SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak poruszyć bary

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Wiek: 17 lat
Wzrost: 180 cm
Waga: 67 kg
Staż: 10 miesięcy
Odżywki: obecnie gainer

Witam. Mam taki problem. Zawszę miałem już tak (prawdopodobnie wynika to z wrodzonej budowy ciała), że barków dużych nie miałem. Teraz na cyklu wszystko ładnie rośnie ale po prostu czuje jak bary zostają mi w tyle. Na bary mam trening w sobote łączony z tricem i nie rozumiem czemu zostają mi one w tyle. Biceps już na tyle się spompował, że jest dużo bardziej okazalszy niż bary co nie wygląda zbyt estetycznie. Drugim problemem jest to że dużo gram w tenisa ziemnego (jestem leworęczny) co sprawia że lewy bark mam dużo lepiej wyrobiony niż prawy. Bardzo mocno widać tą różnice. Jak to wyrównać? Może skoro gram w tenisa lewą to po tenisie powyciskać hantla prawą ręką zeby też wykonywała jakąs prace ro dość równomiernie sie rozwijała. Barki ćwicze 1 raz w tygodniu tak jak każdą partię. Proszę o pomoc. Jak poruszyć i wyrównać bary?

SHUT UP AND TRAIN !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Rozpisz plan cały.

Ćwiczenie tylko jednego barku odpada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 224 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 839
spokojnie trenuj oba barki rowniomiernie, ale obciazenie dostosuj do slabszego barku a powinno sie powolutku powolutku zrownywac :)

nie zapominaj o aspekcie duchowym. SOG'i poproszę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 176 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10970
Patrząc po danych, po prostu skup się na zwiększaniu masy. I zacznij więcej jeść

Keep it simple, Stupid!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
khazad_ trochę nie do rzeczy to co powiedziałeś bo masy własnie ładnie od miesiąca zaczynam nabierać ale nie tu gdzie trzeba. klata, bic, plecy wszystko ładnie tylko nie barki.

Viren mój plan na sobote:
(barki, tric)
1. wyciskanie hantli siedząc 12-10-8-8
2. podnoszenie sztangi do brody 12-10-8-8
3. szrugsy hantlami 12-10-8-8
reszta tric, wiec nie musze pisać chyba.
Wydaje się, że trening dobry ale efekty nie do końca zadowalające. Powtórze, że wszystko idzie ładnie oprócz tych barków.

Nie czaje jeszcze jak barki z czasem mają sie wyrównać jak lewy pomimo wszstko będzie więcej ćwiczony. Na siłce trening ich będzie równomierny ale na korcie tenisowym lewy bedzie dalej odskakiwał...

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
CAŁY plan, nie tylko barki i tric.

Podciąganie sztangi do brody jest kontuzjogenne - szkoda stawów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12057
wg mnie nie przejmuj się tym tenisem, a na siłowni najlepiej jak najwięcej ćwiczeń wykonuj hantlami.

1. Wyciskanie hantli siedząc- arnoldki 15-12-10
2. unoszenie hantli bokiem+ unoszenie hantli wzdłuż ciała (do mostka) 3x10+3x10
3. unoszenie hatli w opadzie tułowia (na boki) 3x10

spróbuj czegoś takiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5206
U mnie barki z początku też nie rosły w porównaniu z reszta ciała, ale znalazłem na to sposób. Ciężkie wyciskania sztangi nie siedząc a stojąc (military press) i nastąpiła widoczna poprawa. I w twoim przypadku skupił bym się właśnie na tym ćwiczeniu z dużym ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
Dokładnie,miałem tak samo jak kolega wyżej :) Wyciskanie sztangi poruszyło moje barki i jest to dla mnie podstawowe ćwiczenie.Wcześniej także miałem barki za małe do reszty ciała

The pain you feel today ,will be the strength you feel tomorrow

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak pogodzić różne sporty i siłownie - plan tygodniowy + dobór ćwiczeń

Następny temat

Zastój na bicepsie, co zmienić?

WHEY premium