SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak ulżyć nadgarstkom

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Mam 16 lat, 178 cm wzrostu, 63 kg wagi i robię masę. Przestałem robić ćwiczenia na gryfie prostym bo wysiadły mi nadgarstki. Miałem przerwe w ćwiczeniach 3 tygodnie. Po tym czasie wszystko wróciło do normy. Obecnie jestem w 2 tygodniu 2 cyklu. Z powodu braku gryfu łamanego robię ćwiczenia tylko na hantlach. Pomimo tego znów lekko zaczyna boleć mnie nadgarstek. Szczególnie lewy. Czym może być to spowodowane? Myślałem, że zmieniając gryf na hantle oszczędze nadgarstki bardziej. Może zła technika? Czy po treningu na siłce dobrze wsadzić nadgarstki pod zimną wodę? Ja czuję po tym ulgę ale chwilowo tylko. Co robić?!

P.S Mówiąc, że zmieniłem gryf prosty na hantle mam na myśli ćwiczenia samego bicepsu.

Zmieniony przez - Hiero w dniu 2010-08-03 19:06:05

SHUT UP AND TRAIN !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4398
Przede wszystkim dobra rozgrzewka. Tez mialem powazny problem z nadgarstkami zawsze na silowni. Niedawno sobie zdalem sprawe, ze juz mi to minelo i teraz jest w porzadku. Rozgrzewka to podstawa. Uzywalem tez jakis czas zelow rozgrzewajacych, tez pomagaly. Z czasem nadgarstki sie wzmocnia na pewno. Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
A w innych ćwiczeniach ?

Gryf łamany odciąza nadgarstki.

Może za duży cięzar ?

Jak z techniką ?


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Znaczy powiem tak, że ból w nadgarstkach pojawia się tylko przy ćwiczeniu na biceps i triceps gdzie robię hantlami ćwiczenie. Wcześniej wysiadły mi 2 nadgarstki a podczas dzisiejszego trenigu bolał mnie tylko jeden (lewy).

mumakil możesz polecić jakąś maść rozgrzewającą?
Spróbuję też lepiej się rozgrzewać. Niby rozgrzewam nadgarstki ale bardzo krótko. Robię zaledwie kilka "skrętów" nadgarstkami bo myślałem, że to wystarczy.

Będe się jeszcze starał poprawić technikę ale ponieważ cykl zacząłem niedawno a ból lekki jest to szukam jakoś sposobu na szybkie kurowanie go bo w przerwie pomiędzy cyklami napewno łatwiej będzie mi o nadgarstki zadbać.


Viren chodzi Ci o gryf lekko czy mocno łamany? Który lepiej odciąży?

Zmieniony przez - Hiero w dniu 2010-08-03 19:17:55

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 293 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4398
Ja uzywalem zwyklego fastum bo to mialem w domu. Co do rozgrzewki to pocieralem nadgarstki, pozniej krecilem, pozniej rozciagalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Mam fastum i kurowałem nim nadgarstki podczas przerwy między cyklami. Z tego co wiem to fastum można używać tylko tydzień a jeśli ból nie ustępuje trzeba zgłosić się do lekarza. I tak stosowałem go 2 tygodnie i przestałem bo skoro tak jest napisane to nie można chyba stale używać tego.

Zmieniony przez - Hiero w dniu 2010-08-06 11:35:49

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Jak wysiadają może warto pomyśleć o czymś na stawy np. Glukozaminie?

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
@Hiero

Jesteś jeszcze młody (16) i z tego co widzę w profilu drobno zbudowany. Twoje nadgarstki po prostu nie wytrzymują takich obciążeń. Nie ma innej opcji jak powoli je przyzwyczajać do obciążeń. To jest jedna z przyczyn dla których nie powinno się w całkiem młodym wieku chodzić na siłownię, tylko zajmować się innymi formami sportu.

Proponuję zajęcie się jak na razie treningami z własnym ciężarem ciała - tak zwany trening domatora.

P.S. Druga opcja to zatrudnij się na budowie jako pomocnik murarza

Zmieniony przez - hakeem w dniu 2010-08-06 12:24:01

Zmieniony przez - hakeem w dniu 2010-08-06 12:24:15

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Smaruj maściami rozgrzewającymi (np końska) fastum też ok.

Odpuść przedramie narazie jeśli ćwiczysz.

Może przyczyną też być zbyt mocne zginanie nadgarstków w górnej fazie duchu.
zdr



Zmieniony przez - spaiter w dniu 2010-08-06 12:54:25

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba

Następny temat

Plan do oceny na mase i sile

WHEY premium