SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kask i rękawice do mma

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Lady M z działu Grappling.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114
witam jestem nowy na forum ale mam pojęcie o tym oc zym pisze... do rzeczy czy mial ktoś styczność z takimi kaskami? http://www.budo-sport.com.pl/kask-glowe-maska-profesjonal-czarny-czerwony-p-786.html  http://www.sportowo.pl/main/i,i,437,kask-bokserski-treningowy-z-maska-krata-.html czy ten tańszy nie rozleci się za chwilę? czy daje dobrą ochronę? czy w takim kasku biją z normalną silą po pysku jest możliwość wybicia zębów złamania nosa itp? chcialbym mieć te kaski do sparingów mma i nie wiem czy oplaca się w to inwestowac? 2 pytanie jakie rękawice do tego? muszą być ze skóry, z odkrytymi palcami by się nie pocily, nie muszą usztywniać nadgarstka nawet lepiej jak będą pod tym względem kiepskie, mialem na oku green hile za ok 100zł ale zniknęły z neta, jak ktoś wie gdzie kupić może dac linka, proszę o konkretne wypowiedzi uzytkowników pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114
aha no właśnie na to liczyłem, najwyżej jeszcze gdzies spróbuje sie w tym troche pobić to jak będzie ok to tez kupie jak fundusze pozwolą, co z tymi rękawicami jak myślicie półbokserskie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
^Nie ten dział. My gadzimy biciem się po pyskach. Co innego porządne duszonko

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114
aha NO MOŻLIWE właśnie nie byłem pewien gdzie to dać ;/ w takim razie prośba o przeiesienie, ale jeśli ktoś mial kontakt z tymi kaskami to proszę o wypowiedź. btw, nie ma prawdziwej bitki bez obitej miski :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
TYlko raz widziałem żeby ktoś w takim kasku ćwiczył. Takie bez maski zdarzają się, do ostrzejszego sparingu w stójce są na pewno konieczne.
Rękawice moge oceniać 3 znane mi modele:
Cage Wear - świetne rękawic, z dość grubą choć sztywną poduchą. Sprzedawane z pokrowcem z siateczką, co umozliwia suszenie. Cena jest rozsądna jak na tego typu produkty, W tej jakości na pewno najtańsze.
Fairtex - klasyka. Cieńsze niż te powyższe. Są robione w 2 wersjach - z kciukiem i bez. Nie są wyprofilowane do zgięcia nadgarstka, więc troche czasu zajmuje ich wyrobienie się. DOstajesz do tego pokrowiec, ale bez siatki, co może byc klopotem w suszeniu. W Polsce chyba jedne z najdroższych, no ale marka zobowiązuje.
Everlast - popularne i najtansze ze wszystkich. Firma klasyka w boksie, w MMA zaczyna, choć współpraca COuturem owocuje. Jest to podstawowy produkt ze sztuczej skóry, ale pomyslane o amatorach - mocno obudowana dłoń i chytre 2 częsciowe wymodelowanie na zgięcie dłoni. Na pewno warte polecenia za te pieniądze.

Żadne z powyższych rękawic po kilku miesiącach uztkowania nie zamierzają sie rozpaść :)

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114
rozumiem, te everlasty widzialem w intersporcie za 150zł, fajne tylko ze sztucznej skóry, wolałbym jednak z naturalnej. Co do kasków to raczej nie polecacie ich? wydaje mi się, że do treningu gdzie zdarzają się uderzenia w twarz będą bardzo pomocne, mówie tu o traningu który odbywałby się co 2 dzieńa nie raz na miesiąc, więc takie coś jest raczej konieczne aby nie mieć nonstop placka zamiast twarzy... jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114
http://www.garda.pl/rekawice-mma-cut-finger-green-hill-29.htm oooo te mi dokladnie chodzilo jak dla mnie są epickie, bez żadnych ozdób ,apisów itp tak jak lubię :D co o nich sądzicie? http://www.orient-mma.com.pl/?266,rekawice-do-mma-green-hill-cfbm-2077 albo te bo tamtych juz nie ma :( btw jak się edytuje posty? nie moge znaleźć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Nie da się edytować postów, na które ktos odpisał.
Te Green Hille jakoś tandetnie wyglądają, zresztą to chyba ne najlepsza firma.
Jesli te Everlasty a za 150 zl (ja chyba widzialem za ok 100) to lepiej kup Cage Wear - na pewno są lepsze.

Co do kasku. Większość treningu będziesz miał i tak bez niego. Do ćwiczenia samej techniki jest on zbędny, w MMA przeszkadza, a stójce można go użyć częściowo, bo jak nie będziesz czuł gdzie przeciwnik cię trafił (nie musi być mocno) to nie nauczysz się technik obronnych.
No i na samym początku nikt ci nie pozwoli sparować na ostro. Tak można robić po kilku latach treningu, gdy wiesz co robisz.
Wg mnie nie warto wywalić 200 zł dla 15 min ochrony w tygodniu.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Co zebow, kup sobie ochraniacz a nie licz na kask;]

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
No dobra szczęka to podstawa. Uwaga bo sprzedaja jakies badziestwa z gumy, elastyczne!!! Nie kupowac takiego czegos.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114
ok, w takim razie z kaskiem dam sobie spokój. Teraz pytanie jaka szczęka (prosiłbym o konkretne firmy, modele, linki) oraz te rękawice. Czy w odkrywymi palcami są lepsze od pełnych? Ręka na pewno mniej si e poci, ale czy są odpowiednio sztywne i wytrzymałe? Jak jest z tym greenhilem, że w KSW w nich się biją? Dlaczego mówisz , że są tandetne? Może jakieś inne propozycje oprócz cage rage i everlasta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12106
Ja mam greenhile biale te co na KSW i sobie bardzo chwale. Z Everlasta tez bardzo dobre rekawice . Choc jesli bym miał teraz na nowo kupowac kupił bym Cage Wear . To wszystko zalezy od twoich finansów . A w szczeke zainwestuj wiecej wkoncu to zeby Ja mam szczene z Everlasta i jest git majonez .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

K1 World GP 2010 Poland - konkurs!

Następny temat

Balacha

WHEY premium