SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytań dot. trenigów MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam chciałbym rozpocząć treningi mma zacznę od tego że u mnie w miescie jest klub mma i wiele dyscyplin które są kierunkowane pod mma są w jednym karnecie wygląda to tak treningi od pn do sb muay thai grapling mma zapasy boks i trening kondycyjny pod sw :) Ogólnie to mam 19 lat 176 cm wzrostu waże około 75 kg (jestem szczupły). Żadnych SW nie trenowałem ale inne sporty tak (piłka nożna, i jezdze na rowerze). I stąd mam kilka pytań:
1.Jak sprawdzić dowiedzieć się czy klub (trener) jest odpowiedni?
2.Czy moge robić masę siłownia+dieta i trenować (parę kg by się przydało)
3.Czy po latach zaciętego treningu moge coś jeszcze osiągnąć
4.Co byście mi polecali aby był ,,prościej”
5.Co sądzicie o takim planie treningów jak jest wyżej?
6.Czy przy takim treningu poprawia się pewność siebie w niebezpiecznych sytuacjach( nie poto tylko to chce trenować)
Dzieki za odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Ok. jeżeli autor będzie robić na siłce trening specjalistyczny, na przykład typowo pd siłę, to takie cykle jak najbardziej mogą się przydać. Jednak z posta wnioskuję że chodzi raczej o wygląd i masę, czyli raczej typowa kulturystyka, a taka moim zdaniem może co najwyżej spowolnić, pospinać.
Jeżeli autor jest początkujący to na jego miejscu śmigał bym na sekcję jak najczęściej i łapał technikę, a nie na siłowni rozmieniał się na drobnę. Po jakimś czasie będzie wiedział czy brakuje mu siły, wytrzmałości siłowej, czy szybkości i wtedy będzie mógł się skupić na najsłabszym, brakującym elemencie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podpinam się z tym pytaniem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
1. Dobrego trenera poznasz po wynikach jego podopiecznych.
2. Możesz
3. Zależy co masz na myśli pisząc "coś"
4. tzn?
5. Jakim planie?
6. Przeważnie tak, ale każdy inaczej reaguje na takie sytuacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
1. Poznasz po tym, ile uwagi przykłada do szlifowania techniki i rozgrzewki . 2 Masa i siłka, przeczytaj to:http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568. 3.Nie wiadomo, zależy od Twojego talentu i tego, jak szybko łapiesz technikę. 4. Żeby było prościej to przykładaj się do treningu i myśl w czasie walki, nikt za Ciebie nie pójdzie na matę. 5. Plan jak plan, ja bym poszedł po kolei na wszystkie treningi i zdecydował, na czym się skupię-nie lubię uderzanych więc chodziłbym na sam grappling i uzupełniał MMA, ale ja to ja. 6. Powinna, ale nie musi się poprawiać, to od siły Twojej psychiki zależy, nie trzeba ćwiczyć żeby spuścić komuś manto, ale trenowanie, opanowanie technik, pomaga, oczywiście. Od Ciebie zależy, jak umiejętności wykorzystasz
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A z moją,,szczupłoscia;'' dam sobie rade? Takie troche dziwne pytanko :D


Zmieniony przez - Siwek96 w dniu 2015-09-24 18:19:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Byłbyś szczupły gdybyś ważył 60 kg, masz wagę proporcjonalną do wzrostu, ogarniesz technikę i będzie ok. Pamiętaj: technika i taktyka walki góruje nad samą silą, no chyba że za przeciwnika masz Cześka co pół dnia na budowie przerzuca bloczki gazobetonu, wtedy uścisk jego spracowanych łap może Ci zerwać nawet skórę z twarzy. Ale tak poważnie to jeśli zaczynasz w grupie początkującej to nie będziesz raczej workiem do bicia, spokojnie

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w sumie to u mnie szczupłość to tylko ręce i barki bona brzuchu troche mam a nogi od biegania wyrobione są. Dzieki za odpowiedzi pozdrowionka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Na "szczupłość" to jest dieta, a nie trening Więc przede wszystkim musisz więcej jeść, jak już zaczniesz trenować, chociaż przy intensywnych treningach budowanie masy jest ciężkie.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to bede jadł jeszcze więcej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Zapisuj się na tą sekcję i odpuść siłownię. Chodź jak najczęściej dasz radę, zadbaj o dobrą dietę i sen. Robienie masy pod SW to bezsens i strata czasu. A na zapasach, czy BJJ twoje łapy dostaną wystarczająco w kość i na pewno zobaczysz różnicę. Ewentualnie dorzuć jakieś pompki i drążek w domu, a najlepiej kettle, jak ma Ci kto pokazać co i jak.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
A i 75 przy 176, to wcale nie jest mało, zwłaszcza jak masz trochę tłuszczu. Poczytaj najpierw o diecie pod SW, trzeba jeść mądrze a nie więcej. Spaść jest się łatwo, tylko po co?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wojskowa Akademia Techniczna - Pytanie

Następny temat

Przygotowanie Atletyczne Foremana(Analiza walk)

WHEY premium