SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kreatyna + białko + bcaa + zma

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zacznę od tego, że trenuję 5 dni w tygodniu, weekend przeznaczam na odpoczynek i regenerację. W tygodniu poniedziałek, środa i piątek rano w godzinach 9-10 mam trening na siłowni, a wieczorem 21 kick-boxing. Wtorek i środa tylko kick-boxing. Dietę oczywiście mam ułożoną i jej przestrzegam więc o to martwić się nie trzeba. Suplementy które stosuję to : BCAA przed kick-boxingiem żeby chronić mięśnie, ZMA na noc i teraz chciałem dołożyć kreatynę i białko. Spaliłem już wystarczająco tłuszczu i chciałbym się wziąć za zbudowanie trochę masy, chociaż wiem że to graniczy z cudem przy tej ilości kicka ale nie zaszkodzi spróbować. Pytanie tylko kiedy i w jakiej ilości stosować kreatynę i białko. Białko myślałem żeby na noc dodawać i rano po obudzeniu się, a kreatynę pisze że przed i po treningu. Tylko jak mam czasami siłownie i kicka to jak dawkować i kiedy ? Tak samo białko ? I czy BCAA dodać może jeszcze gdzieś ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 940 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33886
Kreatynę możesz śmiało brać ZAWSZE rano po przebudzeniu i wieczorem gdy bierzesz zma, zamiast po i przed trn, bo ona nie daje pompy ani nie działa dosłownie w chwili wzięcia, tylko sie odkłada w miesniach, co do białka nie za bardzo jest nazwać tego suplementacja.. tylko uzupełnieniem diety gdy nie osiągasz swojego pułapu protein, inaczej nie ma sensu brać ponieważ i tak nadmiar proteinek przeleci przez Ciebie, oczywiście jeśli nie liczysz kalorii możesz stosować po prostu w posiłkach w których masz mała ilość białka, np popić wymieszane z wodą, bądz dodać do ryżu ew do płatków owsianych. Bcaa możesz dać w dni: siłowini i kick-b np 10g do wody i przepijać cały czas podczas treningu i oprócz tego drugie 10g do kick boxingu, a jeśli idziesz w danym dniu tylko na siłke lub tylko na kickboxing łykaj 10g przed i 10g po.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dotychczas wagę zbijałem robiąc ~200 kcal nadwyżki, teraz jak chcę trochę masę zbudować to zmodyfikowałem dietę i mam ~700 kcal nadwyżki i przeważały węgle to dokupiłem białko żeby proporcja dotychczasowa się utrzymała i w ciągu dnia nie potrzeba mi białka. Słyszałem różne opinie, niektórzy mówili że po siłowni białko (ja szamam banana i na prędkości wracam do domu na konkretny posiłek), niektórzy że rano do śniadania, a inne opinie że wieczorem do rybki jakiejś wypić białko jeszcze. Ta nadwyżka jest bez białka rzecz jasna.

Zmieniony przez - shake2k w dniu 2014-03-27 19:25:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 940 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33886
daj po siłowni z bananem 20g czystego białka czyli kolo 30g prochu, i do posiłku w którym jesz mało białka, bez róźnicy kiedy, ważne żeby bilans sie zgadzał


nie dawaj do posiłku w którym masz dużo biała, bo po prostu marnujesz odżywke... jak ne masz kiedy to daj przed snem

Zmieniony przez - Kroker w dniu 2014-03-27 19:38:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko najlepsze składem

Następny temat

Suplementy Pytania

Wiecej