SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kwas liponowy - najlepsza najtansza forma

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
jak w temacie. naczytalem sie, ze to fajny suplement, i mozna chodzic ladnie nabitym glikogenem przez zwiekszone wydzielanie insuliny. prawda to? w co inwestowac jak cos?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
to nawet nie koniecznie musi byc kwestia wiary, wiele mozesz sprawdzić samemu i sie przekonać, o ile oczywiscie podreczniki akademikcie, czy stan wiedzy - uznany za oficjalny - są dla Ciebie wystarczającą wykładnią. Bo dla entuzjastów-mentorów tejże diety czasem - chyba nie są


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-11-15 09:42:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27082
ciekawe, tez bym sie wiecej ntt dowiedzial
rzuc linkami co znalazles zwierzaku;-P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Chodzi o większą wrazliwość na insuline.
ALA podobno spisuje się w tym świetnie.
Warto również zainwestować w chrom.

Być może są też i inne związki jak np. tauryna?

Bynajmniej, chodzi w tym oto, że przed czy w trakcie posiłku łykamy supelek, który podnosi nam wrażliwość na insuline, a ta więcej nam "wtłacza" składników do mięśni.

Tylko jeszcze do tej pory dokładnie się nie dowiedziałem czy tą wrażliwość również ALA podnosi w tkance tłuszczowej? Bo chrom wiem, że w mięśniowej, jednak nie szukałem co z ALA ale podejrzewam, że tak samo.

Ja stosuje dziennie 2-3 porcje InsulinoX z Activlaba.
Porcja to 3 kaps u mnie.
Jest tam ala, chrom i jeszcze troche ziółek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27082
ciezko pewnie zauwazyc dzialanie;-> moze miesnie sa tez bardziej ubite? zauwazyles jakiekolwiek dzialanie, warto kupic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
sog za tego insulinoxa

o chromie tez slyszalem, ale tez czytalem ze jest rakotworczy i ogolnie zmniejsza apetyt? a tego bym nie chcial

swoja droga molder sporo bierzesz tego insulinoxa, jesli patrzec na dawkowanie zalecane przez producenta

Zmieniony przez - _zwierzu_ w dniu 2010-11-13 11:27:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
W tej formie chrom nie działa rakotwórczo. To powodowała inna forma niż chelat.

Ciężko ocenić działanie. Ja pije już od kilku tygodni vitargo przed treningiem i po treningu odpowiednio 40 g i 80 g.
A więc dla mnie to sporo, a jestem endomorfikiem.
Nie wiem jaki wkład ma w to Insulinox ale przy takiej ilości węgli zalewa mnie o wiele mniej niż dotychczas ale to napewno rezultat wielu czynników.

Pozatym ALA jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem więc chociażby dlatego może się przydać okołotreningowo. Do tego po zatruciu muchomorem z tego co pamiętam podaje się chyba własnie ALA, więc zawsze coś może pomaga na wątrobe. Do tego może być źródłem omega-3

wiec bądź co bądź napewno na coś się przyda

Zmieniony przez - MolderDist w dniu 2010-11-13 18:48:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ala - jako kwas alfa-liponowy - nie jest xrodłem o3. Natoamist ALA - kwas alfa-linolenowy - to krótkołańuchowy o3.

Molder - Kwas alfaliponowy moze zwiekszac insulinowralziwosc - co jest przecież zjawiskiem metabolicznie korzystnym, nasladuje dzialanie insuliny wplywa na "aktywnośc" receprtorów glut-1 i glut-4 Zwiekszac wiec moze wychwyt glukozy zarówno przez tkanke mieśniową jak i tkankę tłuszczową. Co nie moze stanowic przecież wady, weic nie ma się co tego obawiać.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-11-13 19:29:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Ok to dobrze.
A działa też na nadtlenek wodoru tak jak chrom?
Jeżeli nie to wtedy obydwa się uzupełniają.

A wiesz coś faftaq np. o taurynie i zwiększany insulinowrażliwości lub jeszcze inne związki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie wiem o co chodzi z nadlenkiem wodoru niestety

jesli chodzi o taurynę, (jak i kwas alfa-liponowy) - to w kontekscie isnulinowarazliwosci badania przeprowadzane są badz na zwierzetach, badz na cukrzykach - a tutaj nie musi byc przełozenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Pisałem troche w mojej pracy konkursowej tutaj.

Jednak nie zgłębiałem szczegółowo tego tematu.

Chelaty chromu są niezwykle silnymi katalizatorami nadtlenku wodoru w wyniku przebiegu cyklu nazwanego reakcją Haber-Weissa.
Nadtlenek wodoru również działa podobnie do insuliny, jak i sama insulina intensyfikują jej produkcje, jednak nadtlenek wodoru, z pozoru pożyteczny, redukuje liczbę receptorów w tkankach docelowych, czyli tak naprawdę w tkance mięśniowej (mitochondria i peroksysomy produkują duże ilości nadtlenku wodoru), gdzie receptory w tkance tłuszczowej nie ulegają większych wahaniom. To wszystko upośledza działanie insuliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Szkoda, że Insulinox zawiera najmniej przyswajaną formę ALA. Próbowałem wysokich dawek lepiej przyswajalnego R-ALA (R-Types z BX) ale bez rewelacji. Dopiero naprawdę zauważalną różnicę poczułem przy braniu Glycbola z Anabolic Innovations. Drogi suplement, ale nie ma wątlipowości czy działa. Pompa, nabicie, żyły wyłażą, aż byłem zaskoczony, że w bezpieczny sposób można tak wpłynąć na insulinę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna+białko pomocy

Następny temat

Jaka odżywka miedzy posilkami?

WHEY premium