, po jakims czasie stosowania diety zbilansowanej na redukcje zdecydowalem sie jednak na low-carb i prosilbym was o ewentualne poprawki bo to moja pierwsza taka dieta
Jezeli dobrze zrozumialem zasady, to przez pierwszy tydzien trzeba zjadac do 30g wegli tak ?? a pozniej ograniczyc sie do +/- 100g ??

Za pomoc poleca sogi

Waga: 78

Wzrost: 176

Obwód klatki: 114

Obwód ramienia: 41,5

Obwód talii: 88

Obwód uda: 63

Obwód łydki: 43

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20%

Aktywność w ciągu dnia: brak

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: trening silowy 3xtydzien

Odżywianie: wchlaniam wszystko

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: swietny :D

Preferowane formy aktywności fizycznej: Silowy 3 x tydzien
aero po silowym 35-60 min.
2x tydz. HIIT 1x tydz tabata

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: mam spalacz tluszczu ale napewno nikomu z forum nieznany zagraniczny wynalazek :D

Stosowane wcześniej diety: zbilansowana

nie ma lipy :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2677 Napisanych postów 50507 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 340654
za mało kcal,
byłeś już kiedyś w ketozie? bo to klasyczny lc nie jest.

pzdr/

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1909
Nie jeszcze nigdy nie probowalem takiej diety dlatego wlasnie prosze was o pomoc nie wiem ile dokladnie kalori mam dac na low-carb bo na zbilansowanej mialem wlasnie 2000kcal i czy bialko i wegle sa w dobrych proporcjach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 365 Napisanych postów 8676 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130649
Low carb w swoich zalożeniach przyjmuje w dni treningowe węglowodany mniej więcej na poziomie 2-3g na kg masy (zależnie od typu sylwetki, metabolizmu, itp.). Taką ilość możesz przyjąć za bazową. Gdy utrata tłuszczu będzie zbyt wolna- zmniejsz ich ilość, a gdy zbyt szybka- zwiększ. W dni wolne od treningu możesz wyeliminowac te wegle, które wchodza normalnie u ciebie za te okołotreningowe.
Skup sie na weglach o niskim indeksie glikemicznym (wyjątek stanowią węgle spożywane po treningu). Do takich należą: płatki owsiane, brązowy ryż/basmati/dziki, kasza, makaron pełnoziarnisty i warzywa. Najwięcej węglowodanów powinno się spożywać na śniadanie oraz przed i po treningu. Po wysiłku fizycznym należy uzupełnić zapasy glikogenu (carbo, banany, sok, itp.). W przedostatnim posiłku dnia powinno się zjeść posiłek na bazie białka z ograniczona ilością węgli, np. z warzywami o niskim IG (albo całkowicie bez węglowodanów). W ostatnim posiłku dnia tylko białko- można dodać do tego odrobinę "zdrowych" tłuszczy w celu spowolnienia trawienia.

przykladowo mozesz miec:
1. Płatki owsiane na wodzie + jaja.
2. pierś z indyka/kurczaka, warzywa.
3. (Przed treningiem) Ryz brązowy, filet
4. (Po treningu)Banany + WPC/WPI
5. tuńczyk w wodzie, oliwa z oliwek, warzywa.
6. Jaja kurze całe/ makrela wędzona/inna ryba np. łosoś/ twaróg pólusty lub chudy+ oliwa

Ilość białka należy utrzymywać na poziomie ok. 2,5g na kg masy ciała. Jego główne źródła w tym czasie to: piersi drobiowe, białka jaj, chudy twaróg, ryby, odzywki białkowe.

Należy unikać łączenia dużych ilości tłuszczy z węglowodanami. Ich głównym źródłem powinny być: tłuszcze pochodzenia roślinnego, oliwa z oliwek i z pestek winogron, ryby.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki za odpowiedzi macie odemnie sogi

Pozniej uloze sobie jeszcze raz diete i dam do sprawdzenia bo teraz jestem po silowym i ide biegac pozdro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

Rozpisalem diete jeszcze raz.

Dalem ok 1g wegli na 1/KgMC bo wczesniej mialem 2 g i czulem sie "ociezaly" na tej diecie a teraz jak zaczolem jesc wiecej zdrowych tluszczy a zredukowalem wegle to i power na treningu jest lepszy i samopoczucie mi sie poprawilo wiec zostene przy 1g/KgMC.

ma 2 pytania do Ciebie Kocio (lub do innego specjalisty )

1 czy taka dieta ktora tu rozpisalem pozwoli mi wprowadzic organizm w stan ketozy ?

2 czy to prawda ze przez pierwszych kilka dni trzeba zjadac do 30g wegli zeby przyzwyczaic organiz do czerpania energi z tluszczy ?

Z gory dziekuje za pomoc, czekam na jakies konkretne info pozdro

Zmieniony przez - hash88 w dniu 2011-03-18 14:50:47

Zmieniony przez - hash88 w dniu 2011-03-18 15:21:57

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2677 Napisanych postów 50507 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 340654
ale czemu chcesz koniecznie wchodzić w ketozę?

pzdr/

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chce sprobowac ketozy bo, na zbilansowanej jakos nie daje rady z tym fatem a low-carb czuje ze to cos dla mnie wiec prosze was o pomoc, cz tak bedzie dobrze ??

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile kalorii moge jesc

Następny temat

Przejście z redukcji na masę.

Fruzelina