SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kłucie w sercu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14237

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3337 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41269
jestem dopiero po dwóch shotach omki i deci włąsnie poczułem kilkakrotne dość mocne ukłucia w sercu co wziąść co robić dalej zaznaczam że wcześniej tak miałem na początku na propie i przeszło samo... co radzicie???

<<< j**ać hołotę która z psami w komitywie >>>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 4064 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41783
nie panikuj... jak sie bedzie powtarzac to idz do lek

ps. wiem jak jest z tym kluciem sam nei raz mam lub zaburzenia rytmu wpada sie w max panike... zaczynasz sie pocic itp. ale niepotrzebnie hr

Nie moje problemy... są nie moimi problemami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32603
ciśnienie jakie masz ?
kłucie wystąpiło jednokrotnie czy się powtarza ?
w jakich sytuacjach to ewenatualnie następuje ?

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3337 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41269
nie mierzyłem ciśnienia wiec nie wiem kłucie nastąpiło teraz jak chodziłem po domu tak z niczego kilka ukłuć że jednak się wystraszyłem troche nie były jakoś specjalnie mocne no ale...

<<< j**ać hołotę która z psami w komitywie >>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Andrew3 Berserk Labs
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 4001 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46802
Palisz Pan fajki ??

Serdecznie zapraszam na Fight24.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1409 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5907
weź sobie dwie tabletki Validolu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11125 Napisanych postów 51318 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
" nie mierzyłem ciśnienia " to po zadnym cyklu sie nie badasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11125 Napisanych postów 51318 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
lub krople nasercowe validol tylko w przypadku gdy atak nie ustepuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3337 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41269
nie pale, ten Validol możesz coś więcej o tym napisać?? moge to jutro kupić w aptece jak to brać i co to wogóle jest Biernaś cisnienia nie mierzyłem w tej chwili przed cyklem miałem 120/80, ja lece spac....

Zmieniony przez - selko w dniu 2004-12-22 00:06:14

<<< j**ać hołotę która z psami w komitywie >>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11125 Napisanych postów 51318 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
validol to lek uspakajajacy zmiejasz nagle ataki na depreche i serce zmniejsza napiecie ale po takim czymś co ty tu opisujesz polecal bym zwykle krople nasercowe ale validol moze byc w sumie majetku nie kosztuje 4zł,z kawalkiem u mnie w aptece


pozdr

Zmieniony przez - biernas w dniu 2004-12-22 00:11:09

Zmieniony przez - biernas w dniu 2004-12-22 00:13:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3529 Napisanych postów 36419 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260214
PRZYDALABY SIE LEKTURKA COOO


Bóle w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej zwykle kojarzy się nam z sercem. Myśl ta przyświeca również lekarzom, którzy w pierwszej kolejności rozważają kardiologiczne przyczyny bólu, choć bólami w klatce piersiowej objawiają się również choroby innych narządów. Dla lekarza ważne jest, aby pacjent umiał dobrze zlokalizować ból i określić jego charakter.

Z pewnością wiedza o rodzajach bólu w klatce piersiowej i tego co on może oznaczać przyda się również aptekarzom, którzy w swojej praktyce spotykają się coraz częściej z najróżniejszymi problemami pacjentów. Po rozmowie z pacjentem, aptekarzowi będzie łatwiej rozpoznać istniejące zagrożenie i skierować pacjenta do lekarza.

* Tępy, gniotący ból za mostkiem pojawiający się podczas wysiłku Taki ból może świadczyć o chorobie wieńcowej serca, która jest jedną z najważniejszych i częstych przyczyn bólu w klatce piersiowej. Często promieniuje do żuchwy, barków lub do lewej ręki. Ból ten może pojawić się po przeżyciu emocjonalnym lub obfitym posiłku. Odpoczynek powoduje ustąpienie bólu w krótkim czasie. Ból również szybko mija po użyciu 1 tabletki nitrogliceryny pod język. W chorobie wieńcowej przyczyną bólu jest niedokrwienie mięśnia sercowego, które pojawia się w trakcie zwiększonego obciążenia pracą serca. Jeśli chory zgłasza typowe bóle wieńcowe, rozpoznanie choroby można postawić opierając się na wywiadzie. Lekarz może też zlecić badania dodatkowe, potwierdzające diagnozę np., EKG czy próbę wysiłkową. Nawet jeżeli ból w piersiach nie jest charakterystyczny, ale występują czynniki ryzyka choroby wieńcowej, to nie wolno go bagatelizować. Do czynników ryzyka choroby serca zaliczamy: wiek po 50 roku życia, płeć męską, obciążenie rodzinne chorobą wieńcową, hiperlipidemię, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i palenie tytoniu.

* Bardzo silny spoczynkowy ból za mostkiem, nie ustępujący po nitroglicerynie Może to być zawał serca. Bólowi zawałowemu towarzyszą często zimne poty, duszność oraz uczucie lęku i niepokoju. Czasem ma nietypowe umiejscowienie: w nadbrzuszu lub między łopatkami albo boli tylko żuchwa. Od razu trzeba podać choremu kwas acetylosalicylowy, ponieważ ma on działanie przeciwzakrzepowe. W razie wystąpienia objawów zawałowych trzeba natychmiast wezwać pogotowie.

* Silny ból nasilający się podczas wdechu Może być wywołany przez zapalenie osierdzia. Ból jest zależny od pozycji ciała (słabnie, gdy pacjent nachyla się do przodu) i towarzyszą mu: gorączka, suchy kaszel i duszność. Badaniami potwierdzającymi zapalenie osierdzia jest EKG, zdjęcia radiologiczne klatki piersiowej oraz echokardiografia.

* Bóle wiercące, rozpierające, kłujące lub palące Mogą być pochodzenia naczyniowego. Często towarzyszą im dramatyczne objawy pogorszenia stanu zdrowia. W tętniaku rozwarstwiającym aorty dochodzi do odwarstwienia błony wewnętrznej aorty, co daje bardzo silne bóle umiejscowione za mostkiem, promieniujące do karku, a później do pleców, brzucha i nawet kończyn dolnych. Ból może trwać krótko, ale może też trwać godzinami lub nawet kilka dni. Towarzyszy mu silny niepokój i nie ma związku z ułożeniem ciała. Mogą pojawiać się objawy niedokrwienia różnych narządów: zaburzenia widzenia, różnice tętna na kończynach górnych, niedokrwienie nerek, narządów jamy brzusznej lub kończyn dolnych. Jest to stan bezpośredniego zagrożenia życia, toteż chory musi natychmiast trafić do szpitala. Zator tętnicy płucnej powoduje silne bóle zamostkowe z dusznością, przyspieszeniem oddechu, spadkiem ciśnienia krwi i gwałtownym pogorszeniem stanu prowadzącym do wstrząsu. Jego przyczyną jest zatkanie tętnic płucnych przez zakrzepy. Przy takich objawach trzeba natychmiast wzywać pogotowie, gdyż zator tętnicy płucnej to wyścig z czasem o życie chorego. Ryzyko zatorów jest zwiększone u osób z niektórymi zaburzeniami hematologicznymi, unieruchomionych, poddanych operacji stawu biodrowego lub kolanowego.

* Tępy ból wysoko za mostkiem podczas kaszlu Towarzyszy zwykle zapaleniu tchawicy i oskrzeli. Kaszel jest upor-czywy, może być suchy lub z odkrztuszaniem plwociny. Wystepują również inne cechy ostrej infekcji dróg oddechowych: złe samopoczucie, gorączka, bóle kostno-stawowe.

* Ból za mostkiem, najczęściej piekący, do którego może dołączać się zgaga Jest objawem choroby refluksowej przełyku. Ból pojawia się w kilkanaście minut po spożyciu posiłku oraz przy pochylaniu tułowia do przodu lub w pozycji leżącej. Charakterystyczne jest jego zmniejszanie się lub ustępowanie po zażyciu leków zobojętniających. Choroba ta rozwija się wtedy, gdy dochodzi do zarzucania kwaśnej treści żołądkowej do przełyku na skutek osłabienia skurczu zwieracza dolnego przełyku. Kwas solny z tej treści drażni delikatną błonę śluzową przełyku, wywołując stan zapalny. Choroba refluksowa przełyku wymaga intensywnego leczenia, dlatego nie należy zwlekać z wizytą u lekarza.

* Ból w klatce piersiowej podczas połykania z towarzyszeniem uczucia przeszkody Jego przyczyną może być zwężenie przełyku. Narastające trudności z połykaniem, które dotyczą najpierw potraw stałych, później również płynnych, świadczą o postępującym procesie chorobowym, takim jak np. nowotwór. Jeśli problemy z połykaniem dotyczą niezmiennie kęsów pożywienia o stałym rozmiarze, sugeruje to zwężenie niepostępujące, np. po refluksowym zapaleniu przełyku lub po jego oparzeniu. Jeśli zaburzenia połykania dotyczą zarówno pokarmów stałych, jak i płynów, to prawdopodobną ich przyczyną są zaburzenia kurczliwości przełyku. Najlepszą metodą diagnostyczną zaburzeń połykania jest badanie endoskopowe z biopsją.

* Ograniczone bóle ostre i kłujące, nasilające się na szczycie wdechu lub podczas kaszlu Mogą być zwiastunem zapalenia opłucnej. Chorobie tej towarzyszy gorączka i kaszel, może również pojawić się duszność. Zapalenie opłucnej często rozpoznaje się już po zbadaniu chorego. Badaniem potwierdzającym diagnozę jest zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej. Jeśli w opłucnej pojawia się płyn, konieczne jest jej nakłucie w celu pobrania płynu do badań laboratoryjnych, aby ustalić przyczynę stanu zapalnego opłucnej.

* Ostry ból w klatce piersiowej, nasilający się podczas oddychania, połączony z silną dusznością Jest wywołany przez odmę opłucnową, czyli przedostanie się powietrza do jamy opłucnowej, co powoduje zapadnięcie się płuca. Często, po krótkim czasie bólu jednostronnego, pojawia się ucisk w przedniej części klatki piersiowej. Odma opłucnowa u ludzi młodych może powstawać samoistnie. Przeważnie jednak jest następstwem urazu klatki piersiowej lub przewlekłych schorzeń układu oddechowego. Badaniem potwierdzającym odmę opłucnową jest zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej.

* Bóle ostre, stałe i zazwyczaj niezależne od oddychania Mogą być spowodowane przez nowotwory płuc, które naciekają ścianę klatki piersiowej lub dają przerzuty do żeber. Nowotwór szczytu płuca zwany guzem Pancoasta daje silne, palące bóle z promieniowaniem do kończyny górnej oraz objawy oczne: zwężenie źrenicy, opadnięcie powieki i zapadnięcie się gałki ocznej. W pierwszej kolejności należy wykonać zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej. Dalsze badania diagnostyczne zleci lekarz.

* Bóle ostre, kłujące, nasilające się podczas oddychania lub ruchów Są to często nerwobóle, które pojawiają się w przebiegu chorób rdzenia kręgowego, korzeni nerwowych i nerwów międzyżebrowych. Ich przyczyną najczęściej jest stan zapalny nerwu. Czasem nerwoból może zostać wywołany przez gwałtowny ruch tułowia lub niewielki uraz. W miejscu nerwobólu skóra jest bolesna przy dotyku. Zdarza się, że ból w klatce piersiowej jest zwiastunem półpaśca, czyli zapalenia nerwu czuciowego. Chory odczuwa silne i palące bóle w obszarze skóry unerwionej przez nerw zaatakowany przez wirusa, która po 2-4 dniach ulega zaczerwienieniu i obrzękowi, a następnie pojawiają się na niej czerwone grudki i pęcherzyki. Jak sama nazwa wskazuje, półpasiec zawsze obejmuje jedną połowę ciała. Półpaśca, w momencie pojawienia się zmian skórnych, jest łatwo rozpoznać na podstawie samego wyglądu skóry.

* Bóle pourazowe Są dobrze zlokalizowane i ostre. Ich przyczyną są stłuczenia lub złamania kości klatki piersiowej (tj. żebra, mostka, obojczyka, kręgosłupa i łopatki). Bóle w klatce piersiowej po urazie, nasilające się pod wpływem oddychania lub ruchów, mogą świadczyć o złamaniu żebra. Charakterystyczna jest żywa bolesność przy ucisku oraz wyczuwalne pod palcami "trzeszczenie"

* złamanych żeber - Zdarza się, że do złamania żebra dochodzi bez urazu zewnętrznego, np. na skutek skurczu mięśni przyczepiających do klatki piersiowej lub podczas silnego kaszlu. Ból może po kilku lub kilkunastu dniach nasilać się. Jest to objaw pourazowego zapalenia okostnej lub ochrzęstnej, czyli błony pokrywającej kości i chrząstki. Silny ból i duszność, które występują po urazie w okolicy mostka (np. uderzenie o kierownicę samochodu w czasie zderzenia samochodów) sugerują, że mogło dojść do jego złamania. Często równocześnie dochodzi do złamań przyległych żeber. Czasem widoczne jest zniekształcenie mostka i jego trzeszczenie przy dotyku. Złamanie obojczyka (najczęściej w połowie długości) powoduje zniekształcenie jego zarysu. Badaniami umożliwiającymi wykrycie złamania kości są zdjęcia radiologiczne.

* Nasilony tępy ból pleców w godzinach porannych, po obudzeniu Jest związany ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa piersiowego. Często towarzyszy mu ograniczenie ruchomości kręgosłupa. Może mieć zróżnicowany charakter i lokalizację. Gdy promieniuje do przodu w okolicę mostka, to trzeba go zróżnicować z bólem sercowym. Diagnostykę zaczyna się od zdjęć radiologicznych klatki piersiowej i kręgosłupa piersiowego oraz EKG. l Bóle nad II, III i IV żebrem przy mostku pojawiające się po urazie lub wysiłku fizycznym, czasem po zakażeniu wirusowym Związane są z zespołem Tietza, czyli zapaleniem chrzęstnych części żeber. Jest to jedna z częstszych przyczyn bólu w klatce piersiowej. Rozpoznanie można ustalić na podstawie punktowej bolesności uciskowej chrząstek żebrowych oraz ich obrzmienia.

* Kłucie pod żebrami Czasem u osób zdrowych, zwłaszcza młodych, pojawia się w czasie wysiłku fizycznego krótkotrwały ostry ból w okolicy jednego z łuków żebrowych. Wystarczy jednak zrobić krótką przerwę na odpoczynek, a ból przechodzi samoistnie. Ból ten wywołany jest obkurczaniem się jelit, w których w trakcie wysiłku zmniejsza się przepływ krwi na rzecz pracujących mięśni. Bóle w klatce piersiowej mogą pochodzić również od narządów położonych w górnej części jamy brzusznej: pęcherzyka żółciowego, żołądka oraz trzustki. W napadzie kolki żółciowej na tle kamicy pęcherzyka żółciowego bóle promieniują do pleców, zwłaszcza do prawej łopatki. Wrzód żołądka, drążący do trzustki również wywołuje bóle promieniujące do pleców, a choroby trzustki mogą powodować bóle opasujące tułów. Badaniami pomagającymi w rozpoznaniu są: ultrasonografia jamy brzusznej, badania radiologiczne górnego odcinka przewodu pokarmowego, gastrofiberoskopia oraz zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej.

* Bóle o zmiennym charakterze i zmiennej lokalizacji Czasem bóle w klatce piersiowej są następstwem różnych stanów psychicznych. Towarzyszą im z reguły różne objawy wegetatywne, takie jak: bicia serca, ściskania serca, szybkie męczenie, senność, bóle i zawroty głowy, pocenie się rąk i stóp oraz stany napięcia emocjonalnego, lękowe lub niepokój. Rozpoznanie bólów w klatce piersiowej, jako psychogennych wymaga uprzedniego wykluczenia innych przyczyn bólu w klatce piersiowej.

lek. med. Ewa Pakuła
http://bez-recepty.pgf.com.pl/imapa.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3529 Napisanych postów 36419 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260214
a od siebie powiem - MAGNEZ przede wszystkim
5tab filomaguB6 (7zl 50tab) dziennie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DEKA DLUGOSC CYKLU

Następny temat

CYKL DO OCENY

nutloveb