SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kryteria w fitness sylwetkowym?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 242
ostatnio mialem okazje ogladac fitness sylwetkowe kobiet, wszystkie zawodniczki miały jak dla mie idealne ciała. Mam wiec pytanie na podstawie jakich kryteriów wybierana jest zycieżczyni?

"nie ma nic za darmo"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1001 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32410
"Zawodniczki powinny mieć kształtne mięśnie, ale nie o takiej masie , definicji czy unaczynieniu , jakie widuje się na zawodach kulturystycznych. Usilnie przypomina się sędziom, że oceniają zawody fitness, a nie kobiecą kulturystykę. Stopień odtłuszczenia, odwodnienia i unaczynienia, jaki prezentują kulturystki jest nie do zaakceptowania w przypadku fitnesek, a więc musi pociągać za sobą niższą ocenę. ( IFBB Rules 2001 Edition, załącznik 2)
Na scenie liczy się postawa i zachowanie zawodniczki, zwłaszcza podczas wykonywania zwrotów. Jej prezencja na scenie, ogólny wizerunek, pewność siebie i urok osobisty wpływa również na ocenę. (IFBB Rules 2001 Edition załącznik 2)
Ocenę tą powinno zaczynać się od głowy i prowadzić do dołu, biorąc pod uwagę całą sylwetkę. Analiza wyglądu powinna zaczynać się od ogólnego wrażenia, a następnie obejmować takie elementy, jak fryzura, uroda, rozwój umięśnienia- wszechstronnie i symetrycznie ukształtowana sylwetka, napięcie i stan skóry ( bez oznak cellulitu) oraz umiejętność prezentowania się na scenie z pewnością siebie, czarem osobistym i elegancją. ( IFBB Rules 2001 Edition załącznik 2)
Zwraca się szczególną uwagę na kształt i wielkość mięśni naramiennych, mięśni grzbietu, dwugłowych ud oraz łydki. By uzyskać efekt wypukłych mięśni, kilka dni przed startem stosuje się tzw. ładowanie węglowodanami oraz odwadnia się organizm. Sylwetka nie powinna być jednak zbyt mocno umięśniona (przesadna separacja lub/i definicja), ani nadmiernie wychudzona. Fryzura, makijaż, kolor i krój stroju powinny tworzyć gustowną całość.
Fitneska od momentu wejścia na scenę jest cały czas obserwowana pod kątem swojej prezencji scenicznej i sylwetki, która ma wyglądać ,, zdrowo, sprawnie i sportowo” ( IFBB Rules 2001 Edition załącznik 2)."

http://www.hitec.home.pl/465109758/1826300423

"Jest światło i ciemna droga
Jest noc i blaknąca nadzieja
Był sen, który raz był mój"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jajka, a plodnosc

Następny temat

[art] Zmaksymalizowanie tempa przemiany materii. Co o tym sądzicie?

nutloveb