SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytan dotyczących treningu na mase

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
Wyczytałem że w treningu na mase na duże partie mięśiowe ok 12-16 seri a na małe ok.9-12 serii i przerwy pomiedzy seriami powinny trwac około 2-3 min. Mam kilka pytń .

1. Czy można łączyć partie miesniowe w 11 dzien np biceps + nogi ? A jak tak to jakie najlepiej ?
2.Tyle serii np. 12-16 wszystkich ćwiczeń razem czy każde po tyle serii?
3. I ile powinien trwać taki trening a ile aeroby bezpośrednio po nim ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 625
Czytając Twoje pytania domyślam się, że masz dopiero zamiar zacząć ćwiczyć, więc zamiast treningu jak to mówisz "na masę" radziłbym Ci zacząć od ogólnorozwojówki czy FBW. Jeśli chodzi o Twoje pytania:
Pierwsze jest dla mnie nie do końca zrozumiałe, ale z tego co da się odczytać: Tak, duże partie wypadałoby łączyć z małymi, z tym, że najpierw wykonujesz ćwiczenia na dużą. Co do drugiego, to ta ilość serii obowiązuje oczywiście na całą partię, łącząc wszystkie ćwiczenia, a patrząc na Twój staż, jeżeli oczywiście musisz już ćwiczyć tym planem, to trzymaj się dolnej granicy tego przedziału. Pamiętaj, że aby przyszła masa musisz się też dobrze odżywiać, trening to nie wszystko. Co do czasu treningu, nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć nie wiedząc, jak ten trening wygląda. Aeroby raczej odpuść, zwłaszcza, jeśli jesteś ektomorfikiem. Pozdrawiam.

Zmieniony przez - ArekFCB w dniu 2011-02-17 10:05:44

Tak dorasta pokolenie wychowane w nienawiści - tu argument twardej pięści przekonuje wszystkich.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
.Tyle serii np. 12-16 wszystkich ćwiczeń razem czy każde po tyle serii? - to mnie interesuje najbardziej . Fbw to już robie kilka miesięcy ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
wrzuć cały plan i ankiete.i poprzedni plan.jakie zrobiłes postępy przez okres który ćwiczysz

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Asymetria prostoników.

Następny temat

Powrót na siłownię i FBW do oceny

WHEY premium