SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jakie ćwiczenia?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 641

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Kobieta

Wiek

19lat

Waga

57-58kg

Wzrost

168

Cel treningowy

lepsza kondycja, smukła sylwetka, ujędrnienie ciała, spalenie tłuszczu

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

dużo chodzenia

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

kontuzja kolana (da się przeżyć)

Zażywane suplementy

nie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Cześć :)
Zacznijmy od początku! Od jakiegoś czasu postanowiłam wziąć się na siebie! Początkowo było to ograniczenie pewnych składników, jakieś drobne ćwiczenia w domu. I udało się :)
-10cm w obwodzie brzucha, -8cm w udzie, -5cm w łydce, i tylko -3 w biuście
Jest lepiej, mam prawidłową wagę, ale chciałabym by było 'dobrze'.

Przez długi czas nie jadałam mięsa. Od jakiegoś tygodnia ustaliłam sobie nową dietę: jem zdrowo :) gotowany kurczak, brązowy ryż i makaron, ciemny wieloziarnisty chleb, jajka, jogurty itd :) Fakt, czasami tracę silną wolę jak ktoś postawi przede mną miskę ze słodyczami czy niezdrowymi przekąskami, ale i wtedy staram się ograniczyć do minimum.

Chcę do tego zacząć znowu ćwiczyć. Aby mieć lepszą kondycję, wysmuklić sylwetkę, spalić tłuszczyk i ujędrnić ciało. Jednak nie wiem jakie ćwiczenia są najlepsze. Ćwiczyć w domu czy może wybrać się na siłownię (szczerze -boję się tam iść, ponieważ nie mam z kim, no i nigdy tam nie byłam, chociaż i w domu lekko krępuję się ćwiczyć, wiedząc, że za ścianą ktoś jest :D )?
Myślałam również o zakupie rowerka treningowego.. czy to dobry pomysł?
Chcę tylko dodać, że mam mały uraz kolana (ale jestem zabezpieczona w dobry stabilizator, którego używam przy dłuższym/intensywniejszym wysiłku dla kolana :D)

wzrost: 168,5cm
waga: ok. 57-58kg
wiek: 19lat
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zapraszam do tego działu:

https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html

tutaj Panie na pewno doradzą coś odpowiedniego dla ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
dziękuję :)
skasowałabym więc ten post, ale... nie wiem jak..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dedal2dot0 - Redukcja

Następny temat

Koszykówka, czy jeszcze zaczynać?

WHEY premium