SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krzywy kręgosłup

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 232
Witam,
od paru miesięcy bawię się w siłownie. Zauważyłem u siebie boczne skrzywienie kręgosłupa na odcinku piersiowym najlepiej widać jak się pochyle prawa dolna strona klatki piersiowej wystaje bardziej niż lewa to się chyba nazywa "garb żebrowy" czy coś takiego.

Zamierzam się wybrać na prześwietlenie żeby stwierdzić stopień skrzywienia ale po ogólnych badaniach mojej dziewczyny stwierdziła że mam tylko albo aż lekko skrzywiony.

Moje pytanie jakie ćwiczenia radzicie? Oczytałem się sporo większość poleca zwisy na drążku po minimum 30 sek 3 serie, dużo rozciągania, ogólnie ćwiczenia żeby wzmocnić mięśnie kręgosłupa. Mogę robić przysiady i MC na lekkich ciężarach żeby wzmocnić prostowniki? Znacie jakieś ćwiczenia na prostowniki żeby nie obciążały kręgosłup? Od tygodnia robię ABSII więc napewno wzmocni to dolna cześć kregosłupa. Z góry za odpowiedz

PS: Wszystkie artykuły "Mawashi-ego" przeczytałem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 232
pomoże ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Zrób zdjęcie i skonsultuj się z fizjoterapeuta ponieważ kazde skrzywienie jest inne i zle dobrane cwiczenia poglebiaja wade

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból stopy - dziwna sprawa

Następny temat

Ból w bicepsie po uderzeniu piłką.

WHEY premium