SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja przy a6w

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
witam
jestem na 12 dniu a6w ,wlasnie mam 2 dzien przerwy spowodowany naciagnieciem sciegna w nodze.podniesienie nogi wydaje sie byc niemozliwe,dlatego postanowilem nie probowac na sile kontynuowac treningu.chcialbym wiedziec czy po powrocie do "formy" powinienem sie cofnac o kilka dni (jesli tak to o ile ),ile moze potrwac tego typu kontuzja ( gorna czesc uda,przy miednicy ).dodam jeszcze ze trenuje 5 dni w tygodniu sztuki walki ,i a6w wykonuje sposobem powtarzania cykli po 1 z kazdego cwiczenia.
prosze o odpowiedz :)
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, żeby przy brzuchach sobie kontuzje zrobić to już nie wiem co trzeba robić ; p
Prawdopodobnie naciągnąłeś ścięgno, odczekaj 2-4 dni aż zniknie ból, jest też taka ewentualność, że po tych 4 dniach pojawi Ci się potężny krwiak, który będzie schodził do okresu 12-14 dni ; )

Więc nie przejmuj się i ogranicz wykorzystanie nogi / ćwiczenia a6w i wszelkie inne angażujące daną kończynę - odstaw!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
a6w odstaw na zawsze i zapomnij ze takie cos istnieje nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
jednak juz dzisiaj bol zniknal,i moge normalnie podnosic noge.przez 2 dni ostatnie mimo bolu chodzilem na treningi i uzywalem konczyny(po rozgrzaniu sprawniej dzialala ),jedynie wczoraj przy wysokim podniesieniu nogi dalo sie odczuc.rozumiem ze moge wrocic do cwiczen ? :)

@ziomlogos
co proponujesz zamiast a6w? dodam ze nie mam sprzetu do cwiczen w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
zwykły plan ćwiczeń na brzuch, który wyglądam mniej więcej tak:
- dół prostych
- góra prostych
- skośne

np.:

- unoszenie nóg do poziomu w leżeniu płasko
- brzuszki do kąta 30 stopni
- russian twist


ćwiczysz całe ciało?

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
ostatnio tylko brzuch,ze wzgledu na brak czasu.szkola,treningi muay thai ( poniedzialek,sroda,piatek ) i capoeiry ( wtorek ,czwartek ) .kiedy jestem w domu jest godzina 22.00 ,wiec zdaze zrobic a6w i musze sie zajac innymi sprawami.
niebardzo mi cokolwiek mowi co znaczy:
- dół prostych
- góra prostych
- skośne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
są to mięśnie brzucha, zaczynasz na jednym ćwiczeniu na dół, potem jedno na górę i jedno na skośne, ale bez ćwiczenia całego ciała nie mamy o czym gadać.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
po wycisku na treningach muay thai myslalem ze nie bedzie taka koniecznoscia trenowania w domu niektorych partii. co powinienem zrobic ? zalezy mi na wzmocnieniu brzucha ,i oczywiscie przydalby sie mily dla oka kaloryferek ;) nie wiem tez czy dalbym rade trenowac niektore partie ze zmeczenia(po treningu ).

Zmieniony przez - varek w dniu 2009-09-25 14:17:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 71 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 740
boli mnie kolano już 3 tygodnie czy mogę ćwiczyć 6 weidera? Jestem lekko nadgryziona zębem czasu i mam trochę sadełka do zbicia:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
skoro chcesz zbić sadełko, najważniejsza jest odpowiednia dieta. nie oznacza to jedzenia jednego posiłku dziennie - wręcz przeciwnie; najlepiej zajrzyj do działu odżywianie/odchudzanie, poczytaj artykuły, ułóż własną dietę i daj tam do sprawdzenia, bo nikt nie będzie niczego za ciebie robił.

ćwiczenie, lub program ćwiczeń taki jak a6w to kompletne dno, trenujesz codziennie, przez co nie spalasz tłuszczu tylko owe mięśnie, które zyskują trochę wytrzymałości. ćwiczenia są tylko dodatkiem do diety, nie są bardzo potrzebne, aby schudnąć.

nie chudnie się miejscowo, tylko z całego ciała, a jak boli Cię kolano najlepszym wyjściem będzie wizyta u chirurga biorąc pod uwagę czas trwania bólu i jego miejsce.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
dzis rano juz ze sciegnem bylo raczej ok,poszedlem troche poruszac sie na capoeirze i wieczorem znow horror.
@skl15
z tego co napisales rozumuje ze cwiczenie miesni brzucha codziennie to blad.
w takim razie moge liczyc na jakies wskazowki odnosnie trenowania tej partii ciala ?
"
- unoszenie nóg do poziomu w leżeniu płasko
- brzuszki do kąta 30 stopni
- russian twist "
co ile,od jakiej ilosci zaczac i ewentualne porady? ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SILOWNIA + BIEGANIE + UDERZANE

Następny temat

Trening i dieta na poczatek ?

WHEY premium