SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kyokushinkai czy shotokan-wady i zalety

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Mizong, dla twojej wiadomości, bardzo dobrze orientuje się co do technik shotokanu, choć nie trenowałem tego stylu. Natomiast o kyoku nie mam większego pojęcia i właśnie o to mi chodziło, żeby ktos mnie pod tym względem oświecił, posługując sie przeciwstawieniem shoto - kyok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...dzeki za odpowiedzi :)
Jodan powiedz mi jedno, jak ktos moze sie bardzo dobrze orietowac w czyms czego nie cwiczyl ? ... wedlug mnie to sie troche nie klei. a na pewno nie ma dla mnie autorytetu.

Olo, Kosa,
Piekny przykad, obaj opieracie sie tylko na jednym ogolnie dostepnym zrodle o Funakoshim (dwie walki: parasolka i worek), OK, fajnie, to inny problem, ale nikt z was nie ustosunkowal sie do mojej analizy o Oyamie i Funakoshim
jak pisalem:
"... wlasciwie to porownaj tych ktorzy wymyslili te style: Oyama, Wielki Facet ktory 'gedan' blokiem byl w stanie zlamac ci noge, a ciosem 'zuki' polamac zebra; do Funakoshi Malutki Skromny facio ktory bazowal glownie na szybkosci i precyzyjnym ciosie..."

moje poronanie nie jest KTO WIECEJ WALCZYL ! tylko JAK! (czy w walce na macie tez nie przywiazujecie uwagi jak sie przeciwnik zachowuje??)
Kazdy z nich mial inny cel i inne warunki fizyczne!( a nie osiagniecia!)
I teraz: ktos, kto ma 190cm i 100kg pewnie ze bedzie bardzo trudnym przeciwnikiem do waki, przez warunki fizyczne, i moze walczyc ofensywnie; w prszciwienstwie do 156cm i 60kg gdzie kadzdy kontact moze byc smiertelny.
ANALIZUJAC TO, a nie piszac ile kto walczyl, (tak a propo czy jestecie w stanie uwierzyc ze Ktos kto posiecil cale zycie 80-90 lat na doskonalenie systemu samoobrony Karete-Do walczyl tylko dwa razy? to tak na boku) powidzcie mi czy mozna porownywac Shoto do KK ? Czy nie sa to w ACtaulnej formie odrebne dwa style ktore preferuja odrebne dwa charaktery.
tak jak porownywac jablko do pomarancza.

...dmuchanie swieczki .....sprobuj ...i powiedz mi czy beda sie roznic twoje cisy.
Emocje???? ....tak, sa czescia sparingu, ale cala sztuka jest po to aby panowac nad nimi, zgodzisz sie? ze na tym polega Sztuka Walki?

Narwaniec,
bardzo mi przykro ze masz zle doswiadczenia z Policja, pamietaj o TYM jak bedziesz glosowal na politykow. Co do koksa, ...... jak czujesz ze dasz rady to nie walcz ...unikaj albo uciekaj.

Olo,
zawody: "... tak samo tylko troche innaczej..." no to jest jak?, czy jest tak samo czy jest innaczej? bo wedlug mnie jak jest innaczej, To nie jest Tak samo ! zgodzisz sie ? bo wiesz, zgodzic siez kims to jest myslec tak samo jak ktos, a nie zgadzac siez kims to znaczy ze myslisz innaczej. Zgodzisz sie?
Panowie, czytajac te wasze wypowiedzi moge sobie wyobrazic jak sie zachowujecie na macie i czego was ucza w Dojo. Jaki macie STYL i w jaki sposob go okazujecie. Na czym go opieracie, i co jest jego baza i zkad sie wywodzi.
Prosze tylko nie traktowac moich slow ofensywnie, wrecz przeciwnie. Mam pelny respect to kazdego kto cwiczy i kto chce cwiczyc bez wgzledu na okres. Jednym moge sie z wami podzielic ze wedlug mnie Karate jest czyms wiecej niz 'kopem w morde' na odwalke. Karate jest to 'jodan-mae geri'. I teraz wszystko zalezy Od Karateki jak go bedzie aplikowal i jak klase bedzie reprezentowal. Byc klasa sama dla siebie i dazyc do tego aby egzekwowac perfecyjne techniki jest to Sztuka Waki, a nie powielanie zlych przykaldow ...bombardowanie. Wiara w to ze kiedys po wielu latach treningu dojdzie sie do satysfakcji z samego siebie i zacznie sie to przekazywac innym. aby szli wasla indywidalna droga Karate.
z respectem do wszystkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
"moje poronanie nie jest KTO WIECEJ WALCZYL ! tylko JAK" wlasnie jak dla mnie nie jest sztuka bicie przeciwnika parasolka czy wykrecenie mu jaj bo to mozna bez treningow zrobic
mowisz o warunkach fizycznych w kyokushin sa tez mali zawodnicy ktorzy wygrywaja z wiekszymi
np Ryu Narushima 3dan 168cm i ok 70kg wagi na mistrzostwach swiata open zajal 8miejsce

wiadomo ze ja z moimi 63kg nie mam sznas w wymianie z zawodnikami o zblizonym stazu i zblizonych umiejetnosciach ale juz np jestem na zasadach kk podjac wyrownana walke z 100kg facetem ktory nie ma techniki


"Narwaniec,
bardzo mi przykro ze masz zle doswiadczenia z Policja, pamietaj o TYM jak bedziesz glosowal na politykow. Co do koksa, ...... jak czujesz ze dasz rady to nie walcz ...unikaj albo uciekaj."

kurde widzialem pare razy Narwanca na zywo i jakos nie moge sobie wyobrazic ze on przed kim kolwiek ucieka



zalezy komu o co chodzi w walce ale jak mial bym wybierac walczyc ladnie technicznie ale przegrac a walczyc chamsko uzywajac tylko najprostrzych technik i wygrac to wole to drugie


kurcze w sumie stawianie sobie na wzajem kontry nie ma sensu bo ani jedna strona nie zmieni zdania ani druga

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
A jesteś w stanie uwierzyć w to, ze jednak walczył?

Poza tym porównanie może rzeczywiście nie ma sensu. KK od KS różni się tym, ze to pierwsze służy do walki

O tych zawodach to chodziło mi o to, ze w Shotokan także jest selekcja. Jak w każdym sporcie.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kosa,
widac ztego co piszesz ze: parasolki i worka nie trzeba sie uczyc (co nie jest w pelni racja) bo to nie karate.
a dalej "...walczyc chamsko uzywajac tylko najprostrzych technik i wygrac to wole to drugie..."
Zdecyduj sie walczyc chamsko i skutacznie czy nie?
Ale zgodze sie z toba, Ja tez ! wole wygrac! Moge cie zapewnic ze nic lepiej nie dziala jak kij do besball'a wkonfontacji trzech na jednego jak cie pytaja o kluczyki do samochodu. Co do maty i sparingu w Dojo: Wygrac z klasa i w pieknym stylu tak aby sedziowie i widownia nie miala watpliwosi kto byl lepszy: to JEST Sztuka Walki! Ryu Narushima mogly by tutaj byc swietnym przykladem.

co do kontry, ...;) z tego co pamietam od samego poczatku KK i Shoto w Polsce byl w konflicie. I mysle ze my tutaj na pewno go nie roztrzygniemy. Aczkolwiek jest mi milo widziec kogos jak wy ktorzy wierza w to co robia i sztuke tego co robia.
wiem ze Karate bedze mialo porzytek z takich jak Ty, ktorzy chca sie uczyc i czerpac wiedze od innch.
Oss,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
hmmmm czy ja wiem ja poprostu nie chce na ulicy przepraszac ze zyje jak jakis dres bedzie chcial odemnie kase wyciagnac to jest moim celem i udalo mi sie juz go osiagnac pare razy jakies cfaniaczki chcialy "pozyczyc" kase ale spojrzlem w oczy i stanowczo powiedzialem ze nie mam moze nic specjalnego ale jeszcze 4lata temu chodzilem po ulicy ze spuszczona glowa i jak byly jakies takie sytuacje to bylem odrazu posrany a teraz jest luzzz

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 405 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7056
shoto fan- to ja jestem Policja i pisze o doswiadczeniach z wlasnego podworka
co do ucieczki to nie ja uciekam tylko przedemna uciekaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
shoto-fan, nie chodzi mi o szczegóły, ale o ogólny zakres technik. a ten znam w ogólnych zarysach z filmów szkoleniowych i literatury.
ktoś mi wreszcie odpowie na pytanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie wiem za dobrze jakie techniki nie występują w Shoto a są w Kyokushin. Na pewno będą to techniki ikken (jest podwieszony post o tym) albo miękkie bloki, różne kumiteckie sztuczki itp Poza tym doszukiwałbym się ich w wysokich kata, ponieważ tamte już nie są wzięte ze Shotokanu.
A co do różnicy w tej samej technice to na przykład seiken-tsuki robi się inaczej. Najbardziej widoczna rónica dotyczy wyprowadzania techniki. W KK na przykład ręka po uderzeniu, podczas gdy uderza druga, wraca pod pachę, tak na wysokości sutka w przeciwieństwie do SK gdzie wraca do biodra. Inna sprawa to na przykład zenkutsu-dachi gdzie yokushinowcy poruszają się jak po szynach przesuwając nogi to do przodu, to do tyłu a Shotokanowcy dostawiają jedną do drugiej. Co jest lepsze? Nie wiem, w każdym razie i tak nie walcze w ten sposób to mi to zwiewa

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
Olo dodaj jeszcze ze reka wraca pod pache przy uderzeniu w kichonie bo w walce jeszcze takich schiz nie widzialem

ogolnie duzo pozycji sie rozni czy to nazwami czy rozkladem nacisku na nogi np zenkutsu dachi neko ashi dachi, fudo dachi

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nurtujace pytanie

Następny temat

Mistrzostwa Polski tkd...

WHEY premium