SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna jak dawkować ?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10868 Napisanych postów 49632 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcialem się upewnić , kreatynę 5 g rano i po treningu 5g ? a w dni treningowe rano i po południu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 923
to zależy jaki trening robisz ile masz lat jaką wagę. podałeś za mało informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18
tylko chciałem się upewnić 5 g na czczo i po treningu w dni treningowe , a w dni nie treningowe 5 g na czczo i gdzieś po południu , waga jest nie istotna każdemu zaleca się brać po 5 g , razem 10 g dziennie , wiek 18 , dieta jest jak najbardziej , wiem , że to podstawa ćwiczę już dwa lata , pierwszy cykl na mono
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 923
no ja tak brałem ale nie 10g tylko 15g. rano po przebudzeniu, przed treningiem i po treningu. dobrze bierzesz. a ten trening to robisz na mase czy siłę?

Zmieniony przez - animal822 w dniu 2013-01-25 17:41:18

Zmieniony przez - animal822 w dniu 2013-01-25 17:41:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
jeśli robisz na mase to 10g starczy bokreatyne masz też w odżywkach białkowych dodaną (ale nie wszędzie). jak na siłę robisz to ja na twoim miejscu brałbym 15g. powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14470 Napisanych postów 124619 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1420003
A co to za różnica jaki plan, bierz standardowo codziennie rano 5g i po treningu 5g, biorąc większe dawki po prosty szybciej nasycisz mięśnie kreatyną ale efekt koncowy bdzie podobny

Calkowita pula kreatyny u zdrowego czlowieka (~70kg) wynosi ok.120g
dzienna przemiana kreatyny w kreatyninę wynosi ok.2g (1,7% całkowitej puli kreatyny)
Wnioski takie - aby zachowac staly poziom kreatyny nalezy spozywac mniej wiecej tyle samo ile ulega przemianie do kreatyniny - mniej niz 3g
jezeli brac pod uwage sportowcow to dzienna dawka kreatyny powinna byc dwa razy wieksza niz jej straty - co daje 5-6g/dzien!
Stąd ta magiczna dawka 5g/dzien
Artykuł by Solaros

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18
Dzięki anubis ! tak czytam te forum od dłuższego czasu i na prawdę ludzie mogą liczyć na Twoją pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 2110 Napisanych postów 17539 Wiek 55 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 287606
Jako ciekawostkę podam że,niektórzy zawodnicy używają kreatynę w bardzo dużych dawkach w celu szybkiego zbicia wagi...poprostu mają sra....kę . Myślę że podobnie może się dziać przy zbyt dużej dawce przyjętej naczczo...
Dlatego podane przez anubisa dawki,sa najlepsze/bezpieczne dla organizmu/żołądka.

Jeśli chodzi o fazę tzw.nasycania to w przypadku kreatyny w postaci AAKG taka faza praktycznie nie występuje...przynajmniej tak powinna działać taka forma.

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2013-01-25 19:33:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 22991 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 173464
Większe dawki - szybsze nasycenie - szybsze efekty - krótszy cykl.
Mniejsze dawki - wolniejsze nasycenie - bardziej rozłożone w czasie efekty - dłuższy cykl,.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

aktivkrill

Następny temat

Przybranie na masie i sile

Dzem