SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

interwały a aeroby

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 92
witam,
od kilku godzin czytam wypowiedzi na formum, gdyż zakupiłam sobie rower i chciałam znaleść najlepszy plan/program pod kątem spalania tkanki tłuszczowej. Mam tylko jedno pytanie do ekspertów: jak to mozliwe, ze kilka minut wykonywania interwałów jest o wiele skuteczniejsze niż godzinna jazda na rowerze 65-75%???
Znam zasady na jakich opierają sie te ćwiczenia ale po prostu nie jest dla mnie logiczne, że ćwicząc kilka minut dziennie zdziałam o wiele więcej niż ćwicząc godzinę?! (no chyba, że coś źle zrozumiałam???)
Z góry dzięki za wyrozumiałość :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Widać nie doczytałaś o zwiększonej potreningowej konsumpcji tlenuW HIIT "spalasz" tłuszcz nawet gdy już nie ćwiczysz,po treningu.Nie ma się co oszukiwać aeroby z odpowiednim tętnem nawet po godzinie są średnio męczące to trening o niskiej intensywności.Po aerobach spokojnie możesz zejść z bieżni i iść do domu,po treningu HIIT w środku dalej wszystko pracuje i jeszcze przez jakiś czas po treningu czujesz,że się poćwiczyłoPoza tym nie kilka minut,a kilkanaście,dodaj rozgrzewkę 5 min. i na końcu 5 min. uspokojenia...

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-08-15 07:59:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 704
Czyli z aerobów zwyczajnych lepiej wogóle zrezygnować?
Ja np lubię sobie pojeździć tak z godzinkę na rowerze (aeroby robię w inne dni niż trening siłowy) i jestem p?tem zmęczona,na drugi dzien łydki bolą mnie okropnie,tym bardziej,ze dzień wcześniej jeszcze trening nóg robię... Lubię taki 60minutowy wysiłek czy powinnam rezygnować z niego na rzecz interwałow?
Dodam też,że nie chcę nic redukować przy wzroście 164cm waże około 50 kg... Chcę jedynie wzmagać efekty siłowego,jako uzupełnienie.

Moja droga ku doskonałości...
***
Ambasadorka programu Zgrabna OdNowa
www.ladykala-fitnessblog.blogspot.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Czy masz zrezygnować tego Ci nie powiem,specjalistą nie jestem,skoro lubisz to chyba o to w tym chodzi.Przyjemne z pożytecznym.Nie wiem co rozumiesz przez wzmacnianie efektów treningu siłowego.Trening interwałowy nie działa tak niekorzystnie na mięśnie jak aeroby ale potrafi dać w kość.Więc jeśli nie potrzebujesz redukcji,nie budujesz masy mięśniowej i po prostu wolisz aeroby to je róbJa też swojego czasu lubiłem bieżnię,jakoś tak się lepiej czułem jak sobie pochodziłem przez godzinkę,jednak jakiś czas temu zrezygnowałem z aerobów no i teraz preferuję HIIT,na pewno będę go stosował podczas redukcji być może naprzemiennie z ćwiczeniami Tabaty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pożegnaj zbędny tłuszcz

Następny temat

koktajle do szkoły

WHEY premium