SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kinetyka wchlaniania bialek..

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1688 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15962
szukalem na forum ale nigdzie nie moge znalesc konkretnej wypowiedzi...

chcialby sie dowiedziec jaki jest czas wchlaniania poszczegolnych bialek...tzn konkretnie hydrolizatu izolatu i koncentratu...

kiedys gdzies znalazlem ze hydrolizaty do 15 min
izolaty do 30
a WPC do godziny..

mowimy tu o spozyciu porcji bialak na pusty zoladek albo ok 3 godzimy po lekkostrwanym posilku...

nadzieja jest zatapialna

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
A to ci do czegoś tam konkretnie potrzebne? Jak nie, to przyjmij że wszystkie białka w prochu podobnie (szybko) się wchłaniają.
Może to da ci więcej konkretów:
https://www.sfd.pl/czas_wchlaniania_bialek-t380190.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 7378 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78934
bialka w prochu szybciej sie wchalniaja od bialka z pokarmu , najszybciej izolat/hydro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 11 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 173464


.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
zależy od dawki, (np 10g kazeiny może zostać strawione szybciej niż 50g WPC), stanu fizjologicznego, często - smakowitości pokarmu, jak i tego z czym spożywany jest dany pokarm (z jakim innym pokarmem, czy nieraz lekiem lub suplementem).

tutaj porównanie WPC i KAZEINY:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC25140/pdf/pq014930.pdf

tutaj hydrolizatu i izolatu (jak widać hydrolizat niekoniecznie jest "szybszy" niż izolat):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18608553

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-03-11 11:27:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1688 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15962
o wlasnie o to mi chodzilo dziekuje...

na pytanie czy mi jest to do czegos potrzebne odpowiem ..tak jest dla mojej prywatnej wiedzy....
i odpowiedzi ze proch sie wchlania szybciej niz pokarm nie byly rozsadne...ale dziekuje za przypomnienie..

dzieki faf o to mi chodzilo...

nadzieja jest zatapialna

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xpand xtreme + Vita-min Multiple Sport

Następny temat

Dawkowanie - Olimp Creatyna 1250

Wiecej