SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kurza klatka a wyciskanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 16 lat Na forum 184 dni Przeczytanych tematów 263
Siemka, mam obecnie 16 lat, operacje na klatkę mialem 4 lata temu. Klatka obecnie wygląda całkiem ok, nie jest idealna, wciąż jest lekko zapadnięta ale tragedii nie ma. Od kiedy chodzę na siłownię unikałem ćwiczeń na klatkę, ale od około 3 tygodni robię wyciskanie ( nie duży ciężar, 30-35kg ) żeby tej klatki tak nie obciążać. Czy wyciskanie w mojej sytuacji jest dobre? Czy może lepiej nie obciazac klatki i robić rozpiętki lub całkowicie wywalić ćwiczenia na klate?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 19 lat Na forum 35 dni Przeczytanych tematów 287
Na to pytanie ciezko odpowiedziec, sam musisz sobie zadac pytania;
Czy czujesz dyskomfort podczas robienia cwiczen na klate? Jezeli nie, to rob, w czym problem?
Czy lekarz mi zabronil cwiczyc? Jesli tak, to inna sprawa.
A no i rozpietki troche przereklamowane, o dobra technike tego cwiczenia ciezko(na bramie sie je robi elegancko w porownaniu do hantli), a o kontuzje latwo, jest multum innych fajnych cwiczen na ta partie, np przenoszenie hantla za głowę, czy wyciskanie zlaczanych do siebie sztangielek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 19 lat Na forum 35 dni Przeczytanych tematów 287
Na to pytanie ciezko odpowiedziec, sam musisz sobie zadac pytania;
Czy czujesz dyskomfort podczas robienia cwiczen na klate? Jezeli nie, to rob, w czym problem?
Czy lekarz mi zabronil cwiczyc? Jesli tak, to inna sprawa.
A no i rozpietki troche przereklamowane, o dobra technike tego cwiczenia ciezko(na bramie sie je robi elegancko w porownaniu do hantli), a o kontuzje latwo, jest multum innych fajnych cwiczen na ta partie, np przenoszenie hantla za głowę, czy wyciskanie zlaczanych do siebie sztangielek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11120 Napisanych postów 10973 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315353
z lekarzem rozmawiałeś na ten temat? na rozbudowę klatki lepsze zdecydowanie są ćwiczenia z hantlami niż z samą sztangą możesz też skonsultować swój trening z fizjoterapeutą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7718 Napisanych postów 148493 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1179874
witaj, chyba mylisz dwa pojecia dotyczace innych wad klatki piersiowej, piszesz o kurzej klatce, a w temacie pozniej rozwijasz watek, ze nie wglada zle, ale jest zapdanieta,
klatka kurza jest wypukla, nie zapadnieta
zapadnieta jest klatka lejkowata

wiec kwestia co tak naprawde masz z ta klata, co sie dzieje to bedzie mialo znaczenie z punktu dalszej terapii, czy podejscia treningowego, jakie nalezy zastosowac mozesz rowniez wrzucic foto klaty i zobaczymy co i jak i co z nia dalej mozna zadzialac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 16 lat Na forum 184 dni Przeczytanych tematów 263
Jest to klatka szewska. A napisałem ze jest lekko zapadnieta bo może jestem przewrażliwiony :D podczas wyciskania lekkimi ciężarami nie odczuwam zadnego dyskomfortu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
klatka obecnie wygląda tak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
klatka obecnie wygląda tak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wada postawy

aerofull