SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kwas liponowy - najlepsza najtansza forma

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45412
wiekszosc tez powiela mity...

jedzmy to po czym najlepiej sie czujemy i po czym nasz organizm najlepiej pracuje, oczywiscie zachowujac reguly dietetyczne.

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1420 Napisanych postów 35562 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150829
K3NJI - w takim razie większosc trenerów albo nie miała genetyki, fizjologii czy biochemii na studiach, albo nie przykładała się do tych przedmiotów zbytnio. W zasadzie juz wiedza z biologii z zakresu szkoły sredniej mogłaby być wystarczająca by obalic podstawy tej "teorii" (bo jest to pseud teoria - teorią naukową na 100% nie jest). Dr Adamo (autor) - swoje wywody opiera miedzy innymi na kolejnosci wyodrebnienia sie poszczególnych grup krwi. Niestety - jego doniesienia stoją w sprzeczności do oficjalnego stanu wiedzy. Uważa iż grupa 0 - była pierwszą, co jest totalną bzdurą. Juz w podreczniku do biologii z liceum jest wyraznie napisane że była to grupa A - i wykazane jest dlaczego. Co do wyodrębnienia się np grupy AB - dr Adamo myli sie o KILKADZIESIĄT TYSIECY LAT . Myli sie również w kwestii zależności pomiedzy grupą krwi, a preferencjami pokarmowymi u naczelnych.

Dietę zgodną z grupą krwi można porównać do astrologii, gdzie sa jakieś znaki zodiaku, są jakieś horoskopy, wspólne mianowniki dla Wag, Strzelców, Bliźiniat i wg entuzjastów - sa niezbite dowody na słusznośc takich założen.

Zapewniam Cię iż nie znajdziesz żadnych badan potwierdzających słuszność załozeń tejże diety - bo autor (dr medycyny NATURALNEJ ), nie pokusił się o publikację jakiegokolwiek ze swoich domniemanych badań w jakimkolwiek periodyku naukowym.

Oczywiście mozna się upierać iż statystycznie blodyni lepiej tolerują budyn czekoladowy, albo że osoby o ciemnych oczach mają statystycznie wyższy poziom cholesterolu po nadmiernej konsumpcji uwodornionych kwasów tłuszczowych - ale takie spekulacje mozna uprawiać na każdy temat.

Osobiscie dziwię się, że jaka kolwiek kadra dydaktyczna daje wiarę takim bajkom. W środowisku akademickim - wierz mi - wywołuje to tylko usmiech politowania na twarzy...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-11-15 08:20:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27082
ok, wierze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1420 Napisanych postów 35562 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150829
to nawet nie koniecznie musi byc kwestia wiary, wiele mozesz sprawdzić samemu i sie przekonać, o ile oczywiscie podreczniki akademikcie, czy stan wiedzy - uznany za oficjalny - są dla Ciebie wystarczającą wykładnią. Bo dla entuzjastów-mentorów tejże diety czasem - chyba nie są


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-11-15 09:42:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Whey vit