SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak utrzymac ulozona diete? 4-5posilkow dziennie?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 400
Hejka,

kupilam diete oraz trening. szalu nie ma, zadnych rewolucji, restrykcji. wytrzymalam jakos 2 tygodnie. na trenign zawsze mam czas. wstane rano i przed praca, chociaz 30 minut i 3 cwiczenia z listy a jak mam wiecej czasu to nawet dorzuce sobie serie lub zrobie dodakowe cwiczenie.

trudno mi sie zorganizowac, zakupy, pozniej mierzenie, wazenie, sprzatanie kuchni, pakowanie pojemniczkow - duzo czasu mi to zajmuje. albo trzymam sie planu i nagle czegos nie ma w lodowce i po planie.
liczylam, ze do diety dopiesze mojego faceta i jakos bedzie razniej, ale w tej kwestii ni emoge liczyc za bardzo na niego.

do tego grudzien - swiateczne przysmaki od miesiaca pojawiaja sie u mnie w pracy, odejscia podsumowania, wigilia firmowa, zamkniecie miesiaca, nadgodziny. nie potrafie zjesc tylko jednego cukierka.

pytam powaznie - jak sobie radzicie? jakies patenty? jak wzmoc sile woli?

dziekuje za azda odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
ekhm, tu nie ma żadnej filozofii, musisz się po prostu lepiej zorganizwać. dla chcącego nic trudnego. sa różne sposoby na oszczędność czasu- możesz przygotować jeden posilek i podzielić na kilka porcji, gotować ryż/kaszę "hurtowo", piec zapiekanki/fritaty/pieczenie/muffinki w piekarniku (wtedy nie musisz stać i pilnować garów), robić jednogarnkowe dania, no nie wiem, co Ci jeszcze podpowiedzieć. jak czegoś nie masz w lodówce to postaraj się znaleźć zamiennik.
mnie osobiście motywują efekty, bo jak tak jakby się starasz...to tak jakby masz efekty. niestety, trzeba być konsekwentnym. Jak chcę się złamać to sobie przypominam, ile już włożyłam wysiłku, to zawsze działa

aha, i druga sprawa./ możesz jeść mniej posilków, mniej pojemniczków:P
no umówmy się, przygotowanie posiłków na cały dzień to ok 30=45 min, no chyba, że musisz jeść superwykwintnie i każdy produkt pakować do osobnego pojemniczka


Zmieniony przez - kebula w dniu 2015-12-19 17:59:36

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Jeżeli masz wykupioną dietę tutaj, na potreningu, to możesz napisać do dietetyka, który Cię prowadzi, żeby ustalić schemat posiłków taki, że na 2-3 dni masz takie same obiady czy drugie śniadania - wtedy ograniczasz sobie czas na ich przygotowania, robiąc to raz na kilka dni, a nie codziennie.

Dodatkowo jeżeli wiesz, że jakieś produkty regularnie pojawiają się w diecie, kup większy zapas: kasze, makarony, ryż, płatki owsiane, bakalie mogą poleżeć dłużej. Mięsa, ryby i chleb można zamrozić. Mrożone warzywa też mają długi termin przydatności do spożycia. Olej czy oliwa też nie psują się po tygodniu.
Potreningu daje też na pewno tygodniowe listy zakupów, gdzie jest co do grama wyliczone ile czego trzeba kupić.

Mając już zapasy w szafkach i zamrażalniku na bieżąco uzupełniasz sobie głównie owoce, warzywa sezonowe i nabiał.

A w razie czego kombinuj z zamiennikami: nie masz orzechów włoskich, użyj migdałów. Nie masz suszonej żurawiny - wrzuć kilka rodzynek, nie masz twarogu weź serek wiejski - masz tu na stronie dostępne kalkulatory z wartościami odżywczymi produktów, możesz zawsze sprawdzić, który ma podobne makro i ile go dodać.


Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2015-12-19 18:42:08

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Nie ma tu codownego sposobu. To wszystko kwestia organizacji. Jeśli dopiero zaczynasz na pewno grudzień jest trudnym miesiącem. Ale dla chcącego nic trudnego. W pracy nikt dziwnie nie patrzy jak odmawiam poczęstunku. Dobrze działa patent zalergią/unikaniem jakiegoś produktu. Mówię że nie jem glutenu i jakoś wszyscy lepiej reagują :)
Dziewczyny dobrze gadają. No i do pustej lodówki nie można dopuścic :) Trzeba zrobic pożądne zakupy wg listy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 4694 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53264
Jak się czegoś bardzo chce, to wszystko da się zrobić. Nie ma większej filozofii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
A ja bym zaczął od samego początku. Musisz sobie obrać konkretny cel (najlepiej dobrany zgodnie z zasadą S.M.A.R.T.). Jak już to ustalisz i będziesz na serio chciała go osiągnąć - to masz główne, niewygasające źródło motywacji.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kobieta na siłowni – czyli pułapki z żelaza – CZ. II

Następny temat

Co robić?

WHEY premium