SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

liqierek DT/podsum.str.21,34

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Triceps z takim samym obciążeniem co barki

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
Rozumiem, że ćwiczenie na triceps to nr. 3, a na barki to 6? I tutaj jest właśnie dosyć dziwnie, bo w tych ćwiczeniach na barki ledwo daję radę z obciążeniem 3-4 kg. Co prawda robię trochę tutaj 2 różne ćwiczenia w obu seriach:
1) http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne_pliki/image004.gif 
tylko, że z hantelkami
2) http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne_pliki/image009.gif
i coś takiego.


Natomiast na tricepsie jest wszystko w porządku, co prawda ledwo robię te ostatnie powtórzenia, ale robię (myślę, że technika zachowana, bo obserwuję w lustrze)

Postaram się dzisiaj zobaczyć jak będzie mi szło z większym obciążeniem.

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
Witam, siłownia na dzisiaj zaliczona. Za chwilę uderzam na chwilkę w kimkę, bo umieram.

Rozgrzewka: 500x skakanka + po każdym 100 robiłam 30 sekund wolnego skakania
ćwiczenia właściwe:60 minut (starałam się dzisiaj pokombinować z ciężarami)
Aero po: 600x skakanka (100 razy szybko, 30 sekund marszu itd.)
+ rozciąganie



* mam strasznie słabą lewą rękę; o ile prawa mogłaby wyciskać dalej, to lewa ani ruszy.
** próbowałam dzisiaj robić to z 6kg; ale taki sam problem jak wyżej. Lewą ręką nie daję rady.

A jeżeli chodzi o ćwiczenie 10. Przywodzenie nogi.... to znowu robiłam je leżąc na macie. Przed drugą serią rzuciło mi się w oczy obciążenie, więc założyłam na nogi. Ale szczerze ciężko mi stwierdzić czy to 1kg czy 0,5kg; nie było żadnej informacji.

Postanowienia na przyszły trening siłowy:
1. Prostowanie przedramienia zza głowy z obciążeniem 5kg.
2. Popracować nad techniką w wyciskaniu sztangielek sprzed głowy.
3. Pamiętać, żeby skręcać ten cholerny nadgarstek w uginaniu ramion ze sztangielkami naprzemiennie.

I miska na dzisiaj
+ bardzo dużo świeżych warzyw (w tamtym tygodniu jadłam przede wszystkim przetwory; od razu posiłki stały się jakby pełniejsze i bardziej syte)
+ bardzo dużo płynów (woda niegazowana + herbata zielona)

- nie jest idealna: kupiłam ser feta chudy, a chciałam półtłusty. Nie ogarniam opakowań tych fet. Informacja do zapamiętania dla mnie: NIE KUPOWAĆ FETY W ZÓŁTYM OPAKOWANIU.
- dzisiejszy posiłek nr.6 (godz. 16) najchętniej bym wyrąbała, ale nie mam czym go zastąpić.






Zmieniony przez - liqierek w dniu 2013-02-06 16:34:12

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
Witam drogie Ladies. Dzisiaj był dzień aero. Zrobiłam



+ rozciąganie

Przemyślenia z tłustego czwartku: nie musiałam stać w żadnej z tych ogromnych kolejek po pączki Chociaż było ciężko jak chłopak wrócił z dwoma oblanymi pączkami lukrem, ale to tylko dlatego, że byłam strasznie głodna a równocześnie wróciliśmy do domu. Jak tylko zjadłam wszelka ochota zniknęła ;)

Zastanawiam się czy by nie kupić sobie omega-3, widzę, że dużo dziewczyn sobie tym pomaga. Zobaczę jak cenowo stoją takie tabsy :)

Miska na dzisiaj
+ dużo płynów
+ dużo warzywek (mniam)


A propos śledzia to nie wiedziałam jakiego wybrać. Kupiłam na wagę w kauflandzie ze stoiska, był to śledź ala matjas, ale nie pływały w oleju.



I mam takie pytanie
, idę jutro na taką 'oficjalną' kolację i muszę wybrać coś z menu. Czy ziemniaki wchodzą w takich sytuacjach w grę?
Bo przeglądałam menu i zastanawiam się nad:
1. Stek z norweskiego łososia z grilla z ryżem, warzywami i białą kapustą
2. Pstrąg z patelni z masłem ziołowym
3. Pierś z kurczaka z grilla z serem, ziemniakami farmerskimi i kapustą bawarską

Co by wybrała Lady?:D Oraz, czy wyjątkowo można pozwolić sobie na piwo?
Chociaż jeżeli winko będzie tanie, to może jednak zostanę przy nim.

A jutro znowu siłownia.


Zmieniony przez - liqierek w dniu 2013-02-07 20:46:45

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
No ale w sumie co za różnica co by wybrała Lady? W ciągu tygodnia zapodałaś sobie ponad 100 g dżemu, do tego jakiś miód, suszone daktyle, przemysłowy wynalazek pt. błonnik granex, czy namiętnie równie wartościową fetę (która koło greckiego solankowego nawet nie leżała), czy równie potrzebną Activię. Co ci to zmieni co wybierzesz w knajpie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
Hmmm, okej - czyli suszone daktyle nie są dobrym rozwiązaniem, nawet jako dobicie samych kcal i węgli? Dżemy bez cukru też odpadają? Miód jest pszczeli od znajomego taty. Dodam tylko, że Obliques napisała na początku, że gdy ktoś nie cierpi na nadwagę to od czasu do czasu można pozwolić sobie na miód - ja zjadłam łyżeczkę na 2 tygodnie.
Nie wiedziałam, że błonnik jest zły (a mam jeszcze jedno pełne opakowanie...) Jak patrzyłam na skład, to nie ma ani żadnego cukru i jest z pełnoziarnistych zbóż. Myślałam, że będzie spoko zamiennikiem płatków owsianych.
No i nie wiedziałam też, że feta jest zła. To jaki ser (który nie zrujnuje kieszeni studentki) polecasz? Pytam poważnie, bo nie dysponuje za dużą sumą pieniędzy, i czekam na czasy aż będzie mnie stać, żeby kupić sobie świeżego łososia czy inną rybę. Dodam tylko, że nie wydaję pieniędzy na ciuchy czy inne pierdoły, bo po prostu nie mam. Inwestuję w opłacenie sobie mieszkania, soczewki, karnet na siłownie i właśnie jedzenie.
Activię poleciła mi pani ginekolog jako sposób gdy będę miała 'intymne' problemy; lepiej spróbować tak, niż od razu wydawać 40zł na tabletki, a jakby nie było jogurt naturalny to probiotyk (chociaż teraz już niczego nie jestem pewna :D)

Zmieniony przez - liqierek w dniu 2013-02-08 17:11:24

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Miód od czasu do czasu, ok, ale nie wszystko na raz, a Ty masz tych źródeł cukru za dużo. Zważywszy, ze cię ciągnie do słodkiego, to nie pomagasz sobie w ten sposób, a wręcz odwrotnie. Tak jak ci napisały dziewczyny, zrób sobie odwyk od słodkiego smaku, uspokój organizm, to przestanie cię ciągnąć do kolejnych porcji dżemu itp. Dżem bez cukru? A czym jest fruktoza? Nie utożsamiaj cukru z sacharozą. Dlaczego tak wiele osób mówi, że po jabłkach są jeszcze bardziej głodni? Dlaczego owoce staramy się jeść w towarzystwie tłuszczy i białek? A ty sobie w skondensowanej postaci podajesz te cukry - daktyl, czyli owoc suszony, to czysty cukier, miód to samo, dżem również. Błonnik? Masz go w pożywieniu; sztucznie dmuchane zboża są ci zbędne (z tego co kojarzę to to właśnie takie dmuchane chrupki). Ser bym wybierała naturalny, najlepiej z targu jak masz dostęp, wiejski prawdziwy twaróg. Albo sklepowy, półtłusty. Może się mylę, może jestem uprzedzona, ale ja w tą mazistą babrę nie wierzę, że to prawdziwy dojrzewający ser solankowy. Nazwa feta jest prawnie chroniona i toto na pewno fetą nie jest, zresztą swego czasu zmieniło nazwę na favita zdaje się. Poza tym nabiał często zatrzymuje wodę w organizmie i dziewczyny mające skłonności do opierania diety na nabiale miewają kłopoty z puchnięciem. Podobnie sól, a tu masz i nabiał niewiadomego pochodzenia i kilo soli w 250g opakowaniu Jogurt, owszem probiotyk, o ile znów nie jest to chemiczna dziabra, jako rzecze Martucca, a tak wygląda większość polskich jogurtów. Masz dostęp do wiejskiego mleka? Kupujesz tabletkę probiotyku, zaszczepiasz nim mleko i czekasz aż zrobi się prawdziwie wartościowy jogurt. Teraz przy ciepłych kaloryferach to nie problem.
Filozofią tego działu nie jest redukcja, tylko mądre i zdrowe odżywianie i trenowanie. Prócz kaloryczności patrzymy na BTW i jakość pokarmów.

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2013-02-08 17:59:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1014 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32166
Odnośnie Activi, ponoć zawiera środek przeczyszczający.
Jeśli zaś mówiąc o "intymnym problemie" masz na myśli grzybice to musisz wiedzieć nie atakuje ona miejscowo lecz cały organizm. Do jej rozwoju może przyczynić duża ilość cukru w diecie lub np duża ilość antybiotyków.
Co więcej "grzybki" jeśli jest ich dość dużo potrafią wytwarzać enzymy po których będzie ci się chciało słodkiego.

tu masz ciekawy artykuł https://www.sfd.pl/CANDIDA-t285598.html
a na 15 stronie jest dużo o kombusze (kombucha nie wiem jak się prawidłowo odmienia ;D)

Misja na Rok 2014: Być zwyciężcą. (Prawdziwy zwyciężca według mnie to ten który pokona samego siebie czyli zarazem najmocniejszego i najsłabszego przeciwnika jakiego tylko może spotkać)

KONKURS : http://www.sfd.pl/Konkurs_/_Tamaqucci-t1015638.html
OBECNIE : http://www.sfd.pl/[Fit]DT_Tamaqucci-t1031280.html?master=1#post5 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
Bardzo dziękuję za wyczerpujące i logiczne odpowiedzi. Odstawiam dżemiki i miód na dłuższy czas. Suszone owoce faktycznie zostawię sobie na wyjazdy w góry. Jogurty minimalizuje do minimum, a fetę zastąpię czymś innym. Po prostu wyczytałam gdzieś, że feta jest najzdrowszym z serów (pewnie tak jak piszesz Shrimp, ta prawdziwa :D), więc uznałam, że będzie super dodatkiem do sałatek.
Jeżeli chodzi o dostęp to takich prawdziwych wiejskich produktów, to niby jest w Krakowie coś co nazywa się Nowy Kleparz, ale nie do końca ufam tam ludziom sprzedającym. Mówi się, że kupują w markecie taniej i sprzedają drożej :) Więc zostanę przy sklepowym półtłustym. Ale jeżeli będę miała jakieś sprawdzone źródło, to nie zawaham się z niego skorzystać.

Tamaqucci, dzięki za ten artykuł, jutro go przeczytam, bo nie ukrywam, że ta kombucha mnie zainteresowała bo często ta nazwa pada w dziennikach :D i aż ostatnio zaczęłam się zastanawiać co to jest i jakie ma właściwości.

Miskę i wypiskę z treningu wstawię późnym wieczorem albo rano, teraz lecę się szykować na tę kolację :)

Miłego wieczoru :)

Zmieniony przez - liqierek w dniu 2013-02-08 18:34:20

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Siema. Nie wiem, czy jeszcze śledzisz mój DT, ale jeśli nie, to polecam przeczytać w nim ostatnie posty Unknovvn, która mi wytłumaczyła, jak progresować. Bo patrząc na Twoją rozpiskę ostatniego treningu siłowego, to chyba też robisz nie tak. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

puma_ - próbuje coś ugrać na siłowni.

Następny temat

brzuszki i spining - odchudzanie - czy pomogą ?

WHEY premium