SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kostka po kluczu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
następujący problem.
kumpel zakładał mi klucz na stopę i pociągnął za mocno bo coś mi w kostke strzeliło-dość głośno.
chwilowy ból a potem ćwiczyłem bez większych problemów 2 h.
teraz 3 h po zakończeniu treningu stopa spuchięta troszkę i boli.
chłodzę lodem na razie
co z tym gównem robić?
na weekendzie mam seminarium którego bardzo bym nie chciał opuścić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Opis s.90.0 - to po prostu numer w międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD 10.

S.90.0 oznacza dokładnie stłuczenie stawu skokowego.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wiadomo, że w takich przypadkach to najlepiej iść do lekarza Tym bardziej,że jest obrzęk.

Jeśli bardzo nie chcesz iść, to okładaj dalej stopę lodem, dodatkowo używając altacetu (na zmniejszenie opuchlizny) i ewentualnie jakiejś maści przeciwzapalnej (typu festum, reparil, ketonal żel itp.). Staraj się oszczędzać nogę, a gdy siedzisz lub leżysz to staraj się nogę trzymać na podwyższeniu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Kumpel powinien - delikatnie mówiąc - dostać zje*ke, że za mocno pociągnął, albo Ty, że nie klepałeś.

Wiadomo, że nie ma co płakać nad rozlanym już mlekiem, ale trzeba pamiętać, że dźwignie na nogi są właśnie najbardziej zdradliwe, bo podczas zaciągania dźwigni jest zbyt mała różnica między bólem a uszkodzeniem stawu.

Z maści niezły jest też Naproxen emo. Niedrogi a działa.

Zdrowia!

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-06-01 10:48:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
byłem u ortopedy.
zrobił mi rtg i stwierdził że to tylko zwykłe skręcenie.
kazał robić okłady z kwaśnej wody i jak coś to ściagacza używać.
był stary i niesympatyczny.dopiero pielegniarką udzielił mi inf ile mam nie trenowac-poki spuchniete i bardzo boli Smile

kurcze tylko że przy zaciąganiu nie było bólu.trzymał i coś krecił ten klucz i nagle "trzask" i od razu puścił bo się nastraszył.dalszą częśc treningu ćwiczyłem bez problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
W takim razie po prostu miałeś pecha.
Ja tam od razu klepie wszystkie dźwignie na nogi.
Zdrowie ma się jedno.

Szybkiego powrotu do formy życzę.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
po jakim czasie przestać używać kwaśnej wody i lodu a zacząć smarować przeciwzapalnym?
kurcze w sobote mam ważne seminairum-trenować?ze stabilizatorem i uważając?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
na opuchliznę okłady z altacetu-żelu na noc. ten stary pierdoła u którego byłeś nie powiedział ci tego?
zimne kwaśne okłady (oraz altacet) odstawiasz, gdy skończy się stan zapalny w miejscu urazu.
dopiero wtedy maści rozgrzewające i stabilizator neoprenowy.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2010-06-02 11:14:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Przeciwzapalnego możesz używać cały czas.
Maści rozgrzewające dopiero wtedy,gdy zniknie opuchlizna.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lekarz mi nic nie powiedział ;]
saida są jakieś maści przeciwzapalnie nierozgrzewajace?narazie woreczek z zimnym zelem,kwasna woda i alkacet.licze ze do piatku bedzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
diclac lipogel

wątpię czy będzie OK

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2010-06-02 13:28:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
musi.kolega po studiach rehabilitacyjnych mówi że to nawet nie jest skręcona kostka.
lekarz wpisał rozpoznanie "uraz stawu skokowego lewego" s.90.0
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Manny Pacquiao vs Floyd Mayweather

Następny temat

Yao Chengguang w Moskwie

WHEY premium