SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kierunki studiow

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
siema mam takie pytanie (z czystej ciekawosci) - czy sa jakies kierunki studiow ktore sa zwiazane z silownia (kulturystyka, fitness, jakas rekreacja ruchoa itw)???? slyszlaem ze ejst cos takeigo jak FITNESS I REKREACJA ale nie jestem pewny czy to prawda;p wiec czy znacie jakies takie kierunki z tym zwiazane?????????????? z gory dziki za odp:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
nie słyszałem o Fitness i rekreacji ale jest na pewno Turystyka i rekreacje

---

mozesz iscna AWF na wychowanie fizyczne i tam po 2latach chyba wybierasz sobie specjalizacje wktórej chcesz sie kształcic dalej i mas ztam KULTURYSTYKE (przynajmniej na wrocławskim AWF-ie)

mozesz tam uzyskac jakies papiery miedzy innymi instruktora i trenera tylko nie wiem jakiej klasy...

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aha aha dzieki za odp:) tylko turystyka i rekreacja nie za bardzo sie lacza z silownia;/ tylko ze np w moim przypadku to bd MASAKRA bo jesli chodzi o sporty typu siatkowka koszykowka pilka reczna (i inne gry zespolowe) to jest PROBLEM natomist bardzo lubie sporty indywidualne:D a czy sa jakies inne keirunki z ty jakos powiazane(tzn z silownia)??? a tak wg to na wroclawskim awfie znalazlem keirunek sport - co to takiego??? bo jak tam czytalem to nic o tym nie pisalo

Zmieniony przez - kasta7 w dniu 2008-08-19 16:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3994 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18774
mozesz isc tez na dietetyke - tez z silownia zwiazane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie nie to odpada;p ale chyba na turystyce i rekreacji wybiera sie specjalizacje czy tam specjalnosc i jest tam fitness i cwiczenia silowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
http://www.awf.wroc.pl/awfnew/site.php?ID=78 - zjedz gdzies do połowy strony myszka i czytaj o kierunku SPORT

oraz ten informator ---> http://www.awf.wroc.pl/awfnew/studia/rekrutacja/2008/info/informator08-09.pdf

zeby dostac sie na SPORT musisz uprawiac jakas dyscypline sportowa (z dyscyplin które oni biora pod uwage) przez co najmniej 3 lata a takze posiadac co najmniej II klase sportowa

na Turystyke i Rekreacji czy tez na Wychowaniu Fizycznym nie musisz miec takich papierków (ja w tym roku dostałem sie tu i tu ale ostatecznie ide na Turysteke i Rekreacje )

Specjalnosci jakie mozesz zrobic na AWF-ie to :

1. SZKOLNE WYCHOWANIE FIZYCZNE
Kierownik: dr Wojciech Starościak

2. PROMOCJA ZDROWIA
Kierownik: prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz

3. MENEDŻER SPORTU
Kierownik: prof. dr hab. Kazimierz Perechuda

4. WYCHOWANIE FIZYCZNE SPECJALNE
Kierownik: dr Marta Wieczorek

5. ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY
Kierownik: dr hab. Krystyna Zatoń, prof. nadzw.

6. TRENERSKO-INSTRUKTORSKA
Kierownik Zakładu/Zespołu realizującego określoną dyscyplinę sportową:
1. akrobatyka sportowa (stopień trenera kl. II)
2. bieg na orientację (stopień trenera kl. II)
3. gimnastyka sportowa (stopień trenera kl. II)
4. judo (stopień trenera kl. II)
5. kajakarstwo (stopień trenera kl. II)
6. koszykówka (stopień trenera kl. II)
7. lekkoatletyka (stopień trenera kl. II)
8. narciarstwo zjazdowe (stopień instruktora)
9. piłka nożna (stopień trenera kl. II)
10. piłka ręczna (stopień trenera kl. II)
11. piłka siatkowa (stopień trenera kl. II)
12. pływanie (stopień trenera kl. II)
13. strzelectwo sportowe (stopień trenera kl. II)
14. szermierka (stopień trenera kl. II)
15. tenis (stopień trenera kl. II)
16. tenis stołowy (stopień trenera kl. II)
17. windsurfing (stopień instruktora)
18. żeglarstwo (stopień instruktora)

7. FITNESS
Kierownik: dr hab. Alicja Rutkowska-Kucharska, prof. nadzw.

Specjalizacja instruktorska jaka mozesz zrobic to:

na Kierunku Wychowanie Fizyczne:

I. Instruktor sportu:
1. Aerobik
2. Akrobatyka sportowa
3. Badminton
4. Baseball
5. Bieg na orientację
6. Boks
7. Gimnastyka artystyczna
8. Gimnastyka sportowa
9. Hokej na trawie
10. Jazda konna
11. Judo
12. Kajakarstwo
13. Kolarstwo
14. Koszykówka
15. Kulturystyka
16. Lekkoatletyka
17. Narciarstwo zjazdowe
18. Piłka nożna
19. Piłka ręczna
20. Piłka siatkowa
21. Pływanie
22. Snowboard
23. Strzelectwo sportowe
24. Szermierka
25. Taniec sportowy
26. Tańce ludowe
27. Tenis
28. Tenis stołowy
29. Windsurfing
30. Wioślarstwo
31. Żeglarstwo

II. Instruktor odnowy biologicznej

na Kierunku Turystyka i Rekreacja:

Instruktor rekreacji ruchowej:
1. Aerobik
2. Badminton
3. Fitness - ćwiczenia siłowe
4. Jazda konna
5. Kajakarstwo
6. Koszykówka
7. Narciarstwo zjazdowe
8. Piłka nożna
9. Piłka siatkowa
10. Pływanie
11. Snowboard
12. Tenis
13. Tenis stołowy
14. Windsurfing
15. Żeglarstwo

a tu masz --> Wykaz dyscyplin sportowych, w których można uzyskać stopień trenera II klasy:

1. Akrobatyka sportowa
2. Bieg na orientację
3. Gimnastyka sportowa
4. Judo
5. Kajakarstwo
6. Koszykówka
7. Kulturystyka
8. Lekkoatletyka
9. Piłka nożna
10. Piłka ręczna
11. Piłka siatkowa
12. Pływanie
13. Strzelectwo sportowe
14. Szermierka
15. Tenis
16. Tenis stołowy

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki - wlasnie dzisiaj rano przegladalem ta stronke:) tzn tak po lebkach a teraz bardziej doczytalem. nie orientujesz sie co mozna zdawac na maturze zeby sie tam dostac??? moze byc geografia??? bo jak na moje oko to pewnie ebdzie potrzebna geografia lub biologia a z biol jest u mnie srednio;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ja zdawałem biologie

---

a na jaki kierunek chcesz sie dostac ??

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aha ja tez chce dostac sie na turystyke i rekreacje a wolalbym zdawac geografie (bo ten przedmiot akurat bardzo lubie). wiec czy mozna tez zdawac geografie zeby sie dostac??? jesli moge wiedziec to zawales podstawowa czy rozszerzona maturke???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
poczytaj o wszystkim tu (strony 15-17) tam masz wszystko objasnione --> http://www.awf.wroc.pl/awfnew/studia/rekrutacja/2008/info/informator08-09.pdf 

ale krótko odpowiadajac na Twoje pytanie: TAK, mozesz zdawacna maturze Geografie i jesli wystarczy Ci punktów do równeiz dostaniesz sie na Turystyke i Rekreacje jdnak poczytaj szczególowo te dwie strony (15-17) tego informatora i dowiesz sie duzoo wiecej i tegojak te punkty zmatury i ze swiadectwa zostaja przeliczane...

ja zdawałem mature z biologii na poziomie podstawowym (70%) i rok temu nie dostałem sie na AWF :/ ale to równiez dlatego ze słabo mi poszła sparwnosciówka...

w tym roku pisałem rozszerzona mature równiez z biologii (60%) i srednio mi poszła sparwnosciówka bo mogłem jeszcze kilka punktów nazbierac ale zrobiłem głupie błedy :/ ale sie dostałem <yes>

sama decyzja poprawiania matury z poziomu podst. na rozszerzony wyszłami na dobre bo dzieki temu zyskałem 4 punkty do przodu wiec bardziej opłaca zdawac sie rozszerzona mature i taka Ci polecam

p.s.

skad jestes ??
chcesz isc na MÓJ (juz tak moge mówic heh) Wrocławski AWF ??

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki dzieki za pomoc juz zabieram sie do czytania. kurde i jest problem bo ja jestem na profilu mat-inf-fiz i u mnie w szkole jest jeden profil z geografia (tzw klasa sportowa) ale gdybym tam poszedl to bym sie wiele nie nauczyl bo do tej klasy chodza tacy ktorzy jakby hm...nie dostali sie na inny profil w tej szkole wiec wiesz i raczej geografi rozszerzonej bym nie zdal;/ mimo ze lubie ten przedmiot ale juz dluzej go nie ebde mial bo pierwsza klasa mialem 2 godziny w tygodniu druga klasa 1 godzina a w trzeciej juz wogole nie mam geografi i to samo tyczy biologii (z tym ze z bioli jest u mnie troche gorzej - tzn lubie wszystko co zwiazane z anatomia czlowieka i na tym sie konczy). a jestem z okolic tarnowa i patzrylem na awf we wrocalwiu i jest GICIO (wsyztsko czego cche bo specjalnosci i specjalizacje mi odpowiadaja) natomiast w krakowie i rzeszowie juz tego nie ma(wszystko jest nastawione bardziej na rzeczy typu agrosurystyka itp a nie na sport, no chyba ze czegos niedoczytalem). wiec chcioalbym startowac w przyszlym roku do wroclawia ale nie wiem czy sie dostane..;/ aha i czy na turystyke i rekreacje tez jest sprawnosciowak????? jesli tak to na czym mniej wiecej polega???

kurde nie wchodzi mi ten link;/;/;/;/;/

Zmieniony przez - kasta7 w dniu 2008-08-21 18:30:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimpijczycy

Następny temat

Wlasna silownia

WHEY premium