SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

intensywne cwiczenia vs malo konsekwentna dieta?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22
Hej!
przenioslam ten temat z dzialu fitness bo tu chyba jednak duzo bardziej pasuje.
no wiec od 2 tygodni probuje wyrobic sobie taka naprawde zgrabna sylwetke. Mam 24 lata, 171 cm i 57,5 kg a plan jest taki by schudnac 4kg, ladnie wyszczuplic pupe i nogi oraz uksztaltowac troche -"wzmocnic" klatke piersiowa. A mam na to wszystko rowno miesiac :). Jasne jest oczywiscie to, ze w tym wypadku musze utrzymywac negatywny bilans kaloryczny.
Ale niestety jest juz ze mna tak, ze na dluzsza mete nie potrafie sobie nie dogadzac smakowitymi slodyczami (no tak max.500 kcal dziennie- taka powiedzmy polowa tabliczki czekolady i kinder bueno...)
Mimo wszystko nawet wtedy nie pochlaniam dziennie wiecej niz 1700 kcal.
Dla odmiany jednak, nie przeszkadza mi intensywny wysilek fizyczny i kazdego dnia (wieczorem)uprawiam sport (spalajac ok 700 kcal)- godzina intensywnego plywania (1-2 na tydzien)/ godzina bierzni (1 na tydzien) lub godzina rowerku ekliptycznego- a dokladnie: [http://www.precor.com/comm/efx/546i/] 4 razy w tygodniu

Tak wiec moje pytanie jest takie czy w te slodycze moga mi stanac na drodze do osiagniecia upragnionych efektow. Bo z jednej strony bilans kaloryczny jest negatywny ale z drugiej slyszalam, ze taka ilosc glukozy to moze nie byc najlepsze rozwiazanie. Wiec bylabym wdzieczna za fachowa porade! bo naprawde ciezko mi nie podjadac czekoladek siedzac w biurze... (owoce tez jem ale w koncu co czekolada to czekolada...)
I przy okazji jedno pytanie tyczace rowerku ekliptycznego: czy przy intensywnym treningu, na srednim obciazeniu i przy tetnie ok 140 nogi mi sie wyszczupla czy umiesnia (?!)
ach i zapomnialam dodac ze mniej wiecej 2 razy na tydzien tancze dosc intensywnie ~2 godz a to z pewnoscia rowniez pomaga ;)

dzieki wam wielkie z gory!!!
jesli macie jakiekolwiek inne porady, chetnie z nich skorzystam!
pozdrawiam goraco!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
w miesiac nie rozbudujesz miesni/nie spalisz tluszczu na tyle skutecznie,aby byla to zauwazalna roznica,tym bardziej,ze te dwa zalozenia stoja ze soba niejako w sprzecznosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22
zdaje sobie sprawe z tego ze czekolada nie jest najlepszym spalaczem tluszczu.. i w sumie rzecz jasna staram sie ograniczac. ale bazujac na podstawowych zasadach termodynamiki, jesli dziennie dostarczam swemu organizmowi powiedzmy 1500 kcal (chocby nawet tylko w"postaci" zalozmy czekolady)a spalam na silowni 700 to czysto rozumujac powinnam przy dziennym podstawowym zapotrzebowaniu wynoszacym ok 1900 kcal,zrzucic 4kg przez miesiac, nieprawdaz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
nieprawdaz,zjadajac byle co i jeszcze do tego nieregularnie,tak jak ta przykladowa tabliczka czekolady,w efekcie jeszcze bardziej sie otluscisz,a w ramach bonusu,jako,ze jestes kobieta,to w pierwszej kolejnosci wlasnie na owych udach i posladkach


Zmieniony przez - Vayo w dniu 2009-10-29 13:31:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
bez diety zapomnij o efektach i nie ma co dalej filozofować ile dostarczasz i ile teoretycznie spalasz.

poczytaj m.in. co to sa cukry proste, indeks glikemiczny itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
zadne zasady termodynamiki

nie jestesmy robotami, bilans wejscia nie rowna sie bilansowui wyjsciqa, gdyby tak bylo nie bylo by ludzi grubych, Ot chcesz schudnac 2kg trzeba zabrac 18000kcal, podzielic na ilosc dni i masz

ale jako organizmy zyjace i przystosowane do okresow glodu, ktore w historii byly częstsze niz to, jak teraz jemy potrafimy bardzo ladnie zmniejszac metabolizm, a jak przesadzimy ze zmniejszaniem kalorii bo juz dalej nie da sie zmniejszyc to organizm zaczyna trawic sam siebie w poszukiwaniu srodkow do zycia

jestes chuda po co -4kg ?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-10-29 15:03:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22
co racja to racja, za duzo fizyki, za malo praktyki. pocwicze wiec widac dodatkowo silna wole (ale nie jest latwo..w pracy mamy doslownie "skladownie" slodyczy, taki hmmm... biurowy barek zaraz w zasiegu mojej reki. wiec jestem wystawiona na probe 8 godzin dziennie... )
a co do wagi to rzecz w tym, ze mam troche nieproporcjonalnie duze uda i pupe, na gorze zas jestem szczupla. wiec chce zrzucic co nieco kilo by mi z tylka zlecialo, a na gore robie cwiczenia silowe i na rzezbe. poki co nawet niezle mi idzie. ale uh... zdecydowanie, musze sie z tez i z dieta ruszyc do przodu!dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tak nie da sie zrobic, nie da sie schudac z jednego miejsca, jezli wymusisz na sobie dalesz chudniecie to bedziesz tylko coraz chudasza na gorze, melo tego stracisz pewnie resztki biustu, oraz okres, a pupa i nogi moga zostac nadal wieksze.
Musisz podejsc do tego inaczej, nawet jak uwazsz ze masz za duza pupe i nogi to na pewno nie sa one az tak duze by nie mogly poczekac, a pierw zaczac sie zajmowac gora ciala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22
hm..czyli co dokladniej sugerujesz Obliques? jak moge najlepiej pracowac nad gora a przy okazji rzezbic pupe? dzieki z gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
po kolei pierw pracujesz na gora, bilans na zero, po 4 tygodniach, robisz 4 redukcji, znow pracujesz nad gora 4 tygdonie i sie redukujesz 8 tygodni.
Powinno pojsc lepiej, ale nie wylaczaj z treningu nog, to bardzo wazny element kazdego treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 190 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9118
panowie w miesiac mozna zrobic cuda jesli wie sie jak... kluczem do sukcesu jest dobrze przeprowadzona ketoza. Zaczynam od piatku zeby na Mr SFD sie wyrobic :)

Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa trening MMA

Następny temat

Dieta redukcyjna

WHEY premium