SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kerad37 krata do lata

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 492820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Paski dobra rzecz, szczegolnie jak sie swoje wazy, a chcesz sie pobawic na drazku. U mnie przy zmienie klimatu na Polske - roznica kilkanascie stopni - apetyt skoczyl w gore kosmicznie, organizm potrzebuje wiecej ciepla ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kerad to robimy coś czy narazie pas? sam teraz błądzę czy robić ostrą redukcję, delikatną czy zbilansowaną i wprowadzić elementy CF. muszę od poniedziałku ruszyć z jakimś programem i nadal się jeszcze waham.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Gwid ja na dzisiaj waga 94,2kg a miałem już 92,5kg skutki po szwagrowe. Od 4 dni mam straszny apetyt cały czas bym coś jadł.Mam ochotę na słodycze nawet jadłem ciastka i babkę cytrynową.Jak zobaczyłem na blacie kuchennym nutellę to myślałem, że zwariuję ale schowałem i nie ruszyłem. Chyba muszę wskoczyć na właściwe tory bo zbyt często robię błędy, na szczęście treningów nie zawalam chociaż muszę przyznać, że dawno nie robiłem aerobów biegowych.Na brzuchu wyczuwam zwiększoną tkankę tłuszczową. Napisałem wcześniej, że redukcja idzie do 24.12.2013r. i tak będę się starał postępować żeby jak najwięcej tej tkanki tłuszczowej się pozbyć.
Co do zakładu Gwid bo coś temat ucichł proponuję zakład z terminem rozstrzygnięcia na dzień 30.06.2013r.(dużo czasu). Robimy zdjęcia i wrzucamy na portal a moderatorzy oceniają (lub wybrani przez nas użytkownicy) aktualną formę nie łącząc jej z historią.Zakład jest o 500zł (żeby była jakaś motywacja).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Witam ponownie w dniu dzisiejszym.Właśnie wróciłem z treningu podczas którego trenowałem barki i tricepsy.Rano pooglądałem filmy na youtube w celu podpatrzenia nowych ćwiczeń lub nowej techniki wykonywania starych. Po obejrzeniu wprowadziłem pewne korekty.
Ostatnio byłem troszeczkę rozbity ciagła ochota na jedzenie i słodycze ale po dzisiejszym treningu wstąpiły we mnie nowe siły i nowe spojrzenie na ćwiczenie. Ponizej na czerwono zaznaczyłem mega ćwiczenie na triceps który podczas jego wykonywania niemalże eksploduje.

Zakres ćwiczeń na triceps

-ściąganie drążka do dołu (główną uwagę zwracam na napięcie mięśnia w końcowej fazie ćwiczenia.

-ściąganie odwrotne rączki wyciągu -palce zwrócone do góry (ćwiczenie mega super niesamowicie spompowało mi gługą głowę tricepsa a szczególnie część dolną).

-wyciskanie francuskie leżąc (bardzo fajne ćwiczenie na boczną głowę od razu po nim łapka robi się grubsza)

-pompki odwrotne (tym ćwiczeniem sobie dopompowałem tricepsy)

Zakres ćwiczeń na barki

-unoszenie sztangielek nad głowę (tu należy zwrócić uwagę zeby unosić sztangielki ruchem łukowym a nie do góry ponieważ przy unoszeniu do góry za bardzo pracuje czworoboczny i triceps)

-unoszenie sztangielek na boki stojąć. (wazne jest żeby przy opuszczaniu stawiać opór a nie opuszczać bezwładnie)

-unoszenie sztangielek do tyłu w opadzie tułowia (najważniejsze żeby ciągnąć łokciami i nie ruszać przedramieniem).

-unoszenie sztangi w szerokim chwycie (dobre ćwiczenie na dopompowanie mięśni)

Jadlospis trzymany na 2600 kcal. Coś Kuba pisał dzisiaj na temat trzymania odpowiednich kalorii, żeby nie przekraczać ilości 600 kcal poniżej dziennego zapotrzebowania bo grozi katabolizmem. Moze ktoś to rozwinąć bo tak się zastanawiam jak mam zapotrzebowanie 3400kcal to powienienem wciągać tak z 2800kcal a ja zawsze między 2200-2600kcal. Czyżby zjadało mi mięśnie.

Zmieniony przez - kerad37 w dniu 2013-11-07 16:51:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
Jadlospis trzymany na 2600 kcal. Coś Kuba pisał dzisiaj na temat trzymania odpowiednich kalorii, żeby nie przekraczać ilości 600 kcal poniżej dziennego zapotrzebowania bo grozi katabolizmem. Moze ktoś to rozwinąć bo tak się zastanawiam jak mam zapotrzebowanie 3400kcal to powienienem wciągać tak z 2800kcal a ja zawsze między 2200-2600kcal. Czyżby zjadało mi mięśnie.


Podawałem link do artykułu w którym twierdzi się, że z kg własnej tkanki tłuszczowej organizm potrafi wykorzystać 69kcal.
Jeśli masz 10kg tłuszczu to "bezpieczny" minus to 690kcal. Tak to wygląda teoretycznie a w praktyce po resekcji żołądka ludzie tracą po kilka kilogramów tygodniowo (a otyli zazwyczaj nie mają zbyt wiele mięśni!).

Zmieniony przez - ojan w dniu 2013-11-07 17:36:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Widział ktoś Gwida bo czekam na odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
jestem jestem ok zgadzam się ale jutro na spokojnie sobie jakiś regulamin ustalę logiczny dobra. bo mamy trochę inne budowy ciała i muszę to ogarnąć tak żeby miało sens.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
dobra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Witam dzisiaj 08.11.2013r.
Trening klatki i bicepsa. Ogólnie cała sesja wypadła bardzo dobrze, wszystkie mięśnie zostały bardzo dobrze spompowane i dobite na maksa. Bica dobiłem ćwiczeniem zaznaczonym na czerwono.

Biceps:

-uginanie ramion na wyciągu (to ćwiczenie bardzo dobrze napina mi bica w końcowej fazie ruchu)

-uginanie młotkowe hantlami (robiłem 4 serie 15kg i 17,5kg)

-uginanie ramion siedząc w odchyleniu ( super ćwiczenie tak zwane dopompowanie bicepsa, już o tym pisałem. Ćwiczenie wygląda tak że jedna ręka jest ugięta pod kątem 90 stopni i trzyma ciężar przy napięciu bicepsa a druga robi 5 ugięć i zmiana rąk i tak 3 serie.

-uginanie na modlitewniku (tak na dooranie ).

Klatka

-wyciskanie na ławce pochyłej (standartowe ćwiczenie starałem się ciężar zwiękaszać o 5 kg co serię)

-wyciskanie sztangielek na ławce poziomej

-rozpiętki na poziomej

-spinanie na bramie (3 serie w każdej większy ciężar)

Po tych wszystkich ćwiczeniach mam troszeczkę obolały lewy bark.Prawdopodobnie boli mnie po ,,dzwonniku” którego robiłem na tę część ciała. Ogólnie świadomość na ćwiczenia na wysokim poziomie, muszę tylko zadbać bardziej o dietkę bo codziennie coś dokładam wczoraj niestety lody (ale były pyszne).
Jak wiecie na razie jadę na kaloryczności mniejszej od dziennego spożycia i tak chcę dojechać do 24.12.2013r. Później wskakuję na masę i już się boję tego jak ja będę wciągał tyle kalorii.Wtedy będę musiał uważać na to co jem żeby się nie zalać.
Czekam co wymyśli Gwid z tym naszym konkursem mam nadzieję że nie wymięknie.

Zmieniony przez - kerad37 w dniu 2013-11-08 15:33:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kerad napisał;
-uginanie ramion siedząc w odchyleniu ( super ćwiczenie tak zwane dopompowanie bicepsa, już o tym pisałem. Ćwiczenie wygląda tak że jedna ręka jest ugięta pod kątem 90 stopni i trzyma ciężar przy napięciu bicepsa a druga robi 5 ugięć i zmiana rąk i tak 3 serie.


a to nawet ciekawe jest ,nie znałem tego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIAŁKO chyba przedawkowywałem???!!!

Następny temat

odchudzanie grubasa

WHEY premium