SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak szeroko na zawodach mozna chwytac sztange?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ostatnio zaczołem wyciskac bardzo szeoko sztange , zastanawiam sie czy na zawodach bedzie to zaliczone tudziesz jak restrykcyjnie sędziowie przestrzegają takich przepisów.?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5979
oprócz chwytania sztangi proponuję chwycić słownik ortograficzny.
przepraszam za ot , ale to aż oczy bolą..

Pozdrawiam. [Sikor]
Semper Fi!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Jest to chyba 81 cm między palcami wskazującymi, ale nie jestem pewien. Poszukaj na stronach poświęconych trójbojowi/wyciskaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 688
zbyleq dobrze odpowiedzial 81cm miedzy w/w palcami,mozna robic przechwyty,ale to juz inna dłuższa bajka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oka o co chodzi z tymi przechwytami??? kurde wydaje mi sie że widziałem kilka razy jak kolesie chwytali zdecydowanie szerzej....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 689 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20220
Na zawodach 81cm to jest maksymalna dozwolona szerokosc chwytu. Natomiast na silowniach ludzie roznie wyciskaja.

Co do przechwytu to polega w skrocie na tym ze przesuwamy nasz chwyt np o 1cm w prawo - wtedy prawa reka lapiemy o 1cm szerzej niz zwykle, a lewa o 1cm weziej niz zwykle. Wtedy sztange bedziemy mieli przesunietą o 1cm w lewa strone, dzieki temu prawą reka bedzie nam ciut lzej docisnac, a lewą ciut ciezej, ale dalej szerokosc chwytu musi miec maksymalnie 81cm. Przechwyt stosuja doswiadczeni zawodnicy, ktorzy np z powodu jakiegos dawnego urazu lub kontuzji maja jedna strone slabsza od drugiej.

Zmieniony przez - Dziko w dniu 2008-08-11 22:54:17

III miejsce w MP 2009r, 2011r
II miejsce w PP w WL 2009r, 2010r

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
na zawodach jest zazwyczaj pozadny sprzet, a profesjonalna sztanga do ts ma wytoczone wglebienia..chwytaj sztange w sposob, by na tych wglebieniach miec palce wskazujace, uzyskasz wtedy najszerszy dozwolony chwyt (81cm)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UKS-16 KOSZALIN kto cwiczy ? opinie ?

Następny temat

Dwuboj OLIMIPIJSKI na slasku.

WHEY premium