SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak regulować czas aerobów?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odnoszę wrażenie że zmieniasz poglady po lekturze każdego nowego postu i w twoim toku myślenia brak jakiejkolwiek systematyczności i logiki

miałem jednak rację prosząc cię abyś poswięciła tydzień na usystematyzowanie i przemyslenie wszystkiego zanim się weźmiesz za układanie diety - ten obecny pośpiech i chaos prowadzi donikąd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
Masz sporo racji z tą systematycznością..a raczej jej brakiem
Ale codziennie czytam po kilkadziesiąt(jak nie wiecej) artykułów o tej tematyce, plus zaczęłam książke Lyle M. i niektóre informacje bywają ze sobą sprzeczne, niekiedy nawet pisane tą samą ręką przez tą samą osobę..Łatwo się w tym pogubić..
A ja tylko chce żeby było wreszcie dobrze..
Żeby to się "samo działo"..Tzn. żebym sobie raz mogła ułożyć chociaż 1 faze i jechać spokojnie na tym przez 2 tyg., a tu zawsze coś..
A że z moich postów wyziera ostatnio coraz większy chaos to wiem..to chyba najlepiej odzwierciedla co się dzieje w głowie w związku z nawałem informacji.
A brak wytrwałości- to druga sprawa.
Moja "logika" sprowadza się jedynie do tego, żeby ten metabolizm rozkręcić, ale nie kosztem fatalnego samopoczucia w związku ze spuchnieciem, a przy takiej ilości węgla jest to nieuniknione, jak sami zauważyliście..
W takich momentach mam ochote znowu te węgle ograniczać i kółko się zamyka..
A pisze, bo licze że ktoś cierpliwy mi przemówi do rozsądku, albo podpowie chociaż-
Czy w tej sytuacji mam pozostac przy obecnej ilości wegli -a będzie tego około 140-160g dziennie :/ czy zamienić sporą część tego na warzywa, ew. owoce..?
Kalorii będe pilnować i na pewno juz nie zejde poniżej 1200, ale źródło..

echh..

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1243 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5705
hmm ja postanowailam... ( choc nie mam pewnosci czy moje rozumowanie znow nie zostanie odeslane w malo szlachetne miejsca.....) ze na dwa tygodnie dam sobie "oddech"... bede zjadac 1700 ( to jest tez wartosc kalori ktore spale tylko i wylacznie ruszajac palcem w bucie ) ktorego sie nadal trzymam ... i przeznacze ten czas..na odpoczynek od diet wszelakich ( po 9 iesiacach mnie sie nalezy chyba) na dokladne przeanalizowanie co kiedy mam jesc przeczytanie ze zrozumieniem postu do ktorego linke rzucil mi Tyka... i odniesienie go do mojej wlasnej osoby
po czy mam nadzieje madrzejsza i pelna zapalu... wyrusze na spotkanie gagi-chudziny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 658 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5426
jestem z Toba gagaa w sensie tez dam 2 tyg na przeliczenie, przemyślenie i opracowanie programu, który bedzie skuteczny. Oprócz czytania będe tez pytac, pytac, pytać...

---NIech MOC będzie z Wami---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bede zjadac 1700 ( to jest tez wartosc kalori ktore spale tylko i wylacznie ruszajac palcem w bucie)

moim zdaniem około 1700 kcal spalasz przy spaniu 24 h / dobę

gdybym był pewny że masz znormalizowany metabolizm twierdziłbym że absolutne minimum dla Ciebie to jakieś 2300 przy obecnej wadze

z tego powodu nie podejrzewam że bezczynne siedzenie na tyłku przy spożyciu 1700 kcal da jakieś pozytywne efekty

pamietaj że nic tak nie podkręca tempa przemiany materii jak wysiłek (trening) - moja więc rada : owszem, dać sobie odpoczynek od głupich diet, czyli jeść zdecydowanie więcej, ale i nie siedzieć na dupsku tylko się brać do roboty od zaraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
hejo :)
czytam to wszystko, bo jakiś czas temu sama wypytywałam o różne rzeczy i rada - słuszna zresztą - brzmiała: poczytaj więcej i uporządkuj swoją wiedzę.

Więc czytam i przyznam, że wiele twierdzeń a temat żywienia i diety, które niegdyś uznawałam za pewniki, teraz runęły w gruzy. Wierzyłam święcie, że czym mniej kalorii, tym więcej stracę kilogramów, ale nie brałam pod uwagę, że może stracę nie te kilogramy, o które mi chodzi... i inne, takie tam common misconceptions...

Teraz mam w głowie absolutny chaos, z którego - mam nadzieję - wyłoni się jakiś pogląd bliższy PRAWDY ;) W sumie, to podoba mi się w tym wszystkim to: "…dać sobie odpoczynek od głupich diet, czyli jeść zdecydowanie więcej " ))))))) Nieco bardziej bolesne jest: "…ale i nie siedzieć na dupsku tylko się brać do roboty od zaraz…"

Generalnie jednak z ćwiczeniem nie mam problemu: aeroby na orbitreku mogę ćwiczyć w domku o każdej porze dnia i nocy, siłowe – w fitness klubie do którego chadzam, jest maszyn od groma, pewno można ćwiczyć nawet mięśnie, o których nie wiem, że je mam. Dalej natomiast mam problem z ułożeniem sobie diety wg jakiejkolwiek koncepcji. Ale „Nałóka jezd tródna i sienszko jom srozómniedź” ;)

pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich, którzy próbują

PS. cora, masz fajny emblemat ), a j-23 tez nie gorszy

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem jazz_dance zarówno Ty jak i inne panie podchodzicie do układania diet w sposób nieco niewłaściwy

Skupiacie się bowiem nie na tym na czym trzeba

Zamiast szukać różnic między dietami i zastanawiać się która byłąby dla was lepsza, skupcie się na cechach wspólnych diet które są skuteczne i sprawdzone

Wiadomym jest bowiem że na 100% skuteczne w odchudzaniu jest :

- jedzenie bardzo częstych i relatywnie małych posiłków co około 2 godziny
- wysoki udział pełnowartościowego białka w każdym posiłku
- obecność niskokalorycznych liściastych warzyw zielonych w każdym posiłku
- ograniczenie spożycia węglowodanów o wysokim i średnim IG za wyjątkiem posiłków okołotreningowych
- odpowiedni udział zdrowych tłuszczy w diecie
- picie dostatecznej ilości wody przy ograniczeniu innych napoi

i tyle - najpierw wystarczy spełnić tych 6 prostych warunków, potem dopiero ewentualnie brnąć w rozważania, niuanse i detale

natomiast, jeśli ktoś sie zastanawia np. nad rozkładami węglowodanów a je nadal 3-4 posiłki dziennie to sorry, nie mamy o czym gadać - first things first !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
point taken ;)
właśnie zjadłam gotowany filet z kurczaka i brokuły (3-ci posiłek dzisiaj)

Tylko nie mów mi, że znowu źleeeeee,łeeee )

pozdr

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na podstawie wyrwanego z kontekstu jednego posiłku nic nie można orzec

naprawdę dietę mozna ocenić teoretycznie dopiero po przyjrzeniu się jadłospisowi na co najmniej tydzień

a praktycznie to po jakichś minimum dwóch tygodniach stosowania

jeśli więc na przykład zjadam sobie w niedzielę na kolację pół kilo lodów Advocat z pół paczki płatków Nestle Fitness to może to być posiłek doskonały, podczas gdy gotowany filet z kurczaka i brokuły we wtorek koło południa może okazać się nieodpowiedni, co nie znaczy że np. dla Ciebie nie bedzie wręcz odwrotnie - oto uroki dietetyki hehe

PS. brak w tym posiłku zdrowych tłuszczy hrhr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
ja wiedziałam, że tak będzie... ja wiedziałam...
;)

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piers z indyka

Następny temat

Utrzymanie diety a dziewczyna :D

WHEY premium