SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ju-jitsu a modern ju-jitsu ( lublin )

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1593 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12549
Jak dla mnie japonskie jj to wszystko w jednym czyli dokladnie nic.

Dokładnie. Renschu, trenując powiedzmy 3x na tydzień (standard) stójkę rzuty i parter, uczysz się o wiele wolniej niż trenując np sam parter 3 razy w tygodniu. No chyba że w danej sekcji kładą większy nacisk na daną płaszczyznę walki.
U mnie kładli większy nacisk na stójkę, na parter znikomy, a stójka dzielona była pomiędzy full kontaktowe karate i tajski boks. Nie wiem jak w ju jitsu japońskim ale zdaje mi się że podobnie jest wszystko po trochu tak jak Michał napisał, o ile się nie mylę to tam chyba broń też dochodzi?
Ja bym Ci polecał bjj.

Zmieniony przez - Kazik86 w dniu 2007-01-11 23:08:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
ile się nie mylę to tam chyba broń też dochodzi?

W 1/4 czy 1/3 sekcji. Im bardziej "tradycyjna" i im bardziej "miękka" odmiana-tym większa szansa na treningi z bronią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 686
Jeżeli chodzi o sztukę władania bronią, to nie jestem zainteresowany, z całym szacunkiem dla tradycyjnych SW trening z bronią byłby dla mnie stratą czasu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 765 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3916
Ja jeszcze do wypowiedzi KAzika dorzuce, ze moi rywale (niezli zawodnicy jj) w parterze robili czesto bledy wrecz karygodne, takie jakie zrobily by osoby nie majace nic do czynienia ze SW, walczyli na chama, a przy tym zachowywali sie czesto jak uliczne dresy-cos na zasadzie nie wazne co Ty zrobisz, ja i tak chwyce Cie za leb i sprobuje Ci go wyrwac z kregoslupem...dodam na marginesie, ze taka technika przeciwko bjj nie dziala.

W bjj sa elementy samoobrony, ale nacisk na nia zalezy od sekcji, ogolnie bjj samo w sobie to dobra samoobrona, poczytaj troche forum (to do autora), poszukaj w archiwum, bo o bjj bylo to wszystko juz.

Doradca dzialu grappling i C/S.

...nie powiedziales w ryj to nie powiedziales nic...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5435
A Ty Pinec gdzie teraz chodzisz, trenujesz bo na lubliniance chyba juz nie podobno .... a w K-1 boks tez jest ... wogole moglibyscie opisac co w cykolnie kiedys i jka a co w w innym ...pozdro

,, Wole w sercu masz
walczysz i wygrywasz... "

JUst DO it !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
przypominam - autorowi topicu chodziło o samoobronę, a nie o trening dla sportu czy przyjemności. bjj przy wszystkich swoich zaletach trudno polecać z czystym sumieniem do tego celu - za mało stójki, za mało walki w klinczu, za mało obaleń i obron przed nimi. chyba, że w danej akademii są obowiązkowe dla wszystkich zajęcia dżudo lub zapasów, a to zmienia postać rzeczy. zresztą o "ulicy" nie będę się rozpisywał, wszyscy znamy realia.

zawodnik z modern ju-jitsu bedzie przegrywał na zasadach bjj, gdzie jego taktyka, wynikająca z jego zasad walki sportowej, nie zda egzaminu, ale i bjjowiec może mieć problemy na zasadach full contact ju-jitsu, gdzie oprócz tego, że gdy nie dzieje się nic (tzn nie ma czytelnej, technicznej akcji) w parterze po 20 sek, o ile pamiętam, sędzia przerywa walkę i wznawia w stójce, mozna jeszcze dostać po głowie i to wcale dobrze. co zresztą sam widywałem na turniejach.

dalej, zapominacie, że modern jj to nie jest styl. to ogólny kierunek, bardziej formuła walki sportowej niż styl. pod szyldem sportowego jj można robić wszystko, walka w dystansie, klinczu, parter - w proporcjach według uznania i umiejętności trenera. dlatego to zawsze loteria, na co i na kogo się trafi. dotyczy to tak trenerów, jak i zawodników. inna sprawa, że w naszych warunkach trudno jeszcze o szkołę modern jj, w której parter stałby na wysokim poziomie.
ale, jako się rzekło, autorowi topicu chodziło bardziej o samoobronę, gdzie bez stójki i obicia w niej nijak, niż o walkę sportową. co nas zresztą prowadzi do wielce odkrywczej myśli, że najlepiej być przekrojowym...

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2007-01-12 10:16:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Mój błąd. Z BJJ mam kontakt mniej niż ograniczony-i są to ludzie (w tym jeden 1 dan z mojej sekcji) trenujący w Grapplingu Kraków-czyli klubie prowadzonym przez niemal samych byłych Judoków, co raczej znacząco wpływa na ich metodykę. Autorze topicu-nie myślałeś przypadkiem o Judo? Zwykle:
-jest całkiem tanie, w porównaniu do innych SW
-jest popularne, w każdym większym mieście jest zwykle po parę klubów,
-nie "kupujesz kota w worku" jak w przypadku JJ gdzie jest setka podstyli, z czego znaczna część o wątpliwej przydatności do walki
-nacisk na parter jest tam mniejszy niż w BJJ a nacisk na walkę w stójce/klinczu większy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
zawodnik z modern ju-jitsu bedzie przegrywał na zasadach bjj, gdzie jego taktyka, wynikająca z jego zasad walki sportowej, nie zda egzaminu, ale i bjjowiec może mieć problemy na zasadach full contact ju-jitsu, gdzie oprócz tego, że gdy nie dzieje się nic (tzn nie ma czytelnej, technicznej akcji) w parterze po 20 sek, o ile pamiętam, sędzia przerywa walkę i wznawia w stójce, mozna jeszcze dostać po głowie i to wcale dobrze. co zresztą sam widywałem na turniejach.

Bo to wynika ze sztucznego ograniczenia do 20 sekund, niszczącego strategię chwytacza. W ogóle te FCJJ ma bardzo śmieszne, hybrydowe reguły. Ale paru z BJJ startowało z tego co kojarzę, z sukcesami. Skonfrontuj ich w normalnej walce, vale tudo to BJJ prawdopodobnie zmiecie tych zawodników MJJ (tych co trenują pod samoobronę). Z tymi co trenują BJJ, zapasy i stójkę pod hasłem MJJ może być różnie. De facto BJJ też można potraktować jako MJJ.

Poza tym od pewnego etapu większość zawodników BJJ trenuje pod VT - poradzą sobie w stójce i to dobrze.

Co do samoobrony - to nie polecam żadnego stylu, ale broń i szkolenie w niej - pałka sztywna, teleskopowa, kij itp.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2007-01-12 11:22:07

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cavior: Z BJJ mam kontakt mniej niż ograniczony-i są to ludzie (w tym jeden 1 dan z mojej sekcji) trenujący w Grapplingu Kraków...

Jeśli to jest koleś około 90 kg i do tego jeszcze prowadzi zajęcia aikido z dziećmi, to znam go.

Cavior: ... czyli klubie prowadzonym przez niemal samych byłych Judoków.

Ostatnio trochę się zmieniło. Mianowicie Michał M. wyjechał za granicę. Z prawdziwych judoków został tylko Dudu. Zajęcia prowadzą jeszcze Animek i Spinki - z judo nie mieli wiele wspólnego.

Sorry za off topa.

Także polecam judo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 686
Miałem już styczność z treningami judo i wiem, że skupiają się one głównie na walce sportowej (co jest zrozumiałe). Jeżeli chodzi o FMA, to wydają mi się interesujące, niemniej jednak poza samą doraźną samoobroną chciałbym rozwinąć siłę, wytrzymałość, itp.. Poza tym pałkę teleskopową nie wszędzie można wnieść i nie zawsze można jej użyć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co na udo??

Następny temat

Gosciu ma prawidlowy odruch

Wiecej