SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klatka, stagnacja- pomozcie ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5527
witam.
Mam pytania/problemy. Pojawila mi sie stagnacja na klatce (cel masa, sila) nic juz nie idzie i pora zmienic plan..

robilem 8 tyg tak :

1.płaska sztangą 10 8 8 6-4
2.skos w gore sztanga 4x8
3.butterflay 4x10
4.przenoszenie 4x10

chcialbym zastosowac taki plan na 6-8 tyg (cel sila masa)

1.skos w dol 10 8 8 6
2.skos w gore 4x10
3.rozpietki na plaskiej / brama 4x10-12
4.przenoszenIE 4X10-12

W ziazku z tym mam kilka pytan do doswiadczonych..
nie robilem nigdy skosu w dol ( klatka jest juz sporoa) czy to dobre cw ?
czy pojdzie mi sila w wyciskaniu na plaskiej jak sie potem przerzuce ? (przerwaznie zaczynalem plaska zawsze, wiadomo o co be... teraz probuje czegos innego)

i czy beda efekty masowe, czy po 6 tyg bedzie roznica w budowie klatki ...
oczywiscie trzymam diete, jednak nie stac mnie juz na odzywki bo duzo wydaje na jedzenie i silownie..

czekam na odp/sugestie pzdr

Jeśli podoba Ci się moja wypowiedź, kliknij w prawy dolny róg.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
oczywiscie trzymam diete, jednak nie stac mnie juz na odzywki bo duzo wydaje na jedzenie i silownie..

masz za to soga ode mnie WRESZCIE prawidłowe podejście!!

co do treningu, to wyciskanie głową w dół jest dobrym ćwiczeniem, musisz jednak sprawdzić czy nie jest dla Ciebie niebezpieczne. niektórzy mają problem z ciśnieniem.
zamieniłbym sztangę na sztangielki w obu wyciskaniach.
rozpiętki ok, przenoszenie ok, jeżeli umiesz zaangażować głównie klatkę a nie najszersze.

Zmieniony przez - raczek87 w dniu 2009-03-29 14:04:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5527
dzieki bardzo, sog duchowy :)

problemu z cisnieniem nie mam, co kilka tyg mierze profilaktycznie po silce, i w ciagu dnia..

w rozpietkach i w przenoszeniu umiem piersiowe zaangazowac ( z poczatku zle robilem ) a powiedz mi jeszcze jak z siłą, jak zmienie potem na plaska to cos pojdzie ?

Jeśli podoba Ci się moja wypowiedź, kliknij w prawy dolny róg.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
musisz zdefiniować swoje priorytety. od treningów na siłę = dążenie do jak najwyższego 1CM jest dział wyciskania i 3boju, tam najlepiej doradzą. jeżeli jednak zależy Ci w pierwszej kolejności na poprawie umięśnienia, to odpocznij od płaskiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie i skup się na innych ćwiczeniach. masa pójdzie a siła też powinna wskoczyć, zwłaszcza, że nie będziesz myślał o ciężarach. nie mniej jak mówię - poprawa siły to inny trening niż budowa masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5527
dzieki, dokladnie tak zrobie.. odpoczne 6 tyg od płaskiej na pewno nie zaszkodzi dzieki i pzdr

Jeśli podoba Ci się moja wypowiedź, kliknij w prawy dolny róg.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
Pierwszy raz jak robilem wyciskanie glowa w dol nie poznawalem swojej klatki z treningu na trening. Ale potem juz tak pieknie nie bylo ;)

A jak szukasz alternatywy masowej na klatke to w styczniu/lutym robilem eksperyment nr. 1 pumy i bylem bardzo bardzo zadowolony.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie 4 km (jak najlepszy czas)

Następny temat

Plan do oceny masa

Wiecej