SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak wygrać z podjadaniem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44
Witam, od jakiegos czasu jestem czytelniczka tego forum, szczegolnie tych artykułów o odchudzaniu i fitness. Interesuje się zdrowym odżywianiem, trochę czytam o tym, sama staram sie zdrowo odżywiać i myslę, że wychodziłoby mi to całkiem nieźle, gdyby nie małe (liczne) błędy, których po prostu nie potrafie wyeliminować. Problem tkwi w moim podjadaniu, staram sie ograniczać moje główne posiłki, ale między nimi to już się nie kontroluję. Mój przykładowy jadłospis:

I śniadanie:
płatki owsiane + owoc lub 2 kanapki z twarogiem +jogurt
herbata

II śniadanie:
jogurt z bułką/ serek danio/ drożdzówka (wiem bład)/ owoce

obiad (domowy):
kotlet mielony/ schabowy/ spaghetti/ kurczak
do tego niewielka ilość ziemniaków/ ryż lub makaron/
surówka/ ogórki kiszone

podwieczorek:
kanapka jak na śniadanie/ jogurt + owoce

kolacja:
tosty z wędlina i żółtym serem (wielki błąd)/w bardziej optymistycznej wersji to znow jogurt

czesto wieczorem piję kakao

Mój sposób odżywiania nie wygląda najgorzej,być może tylko tak mi się wydaje :) najgorsze jest jednak to co potrafię zjeść między tymi posiłkami, otoż: kilka kostek czekolady ;/, te nieszczęsne drożdżówki,batony typu "corny", jabłka, marchewki, pomarańcze, migdały,orzechy, ciastka, wafelki, cokolwiek znajdzie sie pod ręką.
Nie potrafię tego opanować mimo, że nie zawsze czuje głod, to jem, bo lubię, a szczególnie dużo jem, kiedy się stresuje, wtedy najbardziej pomagają słodycze. Chciałabym znaleźć w sobie tyle silnej woli by poprzestać na tych 6 posiłkach i nic więcej nie jeść. Nie potrafię się dostosować do żadnej diety, po prostu jem jak mam ochotę. Kiedys i tak było gorzej, teraz chociaż staram sie wybierać te bardziej wartościowe i zdrowsze rzeczy ;)
Drugim poważnym błędem jest to, że troche za mało piję, kilka kubków herbaty dziennie, niesłodzonej, za to w ogóle wody, dodam, że alkoholu także nie piję ;)
Jeśli chodzi o moją aktywność to jeśli mam czas chodzę 2/3 razy w tyg na aerobic, choć ostatnio bylam tam ponad dwa tyg temu, biegać nie znoszę, męcze się wtedy okrutnie, czasem wieczorem ćwiczę sama w domu, ale zbyt krótko (15-30 min) żeby cokolwiek spalić.
Znam dobrze swoje błędy (choć pewnie nie wszystkie) ale nie umiem sobie z nimi poradzić.
Nie wiem czy to dobre miejsce na mój problem, ale może ktoś mógłby coś poradzić, zmotywować mnie na dłużej niż jeden dzień (tyle potrafie wytrwać przy moich "zdrowych" postanowieniach). Jakieś zmiany w żywieniu, ale niewielkie, może większe posiłki, by potem już nie podjadać.
Wiem, że może pisze trochę chaotycznie, ale jeśli ktoś coś zrozumiał to proszę o komentarz, radę.

Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 62/63

Wzrost: 172

Obwód klatki: 85

Obwód ramienia: 27

Obwód talii: 74

Obwód uda: 54

Obwód łydki: 36

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 24% (?)

Aktywność w ciągu dnia: szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od 4 miesięcy niesystematycznie uczęszczam na aerobic, zdarza się, że ćwiczę w domu ok 30 min

Odżywianie: jem właściwie wszytsko,jak wspomniałam staram sie zdrowo, ok 5/6 posiłków dziennie (nie wliczając podjadania),niestety lubie słodycze, choć staram się jeść je z umiarem ( nie zawsze wychodzi), uwielbiam jogurty, nabiał prawie w każdej postaci, nie lubię zbyt tłystych potraw, preferowane mięso to drób, ryby ewentualnie wołowina, z ww to ryż, makaron.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: nie mam

Stan zdrowia: b. dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: zamierzam systematycznie chodzić na aerobic 2/3 razy w tyg po 2h

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: nie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Podjadanie może wynikać z niedoborów niektórych składników odżywczych, zbyt niskiej kaloryczności dostarczanej... Twój jadłospis nie jest idealny pod kątem hamowania apetytu i promowania uczucia sytości

Niedostarczanie wody we właściwej ilości wiąże się z naprawdę poważnymi konsekwencjami dla zdrowia! miewasz np: bóle głowy? Dodatkowo woda może ograniczyć podjadanie...

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-02-04 23:20:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44
Hmm czasem miewam bóle głowy,ale zazwyczaj są one spowodowane zmianą pogody albo stresem i zmęczeniem. Najgorsze, że ostatnio zauważyłam , że chce mi się spać w ciągu dnia, potrafie zasypiać czytając książkę, co nie zdarzało mi sie wcześniej, nie wiem czy ma to jakiś związek z jedzeniem, ale może to jakieś osłabienie, niedobór czegoś (?)
Wiem, że moje obiady nie wygladają najlepiej, ale po prostu jem co mi ugotują i nie ukrywam, że lubię domowe jedzenie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44
właśnie,więc jak zahamować ten wilczy apetyt? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Raczej nie chodzi tutaj o jeden czynnik, ale o całą grupę czynników. Przede wszystkim deficyt kaloryczny nie może być zbyt duży. Białko pełnowartościowe powinno być obecne w każdym posiłku. Dodatkowo zwiększ ilość warzyw do około 200-300 g do posiłku(w zależności od diety jakiś owoc też czasem może być uwzględniony). Jedz regularnie, nie rób dużych przerw między posiłkami. Ogranicz węglowodany przynajmniej do 40% zapotrzebowania energetycznego, unikaj tych najbardziej `oczyszczonych`. Utrzymuj regularną aktywność fizyczną wbrew pozorom pomoże utrzymać bilans kaloryczny. Jest jeszcze wiele innych czynników np: ilość cynku w diecie itp.

Niedobory wody mogą być przyczyną bólu głowy jak również wielu innych nieprzyjemnych dolegliwości...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44
Dzięki za wskazówki, spróbuję zmusić się w końcu do tej wody i zacznę prowadzić dziennik, może w ten sposób poprawię moją "dietę" i samokontrolę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
te nieszczęsne drożdżówki,batony typu "corny", jabłka, marchewki, pomarańcze, migdały,orzechy, ciastka, wafelki, cokolwiek znajdzie sie pod ręką.

Trzeba zatem zrobić tak, aby te rzeczy (oprócz orzechów)nie były pod ręką.

To jest pierwsza rzecz jaką się powinno zrobić przy zmienianiu swojego trynu odżywiania. Skoro nie chcesz i nie zamierzasz jeść słodyczy, to po co je trzymasz w domu?

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44
właśnie ja nie trzymam, ale domownicy kupują i kuszą ;) dziennik prowadze i głupio mi wpisywać tam same smakołyki, tymbardziej nie chce mi się ich szukać na liście, więc wole nie zjeść, no staram się ;)
a mam jeszcze pytanie o trening, otóż jak napisalam, chodziłam troche na aerobic, bywało, że jak jeszcze ćwiczyłam regularnie tzn 2,3 razy w tyg, to nie zauważyłam, żeby moje nogi stały sie bardziej smukłe, mięśnie się wyrobiły, ale uda, łydki dalej były "potężne" i nadal są. Nie oczekiwałam efektów po 2 tygodniach, no ale po 3 miesiącach... czemu tak? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Wiem,ze trudno sobie odmowic smakolykow,zwlaszcza jak domownicy kusza Ale niestety trzeba.Trzeba i koniec.Nie ma,ze boli.Albo sie bierzesz za cos porzadnie,albo odpuszczasz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

No i zaczęło mnie podlewać. ;) Pomocy?

Następny temat

7 LEKKICH posilkow na mase

WHEY premium