SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak zacząć?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Witam!
Niedawno zainteresowałem się armwrestlingiem,jestem kims poniżej amatora (16 lat, 177 cm wzrostu, 78 kg wagi) i pomyślałem,że ktoś mógłby mi doradzić jak zacząć to trenować na dostępnym mi sprzęcie:
- dwa hantle 5 kg
- dwa hantle 3 kg
- ekspander z 3 sprężynami
- sztanka łamana max ciężar - 15-20 kg

odrazu napisze,ze wszelkie sugestie typu "idź do klubu" odpadają,gdyż mieszkam w bardzo małej wsi i do najbliższego "miasta" mam ok 15 km (nie ma tam klubu arm)

Jest to jeden z nielicznych sportów,który przypadł mi do gustu i chciałbym "coś" w nim osiągnąc;]

z góry dziękuje ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2396
z takim obciazeniem to powiem tak zrob stół do siłowania ( lub kup) i siłuj sie siłuj siłuj siłuj i jeszcze raz siłuja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2130
Jest to jeden z nielicznych sportów,który przypadł mi do gustu i chciałbym "coś" w nim osiągnąc;] -wybredny jesteś ,a i skombinuj sobie więcej obciążenia na te ,,sztanke,,

...w życiu piękne są tylko chwile...R.R.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
wiem,że to mało ale myśle,że zawsze może się do czegoś przydać.

Jeśli macie wychwytywać błędy (każdemu się zdarzają) i pisać głupie odpowiedzi to może lepiej nie piszcie?

Myślałem,że można sie tu poradzić bardziej zaawansowanych sportowców, bo chyba ta strona ma to na celu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2130
Nie żal się kolego,tylko czym prędzej zrób lub kup stół jak ci napisał sss123,do tego dobrze jakbyś miał hantel z grubym gryfem jak już to wszystko sobie zrobisz to wtedy poczytaj ,jest tu dużo tematów o tym jak zacząć.

Zmieniony przez - made in pl w dniu 2008-11-23 14:51:51

...w życiu piękne są tylko chwile...R.R.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3125
Kup sobie stół LOL!!!! Macie pojęcie ile on kosztuje?!
Rzeczywiście naprowadziliście chłopaka.
Może ja powiem coś od siebie (kilka wskazówek):

Sam zacząłem siłować się miesiąc, dwa temu tak więc wiem OCB.

Co musisz ćwiczyć??

Nadgarstki- podstawa, nie potrzeba tu z byt dużego nakładu finansowego, a pomysłowości i chęci. Nie będę ci wypisywał ćwiczeń bo tego tu pełno.
Palce- bardzo ważne w tym sporcie.
Bicepsy- to chyba wiadomo czemu :)
Klatka, Barki, Triceps...


Jaki sprzęt??

Otóż jeśli nie chcesz wydawać kasy (lub jej nie masz) na obciążenie, ławeczki, modlitewniki itp. Jest wiele sposobów. Sam osobiście dużo nakładu mam wylanego z betonu lub przyniesionego ze złomu. Modlitewnik zrobiłem sam ze starego krzesła i szerokiej dechy. Jeśli jesteś pomysłowy to nic trudnego zorganizować sobie siłownie i ćwiczyć szczególnie pod kątem Armwrestlingu.

Jakby jeszcze jakieś pytania, czekam.

Zmieniony przez - Czehu w dniu 2008-11-23 17:19:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2130
Sam zacząłem siłować się miesiąc, dwa temu tak więc wiem OCB. -
-uważnie będziemy się przyglądać twoim poradom,przecież ćwiczysz już dwa miesiące i wiesz o co biega....przecież.Narazie to poradziłeś koledze jak zostać złomiarzem,jak już chce trenować to po pierwsze musi mieć stół(to podstawa)!!...i polecam mu ćwiczyć na dobrym sprzęcie na którym nie nabawi się kontuzji.Aty myślisz że bez ćwiczeń przy stole ,a opierając się tylko na modlitewniku z deski i kupie złomu zrobisz z siebie mistrza armsportu????...powodzenia.Więc nie wiesz to nie wypisuj głupot.

...w życiu piękne są tylko chwile...R.R.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2396
Czehu -widze ze z Ciebie prawdziwy doswiadczony armwrestler !!! bravo... ja osobiscie poczytam o tym jakie to cwiczenia wykonujesz na tych swoich betonowych obciazeniach ..?????? i jak dobrze ciwczy sie nadgarstek na duzych szerokich kolał z betonu..?? Wiedziałem ile kosztuje stol jak jeszcze nie wiedziałes co to jest armwrestling !!! Na orginalnym stole najlepiej sie cwiczy bo zawody rangi krajowej odbywaja sie na takim własnie stole ale Ty oczywiscie to wiesz przeciez trenujesz juz 2 miesiace ( napisłem w pierwszej kolejnosci zrob!!!! moze nie kazdy ma mozliwosci zrobienia a ma kase to pier....li łazic po złomach ...sam mam robiony stół ) A tak wogole to ciekawe jak bedziesz podnosił na nadgarstek hmm z 85 kg to jak Ci betonowe obciazenie wejdzie na sztangielke hmm proponuje napisz trening tutaj biorac pod uwage sprzet jakim dysponuje autor tematu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takim spzretem nic nie zwojujesz . Podstawa to gruby gryf(koszt ok 30zł zrobienia takiego) , pas do judo 15złsztanga prosta i sporo obciążenia i stół albo chociaz połówka do wyciagu . To jest minimum . Raczka gruba , połówka stołu , pasy do judo , wyciag bloczkowy i mozeszcos działac konkretnie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3125
ale wy macie nasrane w bani! czy ja mówiłem że robie nadg. betonowym obciążeniem?? Nikomu nie karze łazić po złomach, wisi mi to czy będzie on ćwiczył czy nie. Czy stół wykonany samemu musi być gówniany??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2130
po pierwsze to jeżeli cie nie obchodzi czy będzie ćwiczył to po co sie wypowiadasz,po drugie to nie wiem jak sss123 ale ja z chęcią ci udowodnie czy mam ,,nasrane,,.Po trzecie też mam stół wykonany własnoręcznie i nikt tu nie mówił że takowe są gówniane.Zbastuj troche...to na koniec.

...w życiu piękne są tylko chwile...R.R.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 miesieczny plan na siłę.

Następny temat

Nowy plan na sile klatki.

WHEY premium