SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaki porządek treningu usprawniającego biodra?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Witam
Od kilku dni czytam Wasze forum i widzę, że jest tu wiele osób z porządną wiedzą. Nie znalazłam jednak odpowiedzi na mój problem. Mam problemy z kręgosłupem (dyskopatia lędźwiowa) i z biodrami - problem bliżej nie określony.

Chodziłam na 2 terapie manualne na kręgosłup, fizykoterapeuta zalecił ćwiczenia.(na pytanie jak - bardzo lakoniczne odpowiedzi) zaczynam ćwiczyć pojawia się ból w biodrach - znowu masaże, odpoczynek minimum tydzień i nie długo znowu chcę zacząć ćwiczenia. Jednak aby znowu nie zrobić sobie krzywdy chciałam dowiedzieć się jaki powinien być porządek ćwiczeń, głównie proszę o radę w sprawie bioder.

Ból występuje w grupie mięśni odwodzicieli - odwodzenie nogi, chociaż 3 razy kończy się skurczem w naprężaczu powięzi i w pośladku oraz występuje ból wiązadle łonowo-biodrowym.

Myślę, że powinnam rozciągnąć i wzmocnić wszystkie mięśnie w okolicy :)

Czy odpowiednia będzie kolejność:
1. Rozgrzewka - trochę podskoków, przysiadów, pajacyków - taka na rozruszanie.
2. Ćwiczenia wzmacniające - typowe na pośladki i uda - unoszenie nóg w klęku podpartym, unoszenie bioder w leżeniu na wznak itp - na początek nic z odwodzeniem nóg
3. Rozciąganie

czy rozciąganie powinno być przed ćwiczeniami wzmacniającymi?? czy może dwa razy?
a może na początek tylko rozciąganie - a w takim przypadku z rozgrzewka czy bez?
jaka intensywność dla całkiem zastanych mięśni i stawów? 2x w tygodniu? czy mogę częściej?

Bardzo proszę o wskazówki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
ciezko dobrac usprawnianie jesli nie ma konkretnej diagnozy,skad jestes?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Jestem z okolic Wrocławia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Nie ma dokładnej diagnozy bo ogólnie rzecz biorąc nie ma raczej poważnego schorzenia. W młodości miałam leczoną dysplazje, zdjęcia były robione, nic się nie dzieje. jednak zawsze jak się "zastoją", potem jest problem a z wiekiem coraz gorzej.. chce się wziąć za siebie.. póki jeszcze nic się poważnego nie dzieje.

Ból jest duży, robią się jakby przykurcze. wczoraj wydaje mi się, że miałam po ćwiczeniach przykurcz mięśnia pośladkowego małego i bolał mnie też naprężacz.. wieczorem rozciągnęłam pośladek, trochę pomogło.. jeszcze boli.. na razie poczekam aż przejdzie. ale następnym razem chciałabym zacząć poprawnie.

Jakieś sugestie ktoś ma?

Zmieniony przez - MimiKu w dniu 2013-01-03 20:16:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
moglbym ci ewentualnie podrzucic namiar na ponoc dobra rehabilitacje w legnicy,dlatego pytalem skad jestes bo slyszalem o roznych dobrych osrodkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
W ramach rozgrzewki rób ćwiczenia ósemkowe stawu biodrowegoo.Ćwiczenie to powinno przypominać ruchy wykonane w hulahop.Wykonuj ok. 6 - 8 razy w każdym kierunku.Poleciłbym Tobie ćwiczenia na trampolinie.Ogromną zaletą ćwiczeń na trampolinie jest to, że nie stanowią zagrożenia dla tkanki tworzącej stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Dzieki za odpowiedz. Dostępu do trampoliny na razie nie mam, jak będę miała na pewno skorzystam, oprócz że zdrowe to jeszcze przyjemne :) Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?
Ja była dzisiaj u fizjoterapeuty, zapytałam o to samo co was. Odpowiedział: Po rozgrzewce rozciąganie, wzmacnianie i na koniec znowu rozciąganie. Mam jakieś zastane i bolące więzadła, szczególnie łonowo udowe, rozciąganie najważniejsze.

Zmieniony przez - MimiKu w dniu 2013-01-04 16:53:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców od odcinka lędźwiowego aż do piersiowego, wyniki MR

Następny temat

rwacy ból w prawej czesci klatki piersiowej po środku

WHEY premium