SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kapselka - sprawdzenie diety i ćwiczeń, walczę a waga i cm stoja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Witam,

Chciałabym prosić o radę jeżeli chodzi dietę i ćwiczenia.
Od jakiegoś czasu jestem na diecie, staram się trzymać ilości kalorii maks. 1650. Z tego co wyliczyłam moje zapotrzebowanie to 2100 kcal, więc obcięłam 450 kcal, żeby zredukować wagę.
Udało mi się zrzucić od połowy sierpnia ok. 4 kg i zgubić w sumie 12 cm w obwodach. Miałam już jeden tygodniowy przestój gdzie waga i centymetry ani drgnęły, ale znowu wszystko ruszyło.
Niestety obecnie prawie 3 tydzień z rzędu waga stoi i centymetry również. Zastanawiam się gdzie popełniam jakiś błąd

Wiek: 33
Waga: 74
Wzrost: 170
Obwód w biuście – 102
Obwód pod biustem – 85
Talia – 81
Na wysokości pępka – 98
Biodra -97
Udo – 59
Łydka – 33
Najszybciej tyje – brzuch
Najszybciej chudnę – twarz
Lubię jeść – praktycznie wszystko, nie przepadam za słodyczami
Stan zdrowia – anemia, ze względu na niedobór żelaza. Uzupełniam niedobór suplementami z żelazem.
Miesiączkuje regularnie, jestem po jednej ciąży (cesarskie cięcie, 2 lata temu) i zdarza się jeszcze czasem, że karmię piersią w nocy, chyba bardziej z potrzeby bliskości dziecka niż z głodu.

Ćwiczę 5-6 razy w tygodniu.

Zacznę od ćwiczeń. Wygląda to następująco:
1. Trzy razy tygodniowo, co 2 dzień ćwiczę turbo spalanie z Ewą Ch.
2. Dwa razy w tygodniu, co 2 dzień orbitrek 35 minut plus przysiady
3. Raz w tygodniu ćwiczenia siłowe:
• 4 x 15 powtórzeń wyciskanie hantli sprzed klatki piersiowej na piłce ( 2 x 4kg)
• 4 x 12 powtórzeń podciąganie hantli w klęku podpartym (2 x 6kg)
• 4 x 15 powtórzeń wiosłowanie hantlami w pionie (2 x 4kg)
• 4 x 15 powtórzeń przysiady z jedną hantlą trzymaną przy klatce piesiowej (6 kg) – nie wiem jak to lepiej opisać
• 4 x 15 wykroki o produ z hantlami (2 x 4kg)
• 4 x plank na piłce , tyle ile wytrzymam
• 4 x 15 unoszenie bioder na leżąco z obciążeniem (4 kg)

Przykładowa dieta:
Śniadanie:
- bułka z ziarnami
- twarożek ze szczypiorkiem 100 g
- pomidor

2 śniadanie:
- jabłko
- migdały 50 g

Obiad:
- 150 g piersi z kurczaka
- 2 plastry szynki westfalskiej
Owijam nią kurczaka i podsmażam razem. Do tego sos z łyżki jogurtu greckiego wymieszanego z łyżka czerwonego Pesto i pomidorem i 75 g ugotowanej kaszy jęczmiennej.

Przekąska / przed treningiem:
- Jogurt naturalny plus owoc

Kolacja:
- tortilla wraps
- pomidor
- szpinak podsmazony na patelni bez tłuszczu z jajkiem
- chlebek chrupki
- plaster sera żółtego

Średnio rozkład wychodzi mi następująco: 40% węglowodany, 30% białko, 30% tłuszcze.

Będę bardzo wdzięczna za rady co do diety i ćwiczeń, na zwrócenie mi uwagi gdzie mogę popełniać błędy, bo przyznam że trochę zagubiłam się już w natłoku porad z różnych miejsc i trochę głupieje w tym wszystkim.

Bardzo dziękuję!

Zdjęcia i zrzut posiłków wrzucę wieczorem



Zmieniony przez - kapselka w dniu 2015-10-21 17:17:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Rady orto to sorry nie bralabym tak pod uwage. Miesnie chronia i stabilizuja kregoslup, beda slabe jak bedziesz dygac kardio i bedzie jeszcze wiekszy problem. Fizjo tak, bo nie kazdy trener bedzie obeznany w temacie bo to juz glebsza sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Dieta kiepska, trening również. I za dużo obcięłaś kalorii na starcie. No to teraz metabolizm stanął.

Za mało ćwiczen siłowych za dużo hopsanek.

Około 30 roku życia kobieta zaczyna tracić mięśnie na rzecz tłuszczu - jeśli chcesz mieć jędrną sylwetkę to trza za hantle i sztangę się zabrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Rozumiem. Proszę o podpowiedź co do diety w takim razie, co w niej złego?
Bede wdzięczna za konkrety poza suchą informacją ze jest źle :)


Zmieniony przez - kapselka w dniu 2015-10-21 18:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Zrób zrzuty przez stronę PoTreningu. Tak to nikt nie da rady Ci liczyć kaloryczności i rozkładu makroskładników. Ogólnie jest kiepsko.

Czytaj więc:

http://kulturystyka.pl/co-jedza-ladies-sfd/

Jak zrobić zrzut z posiłków:

https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html


Zmieniony przez - Corum w dniu 2015-10-21 18:33:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Ok, siadę do tego wieczorem. Co do ćwiczeń: jesli przejdę całkiem na silowe to te opisane przeze mnie sa w porządku? Jak często powinnam tak ćwiczyć i czy wprowadzać dodatkowo cwiczenia cardio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jak długo ćwiczysz? ten trening za dużo nie da...Niestety. Proponuję ogarnąć sensowną siłkę, potyrać z ciężarami - kulturystką nie będziesz na pewno bo testosteronu za dużo to my nie produkujemy - także no chance. Wręcz musimy zatyrać się 10 razy bardziej niż facet żeby cokolwiek ruszyło. Jędrne ciało to mięśnie - a mieśnie to orka na siłowni. Nie to co masz teraz mimo że 6 razy w tygodniu.
Cardio - po treningu 20 minut wystarczy..

I wstaw ten jadłospis.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Dodaje jadłospis z dwóch ostatnich dni.
Generalnie mam problem z siłownia. Mieszkam poza miastem i w tygodniu pedze po pracy do domu do małego dziecka zeby spędzić z nim chociaż trochę czasu, a ćwiczę jak zaśnie. W domu mam sprzęt typu orbitrek, piłka, hantle ze zmiennym obciążeniem od 2,5 do 11 kg, skakanka, obciazniki na rece/nogi 2 kg. Siłownia jest możliwa tylko w weekendy.

Wrzucam tez zdjęcia sylwetki.
Będę wdzięczna za podpowiedź co do zmiany treningu siłowego. Oczywiście zależy mi najbardziej na brzuchu bo mam otyłość typu jabłko.

















Zmieniony przez - kapselka w dniu 2015-10-21 21:00:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Nijak nie moge dodać pionowo zdjęć przez telefon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
https://www.sfd.pl/[art]_Plany_treningów_i_ćwiczenia_z_piłką_swiss_ball_i_hantelkami_nie_tylko-t438773.html

Tu znajdziesz rozwiązanie na początek.

Zaraz awijam się z pracy więc ciezko pisać o diecie - bo sporo by było..
1. Ustaw sobie 1700 kcal. 115 gramów białka. MINIMUM 65 gramów tłłuszczu!! Reszta węgle.
2. nie wpisujesz w bilans warzyw oprócz strączkowych i korzeniowych
3. KAŻDY POSIŁEK MA BYĆ ZBILANSOWANY tzn. białko+tłuszcz+węgle. Jabło z migdałami to nie posiłek.
4, Za mało mięsa i dobrej jakości tłuszczy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Dziękuję bardzo. Od jutra zmienię treningi. Nie ukrywam że w sumie się cieszę bo skakanie to nie mój żywioł ;) jutro usiade nad dietą. Najgorzej będzie z mięsem. Zjem ale super fanką nie jestem. Wole jak juz ryby, pewnie moge jesc je w zamian
Jeszcze raz dziękuję za pomoc!


Zmieniony przez - kapselka w dniu 2015-10-21 21:28:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Można nie być superfanką ja rozumiem.. Ale wiesz - Natura kocha różnorodność nie bez przyczyny...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poczuć się dobrze we własnym ciele?

Następny temat

Straszne uda.

WHEY premium