SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klata 2x w tyg.?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
1. Czy Ci sie to podoba czy nie podczas treingu tlenowego spalamy NAJWIECEJ tluszczu. Odpowiednia intensywnosc takiego treingu uzalezniona jest od HR, poniewaz okresla maksymalnie efektywna wydolnosc tlenowa.

Skoro podczas takiego wysilku spalamy okolo 250 kcal przez pol godziny to zastanow sie ile tego tluszczu spalisz podczas treningu wybitnie beztlenowego, 30 - 50 kcal z tluszczu ? Pewnie i to nie - spalisz cukier - inaczej mowiac kalorie z weglowodanow.

No ale rozumiem ze jezeli cos dziala na mnie i spore grono innych osob to jest to jedynie autosugestia - Twoje zdanie, masz do tego prawo.


Twoje dewagacje na temat deficytu kalorycznego po treningu silowym sa jak najbardziej uzasadnione - deficyt jest na 100%, tylko jak to sie ma wg Ciebie do spalania tluszczu zapasowego ? Ja tam nie widze powiazania - po treningu trzeba bezwzglednie uzupelnic ww i bialko - najlepiej w mieszance odzywka carbo+bialko serwatki lub aminokwasy lub glutamina, albo pijac odzywke typu gainer.

Spalanie tluszczu przsy treningu silowym - w pojeciu robienia rzezby - ma sie tak iz wysoko intensywny trening ma wplyw na przemiane materii a nie spalanie tluszczu jako takie.

Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
"No ale rozumiem ze jezeli cos dziala na mnie i spore grono innych osob to jest to jedynie autosugestia - Twoje zdanie, masz do tego prawo."
Przeczytaj jeszcze raz moja odp., bo powiedzialem cos innego.

Nigdzie nie pisze, ze PODCZAS aerobow spalane jest mniej T, niz PODCZAS anaerobow! Klucz tkwi w tym, co czesciowo sam napisales: przy aerobach zwiekszozne zapotrzebowanie na energie konczy sie prawie natychmiast po ich zakonczeniu - w uproszczeniu tluszczu pozbedziesz sie tyle i tylko tyle ile spalisz podczas np. jazdy na rowerze. Natomiast przy wysilku anaerobowym zwiekszone zapotrzebowanie utzrymuje sie przez dlugi po treningu i wtedy wlasnie odbywa sie spalanie T.

Przyjmijmy, ze masz racje (T jest spalane przy aerobach, rozumiem ze w innym wypadku spalane sa WW, pozniej miesnie, tluszcze raczej nie):
zakladajac (uproszczenie), ze po 20min aerobow calosc energii bedzie pochodzila z T, a do tego czasu udzial T w spalaniu bedzie rownomiernie rosl, to przy ogolnym wydatku energetycznym 280kcal/30min da to ok 190kcal pozyskanych z T przez 30min jazdy na rowerze, co rowna sie spaleniu ok 21g tluszczu. Przy takim postepie spalenie 1kg T zajmie 48 sesji rowerka po 1/2godz kazda. Przecietny "rzezbiacy sie" czlowiek musi spalic raczej TROOCHE wiecej kilogramow . Jesli zuzywanie T polegalo by tylko na przedstawionym przez Ciebie machnizmie to, hmm...
Powyzsze wyliczenia mozesz wykonac w kazdym arkuszu kalkulacyjnym wykorzystujac podst. dzialania matematyczne.
Przychodzi mi do glowy jesczze jeden prosty przykl., ale nie mam teraz czasu, sorry ]

Jeszcze raz powtorze: to, czy czlowiek traci T jest zwiazane z symbolem ">", "<", "=" w przedstawionej wczesniej nierownosci A<>B, czyli uzyskaniem (lub nie) deficytu energetycznego mierzonego w okresach np 24godz, tygodniowych, itp. Jezeli przez tydzien organizm zuzyje 7*3000=21000kcal, a przyswoi z pozywienia tylko 15000kcal, to roznica 6000kcal musi zostac jakos skompensowana. Do tego wlasnie sluzy tluszcz. I to jest istotne, a nie HR i a.
Jezeli przy wydatku 21000kcal przez ten tydzien przyswoisz 25000kcal robiac codzien bardzo duzo aerobow przy wlasciwym HR to i tak nie schudniesz, a raczej przeciwnie.

I wlasnie "tak sie ma" deficyt do "spalania tluszczu zapasowego" (a jest niezapasowy? chyba ze mowisz o niezagospodarowanych T z pozywienia, ale po co tak mieszac)


"Spalanie tluszczu przsy treningu silowym - w pojeciu robienia rzezby - ma sie tak iz wysoko intensywny trening ma wplyw na przemiane materii a nie spalanie tluszczu jako takie."
Sorry, ale nie bardzo zrouzmialem. Jesli chodzi Ci o to, ze anaeroby wymagaja szybszego metabolizmu (co rowna sie wiekszemu dziennemu zapotrezbowaniu na energie), to m.in. wlasnie o to w tym wszystkim chodzi!


pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie mam zamiaru zbytnio znowu poprawiac Twoich teorii ale odpowiedz mi na pytanie - biorac pod uwage Swoje przekonania treningowe.

Kobieta 165 cm wzrostu, waga 75 kg.

Dieta - 1500 kcal

Trening 4 razy w tygodniu 30 min silowni i 30 min aerobiku
Po treningu nie je zeby po wysilku spalac tluszcz.

Efekt - po 2 miesiacach schudla okolo 8 kg, poprawy sylwetki nie ma (tluszczyk na biodrach, udach i posladkach)

Czemu mimo wysilku ( i to sporego ) nie pali efektywnie tluszczu, przeciez wg Ciebie energia powinna byc pozyskiwana wlasnie z niego ?


Co do jazdy na rowerze - podczas robienia rzeby wydlusza sie sesje aerobowe do 45-60 min i wykonuje sie je 4,5 razy w tygodniu.
Ponadto palenie tluszczu nie konczy sie zaraz po zejsciu z rowerka, trwa w organizmie jeszcze 10 - 15 min. Policz ile to gr w tygodniu, kozystajac ze Swojego kalkulatorka. Dodatkowo wysokobialkowa dieta i szybszy metabolizm pozwala przypieszyc spalanie tluszczu - ale nie w mechanizmach o ktorych pisales i jestes o nich przeswiadczony.

Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
:-]
Od konca: 60min aerobow + 10min dodatkowego spalania T po treningu (przyjmijmy zuzycie energii jak przy rowerku): spalenie 190+280+100kcal=570kcal=63g tluszczu. 5x w tygodniu (raczej niewiele osob jest tak systematyczna i wytrwala) = 315g tluszczu na tydzien = 1,2kg na miesiac. Nadal niewiele w porownaniu do tego co sie osiaga w rzeczywistosci... :-]
Juz to sugeruje, ze T jest spalany takze w innych sytuacjach.

Co to znaczy dieta wysokobialkowa? >2g/kg nie ma sensu. Zeby uzyskac jakiekolwiek przyspiesznie metabolizmu (tzn. np. zamiast 2000kcal organizm potrzebowalby 2100kcal na dzien) musialbys ilosc bialka zwiekszyc w porownaniu ze stanem sprzed rozpoczecia rzezbienia, inaczej metabolizm nie ma podstaw do przyspieszenia (jadles np. 2g B/kg i nadal jesz 2g B/kg - nic sie nie zmienilo, nic nie przyspieszy). Jesli w ogole uzyska sie to przyspieszenie, to istnieje duza szansa, ze korzysc (wg przykladu zuzycie dodatkowych 100kcal na dzien) zostanie zlikwidowana/obnizona przez wartosc kaloryczna tego dodatkowo zjedzonego bialka (4kcal/g). Dlatego uwazam, ze ilosc B powinna zostac max. na tym samym poziomie, jak przy "robieniu masy".

Sam piszesz, ze "...szybszy metabolizm pozwala przypieszyc spalanie tluszczu...". Pozwala, ale pod warunkiem, ze nie towarzyszy mu zwiekszona ilosc przyswajanych (zjadanych) kalorii. To samo mozna osiagnac ograniczajac ilosc zjadanych kalorii. Ciagle wg nierownosci A<>B, ktora tak Ci sie nie podoba. Przeksztalce ja - chyba bedzie prosciej:
A - energia (kcal) zuzywana (nie uwzglednia rozbudowy miesni!)
B - energia (kcal) przyswajana (zjadana)
Gdy B-A<0 - deficyt energetyczny, zuzylismy wiecej niz zjedlismy, roznica pobrana z T, pozniej B.
Gdy B-A>0 - nadwyzka energetyczna, zuzylismy mniej niz zjedlismy, roznica przeznaczona na rozbudowe miesni oraz odlozona w postaci T. W obu przypadkach uproszczenie, ale wystarcza.
Przyspieszenie metabolizmu, o ktorym mowisz to inaczej zwiekszenie A.
Przykl: A=2000, B=2000
B-A=2000-2000=0, rownowaga, nic sie nie zmienia
I) zwiekszamy A o 100 (np ciezszy trening, dodatkowe aeroby), B sie nie zmienia
B-A=2000-2100=-100, zuzylismy wiecej, deficyt=-100, tyle zostanie uzyskane z tluszczu i ew. miesni
II) A stale, B zmniejszamy o 100 (mniej zjadamy)
B-A=1900-2000=-100, taki sam efekt jak w punkcie I
III) A zwiekszamy o 100, B zmniejszamy o 100
B-A=1900-2100=-200, 2x lepszy efekt, moim zdaniem najlepszy sposob na tracene T
IV) A stale, B zwiekszamy o 100
B-A=2100-2000=100, nadwyzka energetyczna=100. Trzeba cos z tym zrobic - czesc pojdzie w miesnie, czesc w tluszcz (uproszczenie!).
V) A maleje (zmniejszenie aktywnosci fizyczne) o 100, B stale
B-A=2000-1900=100, j.w
VI) A maleje o 100, B rosnie o 100
B-A=2100-1900=200, j.w

Wlasnie kluczem jest to by poziom metabolizmu (in. jego szybkosc, zapotrzebowanie organizmu na energie) byl wyzszy od ilosci energii dostarczanej w pozywieniu. To w jaki sposob osiagniesz ten stan jest Twoja sprawa. Mozesz zaczac godzinami robic aeroby, zmniejszyc ilosc zjadanych kalorii, zwiekszyc intensywnosc treningu (intensywnosc w rozumieniu HIT: w uproszczeniu dochodzenie do granic mozliwosci podczas krotkiego cwiczenia anaerobowego), ... Albo mozesz polaczyc kilka z tych elementow.

Mozesz stosowac sie do zasady %HR, zmniejszac katabolizm potreningowym bialkiem+gainerem, aminokwasami, robic aeroby rano na czczo, stosowac diete wysokoWW, keto, Montignac, itp, ale i tak starcisz T tylko jesli spelnisz powyzsze warunki (uproszczenie jesli chodzi o diety!). I mozesz zupelnie nie zdawac sobie z tego sprawy. Tylko, ze w takiej sytuacji nie masz pelnej kontroli nad tym co sie dzieje. Efekty uzyskujesz na chybil-trafil. Jezeli natomiast wiesz, ze np. przy wadze 100kg neutralny poziom zjadanych kcal (B-A=0) wynosi u Ciebie 3000kcal, to zwiekszajac aktywnosc fizyczna i zmniejszajac ilosc kcal bedziesz tracil T. Chcesz rosnac - prosze bardzo, jesz np 3400kcal. Jesli po jakims czasie zauwazysz, ze oprocz miesnia lapiesz za duzo T, zmniejszysz ilosc kcal do 3300. I tak dalej. W ten sposob dochodzisz do wlasnego optimum. I to jest dzialanie kontrolowane.
Oczywiscie tych danych nikt Ci nie poda - musisz sam je znalezc, np. "liczac kcal". Jezeli bez tego jestes w stanie uzyskiwac zamierzone efekty - ciesz sie, wielu ludzi nie jest takimi szczesciarzami. Zreszta po jakims czasie tego liczenia mozna zlapac intuicyjny sposob odzywiania i o liczeniu zapomniec.
:-]


pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
Teraz Pani 165cm, 75kg, dieta 1500kcal/dzien, 4xtydz 30min silownia + 30min aerobic (zaraz po silowni?)

Aktywnosc fizyczna zostawiamy w spokoju - jest jaka jest, choc moze daloby sie ja poprawic. Nie to jest istotne.
T jest spalany w kolejnosci odwrotnej do kolejnosci w jakiej sie odkladal na ciele. A to jest indywidaulne dla kazdego czlowieka. U kobiet najczesciej najpierw "idzie" w biodra i uda i z tych miejsc bedzie spalany na koncu, tam efekty pojawia sie najpozniej. Najpierw do odstrzalu pojdzie T np. z ramion, plecow, brzucha, piersi, przedramion, itp. Dlatego Pani, o ktorej mowisz moze ciagle narzekac. :-]] Ale w rzeczywistosci jest b dobrze - 8kg w 2mce to niezly wynik, moze nawet troche za szybko jak na nia! Rozumiem, ze wg Ciebie to w wiekszosci miesnie, a nie T? Mozna to bylo kontrolowac, np. na poczatku jej 15RM w jakims cwiczeniu =30kg, teraz jest mniej --> spalaly sie glownie miesnie, w co watpie.
8kg T=8*9000kcal=72000kcal. Gdyby tyle spalila T w tym okresie to musialaby wytworzyc sredni deficyt energetyczny 1200kcal na dzien. Jak najbardziej mozliwe, choc mysle, ze b. realne jest czesciowe odwodnienie (przyjmijmy 2kg). Wtedy wymagany sredni deficyt =900kcal/dzien. Np. 500kcal z ograniczenia jedzenia i 400 z dodatkowej aktywnosci fizycznej. Wszystko OK.
Dobrze byloby dokladniej policzyc ile zjada (chocby przez tydzien, czy dwa), czy pije ile trezba i porownac to ze spadkiem wagi w tym okresie. Jesli caly czas chudnie 0,5-1kg/tydz (bezpieczeniejsza bylaby dolna granica) - tak trzymac pamietajac, ze wraz ze spadkiem wagi zmniejsza sie zapotrezbowanie na kcal! Po treningu jednak lepiej byloby cos zjesc - troche WW zlozonych, moze nie od razu - np. godz. pozniej, choc mysle, ze niewiele to zmieni. W razie czego ograniczy katabolizm miesni.

Wracajac do kolejnosci spalania T: mozna przyjac, ze nie istnieje miejscowe spalanie T, czyli np. robie brzuszki - spalam T z brzucha, robie odwodzenie/przywodzenie ud - spalam T z tych rejonow. T jest pobierany z calego ciala. Jednak przy dluzszej aktywnosci danych partii miesniowych wydaje sie mozliwe czesciowe zwiekszenie udzialu T z tych okolic w ogolnej ilosci spalanych T. Zdrowy rozsądek: zwieksza sie ukrwienie tych miejsc, a co za tym idzie ulatwiony jest transport T do watroby (?? - o ile pamietam; T jest transportowany wlasnie z krwia), gdzie jest przetwarzany na ciala ketonowe, itd. (T nie jest spalany na miejscu zalegania - musi zostac przetworzony!).
Prosta rada: generalnie aeroby wykonywac po treningu silowym (zapasy WW wyczerpane i dlatego szybciej, niz po 20min dojdzie do znacznego udzialu spalanych T w wytwarzaniu energii), a na samym koncu cwiczenia na partie ciala, ktore szczegolnie chcemy odtluscic. Np: najpierw silownia, pozniej aeroby, a na kocu np. odwodzenia ud - przy odwodzniu wiekszosc (moze nawet calosc) energii bedzie pochodzila z T, a zwiekszona jego czesc bedzie pobierana z okolic ud.
:-]


pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ta kobieta to tylko przyklad, niestety w PRAKTYCE wyniki sa czesto jeszcze gorsze. Zrozum ze deficyt kaloryczny z wysilku beztlenowego nie powoduje takiej utraty tluszczu co z wysilku aerobowego. Owszem trening silowy powoduje deficyt kaloryczny ale po treningu organizm szuka ww PROSTYCH i wolnych aminokwasow lub latwo przyswajalnego bialka. Jest bardzo czuly na wychwytywanie cukru gdyz zwieksza sie czulosc trzustki na wydzielanie insuliny. Dzieki temu spozycie ww prostych w polaczeniu z aminokwasami nie powoduje absolutnie zadnego odkladania tluszczu gdyz wysoki poziom insuliny proces ten uniemozliwia. Cukier i bialko wykozystane sa do procesow antykatabolicznych - a wrecz anabolicznych. Spozywajac posilek potrenigowy po godzinie i to z ww zlozonych niestety proces ten mocno spowolni. I nie lodz sie ze przemiany beda nastepowac w obrebie tkanki tluszczowej - daj Panie Boze zeby tak bylo, ale niestety nie jest.

Do tego czestotliwosc lekkostrawnych posilkow tez ma znaczenie jezeli chodzi o tempo przeminy materii i odkladania tluszczu. Spozywajac mniej posilkow dajemy znac organizmowi ze cos jest nie tak i zaczyna on robic rezerwy, nawet kosztem regeneracji. Kiedy dajemy mu czesto tyle ile potrzebuje nie odklada tluszczu, czujemy sie lepiej (regeneracja) i chudniemy.

Dlatego trening w kolejnosci - silowy>aerobowy pomaga :
-trenowac miesnie by byly wieksze/ i lub jedrniejsze, ksztaltniejsze
Pobudzamy dzieki temu szybkokurczliwe wlokna miesniowe ktore glownie spalaja podczas swojej pracy glikogen. Dosyc szybko rezerwy te sa wykozystane, a miesnie wystarczajaco pobudzone - dlatego trening silowy nie moze trwac zbyt dlugo. Do regeneracji potrzebne sa glownie ww i bialko.

-w wyniku niskiego poziomu cukru po treningu aerobowym spalic poklady tluszczu zapasowego (nazywamy tak poklady tluszczu podskornego - bo sa jeszcze wewnatrz komorkowe i miedzy oraz okolo organowe)
Tutaj glownie pracuja wlokna wolnokurczliwe ( wytrzymalosciwe ) ktore pobieraja energie z przemian tlenowych ( np. cykl Krebsa ) Dlatego jeszcze niedlugi czas po treningu proces ten trwa.

Spozycie ww prostych w polaczeniu z bialkiem pozwoli zachowac miesnie w dobrym stanie. 70 kg kobieta potrzebuje dziennie okolo 1200 - 1400 kcal do utrzymania procesow zyciowych (regeneracja, funkcjonowanie), dodatkowo praca i zajecia domowe stwarzaja kolejne zapotrzebowanie na kalorie. Wynikalo by z tego ze samo 1500 kcal jest bazowe, a wszystko co robi ponadto - stwarza deficyt kaloryczny. Aby spalic tluszcz trzeba dolozyc wysilek aerobowy i odpowiednia diete ze zwiekszonym udzialem bialka. Jezeli udzial ww bedzie nieco mniejszy wtedy mozemy liczyc na to ze organizm bedzie wykozystywal CZESC tluszczu - procesow tych nie opisze dokladnie, bo nie pamietam.
Ale nie jest to tak prosto powiazane jak Ci sie wydaje. Samo liczenie kalorii jest blednym zalozeniem od ktorego coraza czesciej sie odchodzi.
Powiem ze dietetycy czesciej licza udzial poszczegolnych skladnikow pokarmowych i na koniec sumuja liczbe kalorii - czesto jest wieksza niz teoretyczne zapotrzebowanie "pacjenta" a mimo to chudna - nie ma deficytu a chudna ??? Czyzby udzial poszczegolnych skladnikow pokarmowych mial wplyw na tempo przemiany materii ?? Otoz tak, w szczegolnosci bialko, ww zlozone i nienasycowne kwasy tluszczowe.

Mowie Ci to co wiem i co dziala w praktyce, to tyle.

Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 555 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3676
Hej panowie!!ćwicze 3 tygodnie a juz widze 1 efekty 1cm w bicu,klata 0,5 cm.o czym to świadczy??o predyspozycjach mojego organizmu d0 pakowania?? czy tak jak mówia mi inni że na poczatku szybciej się to wsyztko rozwija ???? POMOCY
pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Pij mleko a będziesz wielki !!! ;P

Wciąż miewam przejaw, zachowanie chamskie, a ty zmów pacierz zanim zaśniesz cwaniaku!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
to drugie ,a moze poprostu mierzyłeś raz przed rozpoczęciem treningow a drugi raz zaraz po treningu kiedy to mieśnie są napompowane ))



------------------------------
Szukasz taniej odżywki białkowej i nie tylko?'Ovopol'-pytaj o szczególy pod nr.GG 1135964

Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
Mawashi - zastanawiasz sie choc troche nad tym co ja pisze? Wydaje mi sie, ze przedstawilem w miare kompletne i spojne wytlumaczenie mechanizmow zdobywania miesnia i kontroli ilosci tk. T. Pokazalem w ktorych miejscach wg mnie stosujesz niewlasciwe wytlumaczenie dzialajacych mechanizmow - np. przyklady i wyliczenia chyba dosc jasno pokazuja, ze tk. T nie jest spalana TYLKO przy podanej przez Ciebie aktywnosci aerobowej. A Ty w ogole sie do tego nie odnosisz (jak do wiekszosci przykladow i wyjasnien...), przedstawiasz kolejne opinie mowiace ciagle to samo, tylko inaczej :-]].

"Ta kobieta to tylko przyklad, niestety w PRAKTYCE wyniki sa czesto jeszcze gorsze"
??? to 8kg/2mce byloby zle? Rozumiem, ze caly czas uwazasz ze spalalyby sie miesnie? Napisalem Ci jak to mozna sprawdzac. I napisalem dlaczego redukcja tk. T na np. udach moze sie pojawic b. pozno.
Milo, ze mniej testujesz :-]
Rozumiem, ze ja tylko teoretycznie trace T podczas okresu "rzezbienia sie"? Do tr. anaerobowego dodaje 10min aerobow, tylko 2/3xtydz. i nie stosuje zadnych wspomagaczy, zadnego bialka w odzywce, gainera, aminokwasow, termogenikow, itp. Tylko zwykle jedzienie z ograniczeniem ilosci kcal (znam swoje zapotrzebowanie neutralne). Strata 1-1,5% wagi/tydz mi wystarcza, bez straty miesnia (a przynajmniej sily). To chyba CUD!!!
Moja "teoria" tlumaczy efekty osiagane zgodnie z przedstawianym przez Ciebie sposobem cwiczenia, jak Ty wyjasnisz zachowanie mojego organizmu?
Jezeli Twoje podejscie jest wlasciwe, a moje bledne to musi sie dac w prosty sposob pokazac gdzie sie myle, tak jak ja to robie z Twoimi teoriami? Albo przynajmniej pokaz, gdzie moje przyklady i wyliczenia sa bledne. Gdzie manipulowalem liczbami. Jesli tego nie mozesz zrobic, to cos jest nie tak. Nie sadzisz?

Zgadzam sie w 100% ze stwierdzeniem iz mniejsze posilki czesciej = mozeliwe przyspiesznie metabolizmu. Tyle, ze zamiast slow "i nie odklada tluszczu" uzylbym "i odklada mniej T". Dodatkowo czestsze jedzenie mniejszych posilkow nie oznacza automatycznie chudniecia. Byloby to mozliwe, gdyby po zmianie rzadko->czesciej nie zwiekszyla sie ogolna ilosc kcal/dzien oraz przed zmiana dany czlowiek przy tej samej ilosci kcal utrzymywal stabilna wage.

"poklady tluszczu zapasowego (nazywamy tak poklady tluszczu podskornego - bo sa jeszcze wewnatrz komorkowe i miedzy oraz okolo organowe)".
Ciekawe do czego moze sluzyc ten tluszcz nie-podskorny, jak nie do otrzymywania energii? T to T i zawsze pelni funkcje zapasu energii, to gdzie jest umiejscowiony jest sprawa wtorna i nieistotna dla naszych celow. Spalany jest wszelki T, a nie tylko podskorny.

Nie mam pojecia co to cykl Krebsa. O ile wiem (i jest to b. logiczne) wszystkie rodzaje wlokien miesniowych, jako energie stosuja ATP/PC - do takiej postaci jest przeksztalcany glikogen przez zuzyciem, a glikogen powstaje z WW. Wlokna szybkokurczliwe wykorzystuja swoj wewn. zapas ATP/PC w czasie liczonym w sek., pozniej musza czekac na dostawy ATP. Dlatego nie mozna ich wykorzystywac za dlugo "na full". Wolnokurczliwe nie sa takie zachlanne, dostawy ATP nadazaja za zapotrzebowaniem. Glikogenu w organizmie starcza na kilka (?) minut, uzupelniany jest z przeksztalcenia WW prostych. Nie wiem do konca, jak wyglada szlak tluszczowy, ale konczy sie na ATP/PC. Na poczatku idzie T -> ciala ketonowe, co posrodku nie wiem.

"Owszem trening silowy powoduje deficyt kaloryczny ale po treningu organizm szuka ww PROSTYCH i wolnych aminokwasow lub latwo przyswajalnego bialka. Jest bardzo czuly na wychwytywanie cukru gdyz zwieksza sie czulosc trzustki na wydzielanie insuliny."
Org. niczego konkretnego nie szuka - potrzebuje energii, jesli nie ma juz ATP/PC i glikogenu najszybciej mozna je uzyskac z WW prostych. Jesli takie sie pojawia, zwieksza sie ilosc insuliny we krwi, ktora wtlacza je do miesni i blokuje/ogranicza mozliwosc wykorzystania T, jako paliwa. Dlatego dieta Montignac zwraca uwage na IG produktow spozywczych (male IG - maly wyrzut insuliny). I to samo dziala i daje rezultaty w dietach wysokoT (T maja b. male IG).

"Dzieki temu spozycie ww prostych w polaczeniu z aminokwasami nie powoduje absolutnie zadnego odkladania tluszczu gdyz wysoki poziom insuliny proces ten uniemozliwia. Cukier i bialko wykozystane sa do procesow antykatabolicznych - a wrecz anabolicznych"
Wysoki poziom insuliny nie trwa wiecznie. Po szybkim wtloczeniu glukozy do miesni, tej ostateniej jest we krwi b. malo, co dla org. oznacza glod - niebezpieczenstwo braku paliwa dla miesni. Wtedy wlaczaja sie do gry hormony przeciwstawne do insuliny - glowny to glukagon. Powoduje on wyciagniecie czesci glukozy z miesni do krwi. A wtedy WW jak najbardziej moze sie odlozyc w posatci T. Nawet gdyby bylo inaczej - miesnie nie sa nieskonczonymi zbiornikami glukozy, jak zostana zapelnione nie przyjma juz nic. Dlatego po wysilku troche zjedzienie WW prostych jest OK, ale nie za duzej ilosci. Rownoczesnie zjedzone WW zlozone zrobia swoje - systematycznie, przez dluzszy czas beda zrodlem energii, nie powodujac duzych skokow insuliny.
W przypadku redukcji T mozna w ogole wywalic WW proste z diety, nawet po treningu.

"...nie ma deficytu a chudna ??? Czyzby udzial poszczegolnych skladnikow pokarmowych mial wplyw na tempo przemiany materii ?? Otoz tak, w szczegolnosci bialko, ww zlozone i nienasycowne kwasy tluszczowe"
Zasada "deficytu" dziala zawsze. W jednej z pierwszych odp. napisalem "Przewage (A) nad (B) mozesz uzyskac poprzez (1) zmniejszenie ilosci przyswajanych kcal (dla uproszczenia przyjmijmy ze = ilosci jedzenia) ". Wlasnie - w uproszczeniu! Przyswojonych to nie to samo co zjedzonych. Czesc kcal org. przyswaja, czesc wydala. Ot co. Czary mary dietetykow sie wyjasnilo :-]. Org. to co przyswoil i co przekracza jego zapotrzebowanie w danej chwili moze przeznaczyc na miesnie albo T. W dluzszym okresie czasu (dluzszym niz np. godzina - przykladowo tydzien) widzac, ze ma duzo dostepnej energii moze pozwolic sobie na mala rozrzutnosc -> przyspieszenie metabolizmu, usprawnienie roznych funkcji, np. odpornosci, wyzszej temp. (jesli wczesniej byla zanizona). Wiele osob pewnie zna to z wlasnego doswiadczenia: gdy malo jesz przez pewien okres (chocby kilka dni) stajesz sie ospaly, bardziej podatny na chorobska, temp. ciala moze byc obnizona, gorzej sie skoncentrowac, itp. W ten sposob org. stara sie oszczedzac - obniza metabolizm ograniczajac mniej istotne jego zdaniem funkcje.

Jeszcze inaczej o "zasadzie bilansu energetycznego". To tak samo jak z portlefelm: masz wiecej $$ niz wydajesz - mozesz sobie cos kupic, nie zwracasz uwagi, czy za spodnie placisz 100, czy 200, swiatlo w domu masz zapalone 24godz/dobe. Kupujsze samochod, budujesz dom. Ogolnie "obrastasz" w dobra. Zaczyna Ci brakowac $$ - wydajesz wszystko co zarobisz/dostaniesz do reki. Zaczynasz oszczedzac, lepiej wykorzystujesz kazda zlotowke. Jezdzisz autobusem, nie palisz swiatla, pozniejsz sprzedajesz TV, samochod, mieszkanie, wynajmujesz pokik. itd. - "chudniesz".
Jesli tego typu wyjasnienie uwazasz za malo prawdopoodbne - to chyba sie nie porozumiemy. Wydaje mi sie. ze moja koncepcja ma chyba rece i nogi i jest logiczna. W zadnym miejscu jej nie podwazyles. Przypatrz sie swojej - czy mozesz o niej powiedziec to samo? To, ze tak uwaza 99% ludzi niewiele znaczy. Wiekszosc rzadko ma racje, czesciej sile przebicia co nie jest rownoznacze.
:-]]]

Prosze, odpowiedz (swoimi slowami) na ponizsze pytania - to powinno rozjasnic sytuacje (wydaje mi sie, ze w niektorych kwestiach nadal inaczej rozumiemy te same pojecia):
Twoim zdaniem
1) T jest spalany tylko podczas wysilku aerobowego w podanych zakresach HR?
2) da sie redukowac tk. T bez utraty miesnia (poszczegolne obwody "przed" i "po" moga byc rozne /spalenie T/, ale przynajmniej sila taka sama)?
3) podczas wysilku anaerobowego po wyczerpaniu WW spalane sa bialka, T raczej nie?
4) nierownosc B-A<>0 ma jakeikolwiek znaczenie dla tracenia T, albo zyskiwania miesnia?
5) co to jest "deficyt kaloryczny z wysilku beztlenowego"?
6) co to jest zwiekszony udzial bialka w diecie redukcyjnej w porownaniu z dieta "masowa"?
7) co to jest metabolizm?
8) na czym polega przyspieszony metabolizm?
:-]




pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Na wszystkie pytania juz Ci odpowidziale. Jak nie wiesz z czego pobieraja energie poszczegolne rodzaje wlokien miesniowych odsylam do encyklopedii. Jak sadzisz ze kazdy tluszcz jest tak samo wykozystywany w organizmie to przy okazji poglebiania wiedzy o wloknach miesniowych poczytaj i o tluszczu.

To ze tluszcz sapala sioe nie tylko w wysilku tlenowym jest jasne i ogolnie powszechne, ale pisalem Ci juz kilka razy ze opisuje metody najefektywniejsze.



Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zgubic oponki wokol pasa

Następny temat

Szkolni pakerzy ;D

WHEY premium