SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jakie złożyc dokumenty do pzu na odszkodowanie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10888 Napisanych postów 49842 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
uległam wypadkowi w domu,i proszę o podanie jakie, gdzie i kiedy moge złożyć dokumenty do Pzu o odszkodowanie. mam ubezpieczenie grupowe i w związku z tym procedura odbędzie się przez zakład pracy czy inną droga?
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 4507 Napisanych postów 66687 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 696834
Wypadki w pracy, jak i poza miejscem naszej pracy przytrafić mogą się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, braku koncentracji, czy rozkojarzenia i problem gotowy. Może to być lekki uraz, ale również przytrafiają się sytuacje, kiedy do końca życia pozostajemy niepełnosprawni i borykamy się z problemami zdrowotnymi. Z tego też względu wprowadzono coś takiego jak ubezpieczenie pracownicze.

Ubezpieczeniem określić można umowny obowiązek świadczenia ubezpieczyciela na wypadek powstania w naszym życiu różnego rodzaju wypadków. W sytuacji takiej mamy szanse na otrzymanie odszkodowania na podstawie składek, które płacimy co miesiąc firmie ubezpieczeniowej. Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenia tego typu obowiązują tylko w sytuacji, gdy uraz przytrafi się nam w pracy lub w drodze do niej. Istotne jest również to żeby w pracy przestrzegać zaleceń BHP. W sytuacji, gdy doznasz wypadku i wyniknie on z nieprzestrzegania zaleceń BHP, to niestety ubezpieczyciel może Ci nie wypłacić odszkodowania, a bez wątpienia firmy tego typu będą robiły wszystko, aby uniknąć wypłaty.

Jeżeli jesteś zainteresowany zapisaniem się do tego typu ubezpieczenia w PZU, to najlepiej skontaktować się w tym celu ze swoim pracodawcą, a konkretnie osobą z działu kadr, która zajmuje się tego typu sprawami. Wytłumaczy Ci ona dokładnie, co należy zrobić i gdzie złożyć niezbędne ku temu papiery.

Więcej informacji znajdziesz również na stronie PZU pod tym oto linkiem: https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-po-wypadkuModerator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 127 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 329
Musisz się udać do lekarza po zakończonym leczeniu i poprosić o dokumenty - pewnie dostaniesz ich ksero. Wiem, że ulegając wypadkowi w pracy, trzeba spisać protokół, a poza miejscem zatrudnienia.. nie jestem pewny. Dobrze byłoby zadzwonić po prostu pod numer infolinii PZU, tam Cię dokładnie poinformują o szczegółach.
4

Istota wolna nie użala się nad sobą, zmarznięty ptak spadnie z drzewa bez cienia żalu nad soba.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból szyi po prawej stronie

Następny temat

Łódzki ShadowsClub

injelly