SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kłopot z przysiadem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2945

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

24

Waga

88

Wzrost

185

Cel treningowy

masa siła

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

nie

Ostatnio przerabiany plan

FBW A/B Traktora

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 90kg x 5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
odczuwam ból pleców w części lędźwiowej, po przeanalizowaniu techniki ćwiczeń doszedłem do wniosku, że robiąc przysiady robię butt wink

czyli coś co przedstawione jest tu




robiąc przysiad najgłębiej jak mogę praktycznie zawsze zdarza mi się zrobić butt wink i potem bolą mnie plecy od dużych ciężarów.

jak z tym walczyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
te przysiady robie ATG- staram się zejść najniżej jak mogę.

w takim razie przysiady ATG zawsze wiążą się z wygieciem pleców w dolnej fazie? to chyba trochę niebezpieczne na dużych ciężarach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 83124
j.w ,mógłby ktoś wyjaśnić to zjawisko?

"If I advance, follow me. If I stop, urge me on. If I retreat, kill me."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1017 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1578
Może być to spowodowane tym jak jest pokazane na filmiku że facet podnosi stopę i skręca nogę w zewnętrzną strone.

Trening czyni mistrza ! Interesuje się kulturystyką naturalną , Piłka nożna-stoper , bramkarz -Love .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
Rozciągaj odcinek lędźwiowy.

Zmieniony przez - abewu w dniu 2012-09-09 13:16:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
dziś na treningu dobrze porozciągałem odcinek lędźwiowy, ale robiąc przysiady nawet bez ciężaru ten tyłek zawsze "mi ucieka" w dolnej fazie i plecy w lędźwiowej części się wyginają.
nie jestem w stanie zrobić pełnego przysiadu bez tego butt wink.
boję się że nabawię się przez to kontuzji. co mam robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 351 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3676
Potrnuj aż dojdzież do dobrej techniki

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
1. Nie siadaj do końca, kończ przysiad, kiedy udo zejdzie pod poziom kolana.
2. Wzmocnij plecy - robisz martwy ciąg?


Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2012-09-10 22:38:16

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
To że ci się zaokrąglają lekko w końcowej fazie (jeżeli robisz pełne ATG) to normalne (miednica przesuwa się w przód). Ból wynika ze słabego rozciągnięcia odcinka lędźwiowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
tak robię MC, tak jak przewiduje plan Traktora. z tym, że zmniejszyłem ciężar odkąd pojawiły się bóle. jak robiłem ciężko mc to bolało mnie bardziej następnego dnia.


rozciąganie odcinka lędźwiowego kojarzy mi się jedynie ze skłonami na prostych nogach. jakie są najlepsze ćwiczenia rozciągające? i robić przed i po treningu, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618



Rozciąganie przed treningiem (porządne) osłabia siłę rozciąganego mięśnia (bodaj około 10%). Lepiej po, ale zawsze lekkie rozciągniecie lędźwi przed nie zaszkodzi (ja tak robiłem gdy miałem te problemy co Ty, gdy przestało mnie boleć, nie rozciągam się przed).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 424 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6517
Masz wadę postawy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolin123/Dziennik To jeszcze nie koniec

Następny temat

Czy ćwicząc nogi powiększe biceps?

WHEY premium